Zavrieť

Porady

hromadne hladanie skupiny hodnot

Zdravíčko,

mám xls s 20 000 záznamami a potrebujem nájsť 950 záznamov a skopírovať do iného xls (po celých riadkoch), prosím Vás môžete mi niekto poradiť akým spôsobom by sa to dalo spraviť?

mám jednoznačný identifikátor pre každý záznam, no hľadať a kopírovať to po jednom nie je práve výhra.


Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Marec66 Pozri príspevok
    Prepáč, zjavne som Ťa nepochopil. Ale vidím, že už tam máš pripnutý súbor Prenos, ktorý by mal riešiť Tvoj problém. Takže ešte raz sorry. Ak by to nebolo to čo si chcel, rád Ti pomôžem, ak to bude aktuálne

    :-)
    Ja som nechcel nič.

    Ja som zadávateľa pochopil takto.
    Má záznamy od 1 do 20000 Toto číslo(alebo nejaké iné) je jedinečný identifikátor(teda sa vyskytuje v zozname iba raz).

    Z tohto zoznamu potrebuje vybrať cca 950 riadkov. Zrejme má nejaký zoznam identifikátorov (1,19,22,35,48, ..a tak ďalej). Neviem aká je postupnosť.
    Automatickým formátom by som možno našiel aj viac ako jeden záznam. Ale na všetkých 950 by som to musel nejako odklikať.

    No možno som zo zadania vyčítal, čo tam nebolo.
    Naposledy upravil marjankaj : 05.07.11 at 10:54

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    yanko56 Pozri príspevok
    Zdravíčko,

    mám xls s 20 000 záznamami a potrebujem nájsť 950 záznamov a skopírovať do iného xls (po celých riadkoch), prosím Vás môžete mi niekto poradiť akým spôsobom by sa to dalo spraviť?

    mám jednoznačný identifikátor pre každý záznam, no hľadať a kopírovať to po jednom nie je práve výhra.


    Ďakujem
    V prílohe

    Marec66 je offline (nepripojený) Marec66

    Marec66
    Ahoj skús vyfiltrovať identifikátor cez autofilter a následne ho skopíruj. Autofilter má tú výhodu, že je schopný preniesť iba odkryté riadky

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Marec66 Pozri príspevok
    Ahoj skús vyfiltrovať identifikátor cez autofilter a následne ho skopíruj. Autofilter má tú výhodu, že je schopný preniesť iba odkryté riadky
    A to má urobiť 950 krát?

    Marec66 je offline (nepripojený) Marec66

    Marec66
    Prepáč, zjavne som Ťa nepochopil. Ale vidím, že už tam máš pripnutý súbor Prenos, ktorý by mal riešiť Tvoj problém. Takže ešte raz sorry. Ak by to nebolo to čo si chcel, rád Ti pomôžem, ak to bude aktuálne

    :-)

    hromadne hladanie skupiny hodnot

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.