Zavrieť

Porady

PRECITAJ A pomôž ak vieš :)

Dobry den

Mam taky problemik, Mal som tricka, ktore som dostal a boli mi male, takze som sa ich pokusil predat internetovej inezercii. Boli to tricka znacky Ralph Lauren. Napisal mi jeden chlapik, slovak zijuci v Rakusku, ze ich potrebuje surne a ponukol mi o 40 eur viac ako som ziadal, tak som mu to poslal s dôverou, ze mi posle peniaze, ale peniaze neposlal, ale poslal mi vyhrazku s tym, ze som mu poslal napodobeniny, a ze ma pojde udat a ze budem mat z toho nemale problemy... ja som nevedel, ze to su napodobeniny, proste mi to bolo male a chcel som to predat ... a teraz sa ukazalo v priebehu mesiaca, ze ten pan takto okrada ludi, ze ponukne viac a potom neposle peniaze. Ale teraz mi ide o to ci tu vie niekto z pravneho hladiska povedat ci mi on moze nejako pohorsit tym ze som predaval mozno napodobeniny aj ked niesom podnikatel a nezarabam si tym, proste ci som sa ja dopustil nejakeho "zlocinu" dakujem
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

padro Pozri príspevok
ja teda neviem, ale v UPSku tomu hovoria dobierka ako na poste
mne je to jedno,ako tomu hovoria,ja si vyberiem vždy ten najlacnejší spôsob
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

padro Pozri príspevok
ja teda neviem, ale v UPSku tomu hovoria dobierka ako na poste
Hovoria dobierka, pisu COD = Cash On Delivery alebo doslovne prelozene Platenie pri doruceni. Stale ide o to iste.
0 0
sasenkak sasenkak

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

Gina Er Pozri príspevok
pre dobierku si musíš ísť na poštu,kuriér Ti donesie domov alebo tam,kam udáš adresu (mne konkrétne do práce)
inak asi žiadny.
Ja len doplním, že aj dobierku donesie postar domov (alebo na inu adresu aku udate), ale ak Vas nezastihne,nemusi to robit opakovane ako kurier, ale necha len listok o oznameni zasielky a s nim musite na postu.
Rozdiel je v tom, ze dorucenie kurierom byva rychlejsie (aj drahsie) niekedy aj do 24 hodin.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No mne veru náš poštár necháva len oznámenie o dobierke, vždy si to chodím osobne vyzdvihnúť na poštu.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

sasenkak Pozri príspevok
Ja len doplním, že aj dobierku donesie postar domov (alebo na inu adresu aku udate), ale ak Vas nezastihne,nemusi to robit opakovane ako kurier, ale necha len listok o oznameni zasielky a s nim musite na postu.
Rozdiel je v tom, ze dorucenie kurierom byva rychlejsie (aj drahsie) niekedy aj do 24 hodin.
to chcem vidieť,ako bude tie dobierky vláčiť.....
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Gina Er Pozri príspevok
to chcem vidieť,ako bude tie dobierky vláčiť.....
Autom?

0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

camozzi Pozri príspevok
Autom?

hej? no možno vo veľkomeste,alebo tam,kam by to bolo pešo ďaleko,určite nie v malom meste,u nás nosia všetko na pleci....
0 0
sasenkak sasenkak

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

My nie sme mesto a dorucuju autom.
Toto maju v postových podmienkach:
SP zabezpečuje doručovanie balíkov v mestách na odovzdávacie miesto adresáta. Na vidieku
a v priľahlých častiach miest len vtedy, ak to umožňujú hmotnosť a rozmery zásielok.


A toto vo vseobecných obch.podmienkach:
SP zabezpečuje doručovanie zásielok každý pracovný deň najmenej jedenkrát, doručuje ich
adresátovi alebo oprávnenému prijímateľovi na odovzdávacie miesta podľa adresy uvedenej na
zásielkach.
17.2. Zásielky, ku ktorým sa vyžaduje potvrdenie prevzatia nie je možné doručiť, ak:
a) [B]adresát alebo oprávnený prijímateľ v čase doručenia nebol zastihnutý,
b) poukázaná suma, výška poistenia alebo výška dobierkovej sumy je nad stanovený limit, ktorý je
zverejnený na www.posta.sk,

Aky je ten limit sa mi nechcelo zistit ,ale podstatne je asi ta hmotnost a rozmer balika. Napr. pocula som,ze v meste maju zobrat co vladzu a potom sa vratit po dalsie baliky,co sa mi z ludskeho hladiska da blbe

Je mozne poslat doporucene a zaroven na dobierku?
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

buď dobierka alebo doporučene
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

sasenkak Pozri príspevok

Je mozne poslat doporucene a zaroven na dobierku?
ano je to mozne : http://www.posta.sk/sluzby/doporuceny-list-slovensko
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
Gina Er Pozri príspevok
buď dobierka alebo doporučene
... kazda dobierka je doporucene.
0 0
sasenkak sasenkak

sasenkak je offline (nepripojený) sasenkak

padro Pozri príspevok
... kazda dobierka je doporucene.
Ja som stale zila v tom,ze ak je nieco doporucne automaticky mi to musia dorucit domov,ale asi sa pletiem. Podmienkou je pravdepodobne dorucit to len do vlastných ruk a je jedno ci je to u mna doma alebo na poste.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
sasenkak Pozri príspevok
Ja som stale zila v tom,ze ak je nieco doporucne automaticky mi to musia dorucit domov,ale asi sa pletiem. Podmienkou je pravdepodobne dorucit to len do vlastných ruk a je jedno ci je to u mna doma alebo na poste.
do vlastnych ruk je zase nieco ine ... doporucene je dolezite pre odosialetala, pretoze dostan doklad o tom ze zasielku odoslal.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

sasenkak Pozri príspevok
Ja som stale zila v tom,ze ak je nieco doporucne automaticky mi to musia dorucit domov,ale asi sa pletiem. Podmienkou je pravdepodobne dorucit to len do vlastných ruk a je jedno ci je to u mna doma alebo na poste.
doručia Ti to domov,ak si v čase doručenia doma.ak si nezastihnutá,nechajú Ti v schránke oznam.
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

padro Pozri príspevok
do vlastnych ruk je zase nieco ine ... doporucene je dolezite pre odosialetala, pretoze dostan doklad o tom ze zasielku odoslal.
Presne tak.
Sluzba "Do vlastnych ruk" dovoluje odovzdat zasielku len prijemcovi zasielky bez vynimky, respektive osobe ktoru splnomocnil podla pravidiel Posty.
"Doporucene" dovoluje zasielku odovzdat aj blizkym pribuznym z danej adresy napr. manzelka preberie manzelovu zasielku. Vtedy je ku podpisu vyzadovane aj uvedenie vztahu s adresatom, napr. Novakova - manzelka.
0 0
mann mann

mann je offline (nepripojený) mann

Pokiaľ si tie tričká dostal, tak odkiaľ máš ty vedieť či sú pravé. Problémy by mohol mať človek, krorý vyrába napodobeniny a predáva ich ako originál. Z právneho hľadiska pokiaľ si ich nevyrobil sám, tak sa nemusíš obávať, a kedže si ich predával ako nosený tovar, nadá sa uplatniť ani reklamácia zo strany kupujúceho.
0 0
Adrián Řezníček Adrián Řezníček
už som o ňom počul, takže robí dosť objednávok zo Slovenska
0 0
yoyo74 yoyo74

yoyo74 je offline (nepripojený) yoyo74

Autorovi prispevku - dostal si uz peniaze spat? Aka je vyska pohladavky? Ak mozes napisat
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať