Zavrieť

Porady

Môžem si otvoriť slovenskú živnosť, ak som vedená ako jeden z konateľov hol.firmy?

Dobrý deň, viete mi poradiť?
Chcela by som si otvoriť na Slovensku voľnú živnosť-administratívne práce a fakturovať holandskej firme, v ktorej som vedená ako konateľ.
Trvalý pobyt mám na Slovensku a aj tu žijem, prechodý pobyt v Holandsku som ukončila 22.2.2010. Takže žijem len z výnosov tejto holandskej firmy(dane z tejto činnosti platim v NL , inak na SK úrade, som vedená ako dobrovoľne nezamestnaná), s tým že každý mesiac (väčšinou koncom mesiaca) chodim do sídla firmy v NL, kde sa venujem administratívnym prácam. Preto by som chcela vedieť, či môžem vôbec takto podnikať...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Živnostenský zákon.
    § 5
    Osoby oprávnené prevádzkovať živnosť

    (1) Živnosť môže prevádzkovať fyzická osoba (živnostník) alebo právnická osoba, ak splní podmienky ustanovené týmto zákonom (ďalej len "podnikateľ"); povolenie na prevádzkovanie živnosti (ďalej len "koncesia") sa vyžaduje len v prípadoch vymedzených týmto zákonom.

    (2) Fyzické osoby a právnické osoby môžu prevádzkovať živnosť, ak to neobmedzujú alebo nevylučujú osobitné zákony. 24)
    (3) Fyzická osoba s bydliskom alebo právnická osoba so sídlom mimo územia Slovenskej republiky (ďalej len "zahraničná osoba") môže na území Slovenskej republiky prevádzkovať živnosť za rovnakých podmienok a v rovnakom rozsahu ako slovenská fyzická osoba alebo slovenská právnická osoba, ak z tohto zákona alebo z iného osobitného predpisu nevyplýva niečo iné. Na účely tohto zákona sa slovenskou fyzickou osobou rozumie fyzická osoba s bydliskom na území Slovenskej republiky a slovenskou právnickou osobou právnická osoba so sídlom na území Slovenskej republiky.
    (4) Bydliskom na území Slovenskej republiky sa na účely tohto zákona rozumie trvalý pobyt 24a) na území Slovenskej republiky alebo trvalý pobyt na území Slovenskej republiky na základe udeleného povolenia podľa osobitného predpisu.24b)
    A prečo nemôžeš tú činnosť vykonávať na dohodu?

    AnkaNL je offline (nepripojený) AnkaNL

    AnkaNL
    Ja som aj prv chcela byt zamestnancom firmy, ktorej som kanateľkou,(podľa informácii, ktoré som dostala od holandskej účtovničky)...nemôžem byť zároveň aj zamestnankyňou. Ide o to, že v nl je to troch inak delene...naša firmy je pod skratkov v.o.f a ak by som chcela byť aj zamestnancom, tak by firma musela byť pod skratkou B.V a to nieje.

    Môžem si otvoriť slovenskú živnosť, ak som vedená ako jeden z konateľov hol.firmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.