Zavrieť

Porady

bezpodielove spoluvlastnicvo

vzťahuje sa bezpodielové vlastníctvo aj na byt ktorý som dostala darom pred svadbou ? počas manželstva sme však vzali úver 400 000 na byt a byt je viazaný úverom...kde sme večšiu časť splatili ako manželia...
dva roky a štvrť roka po rozvode zrazu chodí do bytu, berie mi faktúry , ústrižky od bytu a psychicky deptá nielen mňa, ale aj deti....aby pred súdom dokázal , že on všetko platil a byt predal, lebo ja som s predajom nesúhlasila.
stále tu má trvalý pobyt , viem mu zamedziť vstup do bytu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Trochu chaoticky napisane.

    samozrejme do BSM nepatri nic, co jeden z manzelov ziskla pred manzelstvom akymkolvek sposobom, dokonca ani keby ten byt ziskal jeden z manzelov pocas manzelstva darom ci dedenim, tak ani vtedy nepatri byt do BSM.

    ak manzelia do bytu spolocne pocas manzelstva investovali, ma narok ten z nich, komu byt nepatri, po rozvode na polovicu vyynalozenych nakladov.

    ak si jediny majitel bytu, mozes zrusit exmanzelovi trvaly pobyt, staci zajst na mestsku urad aj s rozsudkom o rozvode a zrusis mu ho. Na sovjom byte mozes vymenit zamky a nemusis tam exmanzela pustit.


    A zvysku prispevku uz nerozumiem, o akom predaji bytu, s ktorym si nesuhlasila, hovoris?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    do BSM nepatrí majetok, kt. si získala pred sobášom, ale má nárok na investíciu, vo výške 50%, kt. ste prípadne investovali do bytu....

    morito je offline (nepripojený) morito

    morito
    no on chce ten byt predať. a ako dokaz pred sudom chce predložiť inkaso ako dokaz ...asi lebo inač nechape, prečo mi zobral ústrižky o inkase ba dokonca aj faktúru za smetie ktorú vyplatil .pravdepodobne...ospravedlňujem sa za chaos v texte ...

    morito je offline (nepripojený) morito

    morito
    dobrý deň
    včera ste mi veľmi pomohli a na otázku som vám bhužiaľ odpovedala sposobom novej pm na strane...
    želám krásny zvyšok dňa ešte raz Vám veľmi pekne dakujem

    bezpodielove spoluvlastnicvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.