Zavrieť

Porady

vymahanie mzdy

Dobry den.Chcela by som sa opytat ako postupovat pri vymahani mzdy.dcera pracovala na dohodu a bola evidovana na urade prace.podla zakona mohla rocne odpracovat cez 300 hodin so mzdou asi 135 eur.ona po dohode s podnikatelkou pracovala mesacne 176 hodin s tym,ze podnikatelka jej papierovo napisala na urad prace kazdy mesiac zhruba 27-30 eura.ich ustna dohoda bola 1.5 eura+3% z trzby.pokial tam robila,nebol problem s vyplatou.teraz tam nerobi lebo dohodu skoncila a nema vyplatenu mzdu za maj.podnikatelka to oddovodnuje tym,ze nema peniaze,lebo rozbieha dalsi biznis.viem ze tu doslo k poruseniu zakona aj z dcerinej strany ale aj zo strany podnikatelky.bohuzial tu je taky trend ze takto zamestnavaju ludi,aby nemuseli platit odvody za zamestnancou.vie mi niekto poradit co robit?vopred dakujem a prajem pekny den.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

aj keby ten dôkaz o dochádzke mala, tak potom je to ešte horšie, nakoľko mala aj pri odovzdaní potvrdenia na ÚPSVaR trvať na tom, aby jej bola vykázaná skutočnosť, nie nejakých 27 - 30 eur.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pravda,
radšej tie prachy oželieť ako si narobiť problémy.
0 0
janulka307 janulka307

janulka307 je offline (nepripojený) janulka307

lenze ako som uz predtym pisala,tu podnikatelia ani inac nezamestnavaju.bud suhlasis,alebo pride iny.je mi len luto dcery ze sa tam namakala,a nakoniec s nou podnikatel vypiekol.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať