Zavrieť

Porady

Ucitelstvo pre MS

Dobrý den, prosim vas prijali ma na ucitelstvo pre materske skoly a vychovavatelstvo pre skolske kluby na UK BA (Bc.). V ucebnych osnovach som si vsimla ze je tam aj matematika a preto by ma zaujimal nazor tych,co to studovali ci je tazka. Na magistra by som isla na ucitelstvo pre materske skoly a tak nechapem k comu mi tam ta matematika bude. Ze ci si v prvych troch rokoch budem vyberat uz predmety tak, kedze viem ze dalej chcem studovat predprimarne vzdelavanie. Za odpovede dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ja som chvílu chodila na pedagogu a mám pocit že na tom tvoje odbore boli základy matiky,,myslím že sa nemusíš báť,,keďže je tam vychovávateľstvo tak aby si vedela v družine pomôcť deckám z úlohami

    panta rei je offline (nepripojený) panta rei

    panta rei
    ja moc dufam lebo uz ked sa rozhodnem pre to,musim to dokoncit:/ a fakt sa bojim tej matiky,to bola vzdy moja slabina...vsetko ostatne bez problemov

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Ahoj,

    cele je to o tom, ze si bola prijata na studijny odbor predskolska a elementarna pedagogika, studijny program ucitelstvo pre MS a vychovavatelstvo. Tento program sa studuje v Bc. stupni studia. V Mgr. stupni studia sa studuje len program ucitelstvo pre primarne vzdelavanie (rychlo som pozrel 3 fakulty), program ucitelstvo pre MS sa neotvara, je dost mozne ze uz ani neexistuje. Co vobec nie je problem, pretoze podla vyhlasky o kvalifikacnych predpokladoch pedag. zamestnancov, budes kvalifikovana pre ucitelovanie v MS aj s programom ucitelstvo pre primarne vzdelavanie.
    Takze preco ta matika? Pretoze ak chces pokracovat v Mgr. studiu, a to len v programe ucitestvo pre primarne vzdelavanie, budes musiet byt schopna drzat krok s tymi, ktori absolvovali Bc. studium ucitelstva pre primarne vzdelavanie a tuto matiku mali.

    panta rei je offline (nepripojený) panta rei

    panta rei
    praveze v druhom stupni studia si mozem vybrat ci chcem studovat primarne alebo predprimarne vzdelavanie.preto ta moja otazka ohladom matiky

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    Ako som pozrel na stránke fakulty, pre Mgr. štúdium majú akreditáciu len pre učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. Takže tak. Aspoň k aktuálnemu akademickému roku. Podobne aj PdF UKF Nitra. Práve som našiel...Banská Bystrica otvárala tento rok predškolskú pedagogiku. Aj Prešov. Ale Bratislava nie.
    Naposledy upravil pe.pe : 07.07.11 at 13:31

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    V mojom ročníku s touto aprobáciou ich zopár opakovalo 1.ročník práve kvôli elementárnej matematike. V druhom už nik neopakoval, ale spolubývajúca bola nešťastná, ale brala to s humor, lebo keď tam šla už 5krát, tak sa ma spýtala, čo si má obliecť, lebo šaty už mala aj sukňu, kostým, nohavice a či už môže ísť v plavkách. Ale my sme boli asi predposledný ročník pred nástupom akreditovaného vzdelávania. Takže teraz je to už určite inakšie. Ak si chodila na gympel a matika ti išla aspoň trošku viac ako priemer, tak sa nemáš čoho báť. Spolubývajúca absolvovala SPgŠ. Tam tej matiky moc nemali.
    Ja som skončila predš. ped. pred 5 rokmi, matematiku sme mali s PaedDr. Totkovičovou, bola super, skúška bola len o tom čo sme mali na prednáškach, tiež som mala z toho strach a teraz to hodnotím ako - pohodová skúška, jedna z tých ľahších. A v Mš predsa matematiku vyučujeme, aj keď nie ako na Zš ale didaktické aktivity zamerané na mat. zaraďujem každý deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.