Zavrieť

Porady

Odvody - preplatena dovolenka, neplatene volno

Dobry den,

mam zamestnanca od 1.6. - 15.6. neplatene volno, 16.6. ukončenie pracovného pomeru. Mzda za 06 nie je ale vo výplate za mesiac 06 mu preplatim dovolenku.
Pocitam z tejto preplatenej dovolenky odvody?
Ja osobne si myslim že NIE.

Dakujem.
Usporiadat
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Mame zamestnankynu na RD, ktora mala prijem zo SF v 1/2012. Na RD je od marca 2011. mame platit odvody ako pri zaniku poistenia? V roku 2011 nemala iny prijem. ako jej to rozpocitat? kedze v roku 2011 nemala iny prijem len bola na MD a RD. cize MD sa dava na minimum, iba UP by som platila a pocas RD nie jeco. cize to rozpocitam na dni trvania pocas MD a v podstate mi vyjde platit len UP. HOvorim spravne?
druha zamestnankyna mala tiez prijem zo SF, je na RD od roku 2009. Tato nebude platit ziadne poistne, ani urazove?
dakujem za pomoc
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Správne. 1. Prípad : rozpočíta sa to na mesiace r.2011, kedy bola MD. Keďže bola na MD ide z toho do SP len úrazové poistenie. A v zdravotnej poisťovni oznámiť 2Y Z 31.1. a 2Y K 31.1. a preddavok na ZP.
2. prípad do SP nič, do ZP rovnako ako prvá zamestnankyňa.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

dakujem. a co v pripade, ak uvedenym zamestnankyniam bude zase vyplatene napriklad nieco zo socialneho fondu? znova sa to rozpocitava?
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Jana Motyčková Pozri príspevok
Správne. 1. Prípad : rozpočíta sa to na mesiace r.2011, kedy bola MD. Keďže bola na MD ide z toho do SP len úrazové poistenie. A v zdravotnej poisťovni oznámiť 2Y Z 31.1. a 2Y K 31.1. a preddavok na ZP.
2. prípad do SP nič, do ZP rovnako ako prvá zamestnankyňa.
A co ked tento prijem vyplatim az v 2/2012? to uz rozpocitavam na rok 2012? dakujem velmi pekne za pomoc
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

rrrrr Pozri príspevok
A co ked tento prijem vyplatim az v 2/2012? to uz rozpocitavam na rok 2012? dakujem velmi pekne za pomoc
nepomôže ti to....ako písala Janka Motyčková, rozpočítava sa to, nie iba za rok 2012....

pri nepravidelnom príjme sa rozpočítava iba v tom roku , ako je mzda vypatená, nie dozadu....
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Mam z toho stale taky chaos. cize vlastne ja si zoberiem kalendarny rok, v ktorom skoncilo poistenie. a aj ked doplacam o dva roky tomuto zamestnancovi nejaky prijem, tak to rozpocitvam na ten rok, kedy zaniklo poistenie. chapem to spravne? dakujem velmi pekne.
dohodarov sa to netyka...ked doplacam po skonceni dohody prijem, tak neplatim ani urazove. hovorim spravne?
Naposledy upravil rrrrr : 28.02.12 at 05:34
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, a dohodárov sa to netýka.
Úrazové podľa mňa áno a aj garančné.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Jana Motyčková Pozri príspevok
Áno, a dohodárov sa to netýka.
Úrazové podľa mňa áno a aj garančné.
urazove a garancne ste mysleli ohladom dohody, ze? ze aj po skonceni dohody ak vyplacam odmenu, tak plati UP a GP
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Zamestnankyna bola na MD od 16.1.2011 do 10.9.2011, cerpala dovolenku od 11.9.2011 do 27.9.2011. od 28.9.2011 je na RD. doplacam jej teraz prijem zo SF vo vyske 70 eur. rozpocitala som tento prijem na 9 mesiacov roku 2011, cize my vysiel VZ 7,77 eur.
v 1/2011 presiahla za dni prace max. VZ /samozrejme pokratene na 15 dni/, cize tam platim len urazove vo vyske 0,06 eur. urazove platim aj v 2/2011 - 8/2011.
v 9/2011 mala prijem 715,66 eur. cize max. VZ na NP presiahla, na ostatne druhy poisteni nie. cize ked to vypocitam, tak mi to vyjde, ze v 9/2011 budem platit soc. poistenie okrem NP v VZ 7,77.
prosim robim to spravne? dakujem velmi pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

rrrrr Pozri príspevok
urazove a garancne ste mysleli ohladom dohody, ze? ze aj po skonceni dohody ak vyplacam odmenu, tak plati UP a GP
ano .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

rrrrr Pozri príspevok
Zamestnankyna bola na MD od 16.1.2011 do 10.9.2011, cerpala dovolenku od 11.9.2011 do 27.9.2011. od 28.9.2011 je na RD. doplacam jej teraz prijem zo SF vo vyske 70 eur. rozpocitala som tento prijem na 9 mesiacov roku 2011, cize my vysiel VZ 7,77 eur.
v 1/2011 presiahla za dni prace max. VZ /samozrejme pokratene na 15 dni/, cize tam platim len urazove vo vyske 0,06 eur. urazove platim aj v 2/2011 - 8/2011.
v 9/2011 mala prijem 715,66 eur. cize max. VZ na NP presiahla, na ostatne druhy poisteni nie. cize ked to vypocitam, tak mi to vyjde, ze v 9/2011 budem platit soc. poistenie okrem NP v VZ 7,77.
prosim robim to spravne? dakujem velmi pekne
Správne - a za september aj okrem GP.
0 0
rrrrr rrrrr

rrrrr je offline (nepripojený) rrrrr

Jana Motyčková Pozri príspevok
ano .
Ja viem, ze sa pytam stale dokola. ale nie je my jasne doplatenie tych dohodarov po skonceni dohody. Tam ako potom platim to urazove, kedze ho v socialnej poistovni uz mam odhlaseneho? ako ho vykazem v mesacnom vykaze?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Ak je zamestnanec celý mesiac na neplatenom voľne (má prerušenie) a v tom mesiaci sa mu vypláca ročná odmena, platí sa okrem zdravotného poistného aj úrazové poistenie? Ak áno, tak sa rozpočítava na výkaze poistného a príspevkov? Vďaka za odpoveď.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Posúvam...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Posudzuje sa to ako príjem po skončení poistenia, rozpoćíta sa do výkazu poistného na mesiace, kedy poistenie trvalo v poslednom kal.roku. A pôjdu z toho v podstate vsetky odvody.
1 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Jana Motyčková Pozri príspevok
Posudzuje sa to ako príjem po skončení poistenia, rozpoćíta sa do výkazu poistného na mesiace, kedy poistenie trvalo v poslednom kal.roku. A pôjdu z toho v podstate vsetky odvody.
Ďakujem Janka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať