Zavrieť

Porady

granty

Nezisková organizácia má vo svojom programe aj poskytovanie grantov,
pre jednotlivcov-lekárov na štúdie. Grant dostane na základe žiadosti.
Dostane to osoba, ktorá nepodniká, ale je zamestnaná v pracovnom pomere. Jeho povinnosťou je tento grand zdaniť?

Na internete som čítala, že grand by mal vyúčtovať organizácie najneskoršie do jedného roka, keby nastala takáto situácia tak organizácia by vlastne poskytla zálohu, ktorá by potom bola vyúčtovaná. Tak by nevznikol žiadny jeho príjem, ktorý by musel zdaňovať.

Môžeme mi niekto toto potvrdiť,alebo napísať keď máte skúsenosti s pokytovaním grantov? vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 11.07.11 at 07:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    koalko Pozri príspevok
    Nezisková organizácia má vo svojom programe aj poskytovanie grantov, pre jednotlivcov-lekárov na štúdie. Grant dostane na základe žiadosti.
    Dostane to osoba, ktorá nepodniká, ale je zamestnaná v pracovnom pomere. Jeho povinnosťou je tento grand zdaniť?
    § 3, ods. 2), pism. a) zakona o dani z prijmov:
    Predmetom dane nie je
    a) prijatá náhrada oprávnenej osoby podľa osobitných predpisov3), príjem získaný vydaním3), darovaním4) ... a okrem darov poskytnutých v súvislosti s výkonom činnosti podľa § 5 alebo § 6,

    poznamka c.4: Napríklad § 628 až 630 Občianskeho zákonníka (darovacia zmluva).

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    neviem, ale dary nie sú stále oslobodené od dane. Mala som prípad (potvrdené danovým úradom), že sme darom dávali z fondu t.z., že tieto peniaze sú už zdanené, pri príležitosti jubiela alebo úmrtia dar našim členom.
    No DU mi napísali, že tieto príjmy si musia zdaniť podľa § 8.
    A granty v ZDP som medzi oslobodené príjmy nenašla. Tak preto sa pýtam.

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    koalko Pozri príspevok
    neviem, ale dary nie sú stále oslobodené od dane. Mala som prípad (potvrdené danovým úradom), že sme darom dávali z fondu t.z., že tieto peniaze sú už zdanené, pri príležitosti jubiela alebo úmrtia dar našim členom.
    No DU mi napísali, že tieto príjmy si musia zdaniť podľa § 8.
    A granty v ZDP som medzi oslobodené príjmy nenašla. Tak preto sa pýtam.
    A nasli ich medzi "zdanitelnymi" prijmami?
    Podla mojho nazoru, ak neziskovka poskytne dar nie vlastnym zamestnancom a dar nesuvisi s §5 a §6, dar nie je predmetom dane.
    Predmetom dane by dar bol, ak by dar bol poskytnuty v suvislosti s vykonom cinnosti §5 Príjmy zo závislej činnosti alebo §6 Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.