Zavrieť

Porady

Úlohova mzda

Pokoj a dobro
Pokoj a dobro!
mám záujem zamestnať známeho. Viem že ho mám prihlásiť aj kde. Problém je mzda. Chcem ho zamestnať na plný pracovný úväzok. Najprv skúšobná doba, samozrejme.
Neviem ako zostaviť pracovnú zmluvu. Práca bude Úlohova alebo percento zo zisku. Môžem ho takto zamestnať(Vopred sa stanoví meranie úlohy)? Dôvod je, že je absolvent a má problém si nájsť robotu a chcem mu takto pomôcť len nemám este toľko peňazí. Práve preto volím formu úlohovej mzdy. Verím že by mu to pomohlo aby sa časom sám osamostatnil.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alessi Pozri príspevok
Môžem ho zamestnať aj na 1/4 alebo 1/8 úväzok? Aby nebol úplne bez roboty a časom by som dodatkom k pz riešil rozšírenie úväzku.
môžeš - § 49 zp
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Jeeej diky.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alessi Pozri príspevok
Jeeej diky.
ak pz na kratší pracovný čas - prihlásiš ho do sp + zp a samozrejme aj ty sa zaregistruješ na sp + zp ako zamestnávateľ
1 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Mhm. To uz viem ze mam na starosti. Posielam všetkým bodíky za užitočné info.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

+ na miestne príslušnom dú ako platiteľ dane zo závislej činnosti
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

najľahšie je získať živnostenský list. potom sú už len povinnosti
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
srska Pozri príspevok
+ na miestne príslušnom dú ako platiteľ dane zo závislej činnosti
Tomuto som nepochopil. Zamestnanca na du? Ok. Du podľa mojej živnosti či jeho bydliska? Ja som nmnv on tn
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alessi Pozri príspevok
Tomuto som nepochopil. Zamestnanca na du? Ok. Du podľa mojej živnosti či jeho bydliska? Ja som nmnv on tn
ak ho zamestnáš, podľa zákona č. 595/2003 musíš odvádzať preddavky na daň zo závislej činnosti. no a tomu predchádza registrácia ako platiteľa tejto dane na tvojom dú. tam ako máš v žl
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alessi Pozri príspevok
Tomuto som nepochopil. Zamestnanca na du? Ok. Du podľa mojej živnosti či jeho bydliska? Ja som nmnv on tn
Nie, seba, ako zamestnáv. k dani zo ZČ.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
srska Pozri príspevok
najľahšie je získať živnostenský list. potom sú už len povinnosti
Mi to pripadá rovnaké ako ľahko sa stat odberateľom. To kazdy vybaví za 5sekúnd. Ale potom ked chcem byť aj dodávateľom tak už schvaľovanie aj na mesiac.
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Alfa zvláda aj mzdy? Alebo sa nájde nejaký iný voľne dostupný software na mzdy. Prípadne za rozumnú cenu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ak ti podpíše vyhlásenie na zdanenie príjmov, tak ak mu dáš v hrubom 330 eur, tak preddavky na daň zo závislej činnosti nebudeš ako zamestnávateľ na dú odvádzať. (ale registrovaný musíš byť)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

alessi Pozri príspevok
Alfa zvláda aj mzdy? Alebo sa nájde nejaký iný voľne dostupný software na mzdy. Prípadne za rozumnú cenu.
ja používam profesne pohodu - je tam aj nejaká free verzia obmedzená na počet položiek - stormware.sk
0 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
Este sa chcem opýtať. Ak chcem stanoviť mzdu väčšiu ako je minimálna, tak môžem dať ľubovoľne alebo to je stanovené nejakou tabuľkou?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať