Zavrieť

Porady

príspevok hmotnej núdze a doktorandské štúdium

Dobrý deň.
Potrebovala by som odpoveď na otázku,od minulého roku som evidovaná na UPSVaR a podala som si žiadosť o príspevok hmotnej núdze lebo teraz v júli 2011 som dosiahla 25 rokov a od septembra 2011 ma prijali na doktorandské štúdium, pri podávaní žiadosti o hmotnú núdzu som ešte nevedela či ma prijali alebo nie a zatial mi ju ani neschválili, a teraz neviem či na uvedené dva mesiace teda júl a august mám právo na tento príspevok alebo nie vzhladom na to že doktorandom som podľa zákona až od 1.septembra 2011. Ďakujem vopred za rady
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

brutovska Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som od Vás radu. Dcéra má už 25 rokov, študuje
dennou formou doktorandské štúdium . Dostáva štipendium, iný príjem nemá.
Keďže sme sa boli informovať dnes na UP , tam nám povedali, že na príspevok v hmotnej núdzi nárok nemá. Napíšte mi prosím či je to pravda, lebo niektorí jej ďalší spolužiaci poberajú. Dcéra nedostáva od rodičov výživné - podľa ÚP to je chyba.
Tu si to môžeš overiť:
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
0 0
zlatenecko1 zlatenecko1

zlatenecko1 je offline (nepripojený) zlatenecko1

dobry den aj ja by som chcela poradit,.. Som doktorant denneho studia a chcem si vybavit prispevok v hmotnej nudzi. Prave som nadobudol z dedicskeho konania teda som vlastnikom polovice bytu. Mam aj tak narok na tento prispevok???
0 0
xing xing

xing je offline (nepripojený) xing

Dobry den, som na porade novy.

Som doktorandom v tretom rocniku studia, mam 27 rokov.
Vela mojich spoluziakov pobera davku v hmotnej nudzi. Mne bolo povedane, ze nakolko vlastnim byt (resp. polovicu bytu, druhu polovicu vlastni priatelka - tiez doktorandka, samozrejme mame hypoteku...), tak nemam narok na davku v hmotnej nudzi (ani na prispevok na byvanie, nakolko vlastnim byt - aj ked patri vpodstate banke). Studujem v inom meste ako miesto trvaleho bydliska - vela spoluziakov pobera aj prispevok na dochadzku.

Mam, alebo nemam narok na prispevok v hmotnej nudzi.

Podobne aj moja priatelka, takisto doktorandka ma narok na tento prispevok? (vlastni takisto spominanu polovicu bytu a momentalne jej nevlastna mama chce previest darovacou zmluvou na nu aj svoj byt - kvoli nezhodam v rodine so sestrou, ale to je na inu temu, tedo bude vlastnikom resp. spoluvlastnikom dvoch bytov).

Dakujem za odpoved
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať