Zavrieť

Porady

Zamestnanie na DoVPC a zdravotný odvod.

c4u c4u

c4u je offline (nepripojený) c4u

Ahojte,
plánujem zamestnať sestru na DoVPC, pričom jej chcem vyplácať 50 € za hodinu, avšak každý mesiac pravdepodobne odpracuje rôzny počet hodín.

Sestra je aktuálne zamestnaná na TPP u iného zamestnávateľa, ktorý za ňu platí všetky odvody. Moja otázka je, že či je moja sestra povinná platiť si ďalší zdravotný odvod z odmeny, ktorú získa na základe DoVPC s mojou spoločnosťou? Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adam Pozri príspevok
Tak zistila som dôvod vyradenia. SP nahrala dohodu o PČ ako TPP. I keď to už opravili, dohodára vyradili. Teraz bude musieť po podaní odvolania absolvovať všetky peripetia prihlásenie na ÚP, alebo ďalej bude evidovaný bez predkladania ďalších potvrdení a pod.?
Kto urobil chybu - zamestnávatel, alebo pracovník SP ?
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

veronikasad Pozri príspevok
Kto urobil chybu - zamestnávatel, alebo pracovník SP ?
Chybu urobil pracovník SP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adam Pozri príspevok
Chybu urobil pracovník SP.
v tom prípade sa treba v stanovenom termíne odvolať voči rozhodnutiu UPSVaR a žiadne spätné zaradenie do evidencie nebude potrebné.
3 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem pekne...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

adam Pozri príspevok
Chybu urobil pracovník SP.
urob tak, ako veronisad píše - prečo by si doplácal na chybu, ktorú niekto iný spôsobil? Si v tom nevinne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

od 1.11.2011 pracovníci SP už chyby robiť nebudú. mesačné výkazy aj RL FO už bude možné podávať len elektrinicky. A pre tých, čo nemajú internet doma, vraj bude zriadené pracovisko na pobočke - kde si to budú môcť "naťukať".

Takto ma informovali v piatok na našej pobočke ...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

veronikasad Pozri príspevok
od 1.11.2011 pracovníci SP už chyby robiť nebudú. mesačné výkazy aj RL FO už bude možné podávať len elektrinicky. A pre tých, čo nemajú internet doma, vraj bude zriadené pracovisko na pobočke - kde si to budú môcť "naťukať".

Takto ma informovali v piatok na našej pobočke ...
No to som zvedavá ako to urobia. U nás nie je ani podateľňa, stránkové dni po starom PO-STR-PIA.
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Dobrý deň, vrátim sa k pôvodnej téme "Zamestnanie na DoVPC a zdravotný odvod.". Keď firma zamestnáva v r. 2011 študentov alebo matky na RD na dohodu, teda poistencov štátu, neprihlasuje ich do ZP a ani neplatí zdrav.odvody. Ako je to s RZZP za rok 2011 za týchto zamestnancov? Robí sa vždy, alebo keď ich príjem presiahne určitú sumu alebo sa vôbec nerobí? Akosi sa v tomto strácam. Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
ancula Pozri príspevok
Dobrý deň, vrátim sa k pôvodnej téme "Zamestnanie na DoVPC a zdravotný odvod.". Keď firma zamestnáva v r. 2011 študentov alebo matky na RD na dohodu, teda poistencov štátu, neprihlasuje ich do ZP a ani neplatí zdrav.odvody. Ako je to s RZZP za rok 2011 za týchto zamestnancov? Robí sa vždy, alebo keď ich príjem presiahne určitú sumu alebo sa vôbec nerobí? Akosi sa v tomto strácam. Vopred ďakujem za odpoveď.

Z dohôd sa neplatí zdravotné poistenie. Je jedno, či ide o poistencov štátu alebo niekoho iného.
RZZP za r.2011 by už mali robiť zdravotné poisťovne samé...
1 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Ďakujem za odpoveď. Takže keď niekto zarobí na dohodu trebárs aj 100 000 Eur za rok (čisto hypoteticky ), tento príjem vôbec nevstupuje do RZZP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jacekova Pozri príspevok
Z dohôd sa neplatí zdravotné poistenie. Je jedno, či ide o poistencov štátu alebo niekoho iného.
RZZP za r.2011 by už mali robiť zdravotné poisťovne samé...
nesúhlasím - neplatí pre samoplatitela.
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Pre ostatných okrem samoplatiteľov to platí - príjem z dohody nepodlieha ZP a vôbec nevstupuje do RZZP (za rok 2011)?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ancula Pozri príspevok
Pre ostatných okrem samoplatiteľov to platí - príjem z dohody nepodlieha ZP a vôbec nevstupuje do RZZP (za rok 2011)?
môžeš byť konkrétnejšia, na akú kategoriu poistencov sa pýtaš ?
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Pôvodne som sa pýtala na poistencov štátu - študenti a matky na RD pracujúci na dohodu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

V tejto kategorii nie je obmedzená výška príjmu na dohodu - sleduje sa len počet odpracovaných hodín (podľa druhu dohody).
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať