Zavrieť

Porady

Stavebne sporenie - posledny rok...

Caffte poradaci,
kto sa vyzna v stavebnom sporeni..?
15.12.2005 som si zalozil v csob stav. sporitelni tarif profit. Vkladal som kazdy rok potrebnu sumu a kedze staviame, chcel by som si tie peniaze vybrat (ale bez dokladovania). Moje otazky:
1. Vyber penazi je mozny az po 6 rokoch, teda 16.12.2011 alebo mozem ich vybrat uz teraz po 5,5 rokoch bez poplatku?
2. ked teraz vlozim 664Eur, dostanem premiu aj za tento rok? Dostanem to uz 16.12.2011 alebo az 1.1.2012? Alebo tento rok vobec vkladat nemusim ked to chcem iba vybrat(samozrejme z co najvacsim profitom)?
Vopred dakujem za skore odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    - aby si na tom nič netratil, tak musí byť dodržaných celých 6 rokov, teda požiadať o zrušenie zmluvy a vyplatenie celej nasporenej sumy môžeš až v decembri
    - nasporená zmluva ti bude po zrušení zmluvy vyplatená až po cca 7 týždňoch (teda tak prišli peniaze mne, prekvapilo ma to, pri zrušení zmluvy v Prvej stav.sporiteľni peniaze prídu do 10 dní)
    - ešte tento rok vlož potrebnú sumu, aby si dosiahol max.možnú prémiu, tá ti bude vyplatená samostatne až niekedy v marci budúceho roka

    dasoft je offline (nepripojený) dasoft

    ITckar, ucitel... dasoft
    Ďakujem za rady, len je mi ľúto tých 7 týždňov... neviete niekto prečo ČSOB Stavebná vypláca peniaze až po 7 týždňoch?, nedá sa to skôr, veď to sú skoro 2 mesiace. Tá prémia mi teda potom v marci príde na osobný účet aj keď účet stavebného už nebude existovať?

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    dasoft Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, len je mi ľúto tých 7 týždňov... neviete niekto prečo ČSOB Stavebná vypláca peniaze až po 7 týždňoch?, nedá sa to skôr, veď to sú skoro 2 mesiace. Tá prémia mi teda potom v marci príde na osobný účet aj keď účet stavebného už nebude existovať?
    ano, pride samostatne 66 eur
    dasoft Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, len je mi ľúto tých 7 týždňov... neviete niekto prečo ČSOB Stavebná vypláca peniaze až po 7 týždňoch?, nedá sa to skôr, veď to sú skoro 2 mesiace. Tá prémia mi teda potom v marci príde na osobný účet aj keď účet stavebného už nebude existovať?
    Ahoj, aj CSOB vyplaca po 10 dnoch, ak si urobis naslednu zmluvu (tak je to aj v PSS, v tomto su stavebky"zajedno"). Ak mozem poradit, tak si tu naslednu zmluvu sprav, jednak ju budes mat lacnejsiu (CSOB ma aj tak najnizsie polatky zo vsetkych stavebiek), jednak dostanes rychlo peniazky a co je najdolezitejsie!!!!! budes moct poslednykrat sporit tak, ako si bola zvyknuta doteraz (davam kedy sa mi, kolko sa mi chce a na konci roka mi zrataju kolko statnej premie dostanem).

    Nasa milovana vlada totiz chysta novelu zakona o stavebnom sporeni a podla navrhu budes musiet vlozit celu sumu potrebnu na ziskanie statnej premie v januari daneho roku jednorazovo, inak z premie dostanej iba nejaku alikvotnu ciastku eventualne nic .....

    julietka8 je offline (nepripojený) julietka8

    julietka8
    Prosím Vás nevedeli by ste mi poradiť či pri dokladovaní medziúveru v prvej stavenej poistovni mozem pouzit aj doklad o kupe kolku spojeny s prepisom pozemku, na stavebné povolenie atd? dakujem
    julietka8 Pozri príspevok
    Prosím Vás nevedeli by ste mi poradiť či pri dokladovaní medziúveru v prvej stavenej poistovni mozem pouzit aj doklad o kupe kolku spojeny s prepisom pozemku, na stavebné povolenie atd? dakujem
    Nie, neda sa.

    Stavebne sporenie - posledny rok...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.