Zavrieť

Porady

Povinný odvod za nezam zdr. postihnutého

Má niekto skúsenosti s povinným odvodom za nezamestnávanie zdravotne postihnurých.Máme povinnosť zamestnať 1 zam. so ZP. Zamestňankyňa so ZP k nám nastúpila 13.10 05. Na ÚPSVaR mi bolo povedané, že musím zaplatiť za celých 12 mesiacov, čiže nie alikvótnu čiastku za rok, pretože u nás nepracovala aspoň 1/2 roka. Chcem si to u Vás overiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    kalinka
    Má niekto skúsenosti s povinným odvodom za nezamestnávanie zdravotne postihnurých.Máme povinnosť zamestnať 1 zam. so ZP. Zamestňankyňa so ZP k nám nastúpila 13.10 05. Na ÚPSVaR mi bolo povedané, že musím zaplatiť za celých 12 mesiacov, čiže nie alikvótnu čiastku za rok, pretože u nás nepracovala aspoň 1/2 roka. Chcem si to u Vás overiť.
    Bolo by dobré vedieť, odkedy vám vznikla povinnosť podľa §63 ods 1d), teda pri počte zamestnancov 20 zamestnávať 3,2% osôb so zdrav. postihnutím (čo je mimochodom 0,64 zamestnanca).
    O tom pol roku hovorila pravdepodobne preto, lebo splnením počtu zamestnancov so ZP je myslený priemerný evidenčný počet zamestnancov.

    kalinka je offline (nepripojený) kalinka

    kalinka
    Povinnosť zamestnávať ZP máme od roku 2004. Prepáčte, ale skôr som sa nedostala k počítaču. Dnes som prechádzala poradou a zistila som , že na túto tému sú už príspevky. Člen porady Bozon dal vysvetlenie, ktorému celkom nechápem., či mám platiť za celý rok alebo len za 9 mesiacov povinný príspevok.
    Naposledy upravil kalinka : 15.01.06 at 19:07

    Povinný odvod za nezam zdr. postihnutého

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.