Zavrieť

Porady

vypoved zamestnanca AKO?

Aký je postup pri podávaní výpovede zo strany zamestnanca, ktorý je v skúšobnej dobe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    DanaV
    Aký je postup pri podávaní výpovede zo strany zamestnanca, ktorý je v skúšobnej dobe

    Pracovný pomer skončí podľa § 72 Zákonníka práce:

    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.


    Takže, výpoveď sa nedáva.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Poda ju pisomne:

    § 72
    Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    (1) V skúšobnej dobe môže tak zamestnávateľ, ako aj zamestnanec skončiť pracovný pomer písomne z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu.

    (2) Písomné oznámenie o skončení pracovného pomeru sa má doručiť druhému účastníkovi spravidla aspoň tri dni pred dňom, keď sa má pracovný pomer skončiť.
    Naposledy upravil Daska : 15.01.06 at 12:34

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    VZOR
    Skončenie pracovného pomeru zamestnancom v skúšobnej dobe
    (§ 72 ZP)

    Zamestnávateľ

    Vec: Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe

    Na základe pracovnej zmluvy z ……………….. pracujem vo Vašej spoločnosti ako …………………. . V písomnej pracovnej zmluve sme dohodli skúšobnú dobu v trvaní troch mesiacov.
    Oznamujem Vám, že podľa § 72 ZP končím pracovný pomer v skúšobnej dobe, a to k …………...

    V …………….dňa……………..

    Zamestnanec

    3xP je offline (nepripojený) 3xP

    3xP
    Dobrý deň.

    Pracovnú zmluvu som podpísal 10.6.2009.
    Deň nástupu je 11.6.2009 a skúšobná lehota 3 mesiace.
    Kedy najneskôr môžem podať výpoveď?

    Plánujem ešte 10.9. ísť do nočnej smeny a ráno 11.9. podať výpoveď.
    Bude to ohľadom zákona v poriadku?Zaplatí mi zamestnávateľ čas aj po polnoci?
    Alebo mám pracovať len do polnoci z 10. na 11.9.?
    Alebo výpoveď podať už ráno 10.9. a pracovať do polnoci z 9. na 10.9. ?

    Vďaka za fundovanú odpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    3xP Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Pracovnú zmluvu som podpísal 10.6.2009.
    Deň nástupu je 11.6.2009 a skúšobná lehota 3 mesiace.
    Kedy najneskôr môžem podať výpoveď?

    Plánujem ešte 10.9. ísť do nočnej smeny a ráno 11.9. podať výpoveď.
    Bude to ohľadom zákona v poriadku?Zaplatí mi zamestnávateľ čas aj po polnoci?
    Alebo mám pracovať len do polnoci z 10. na 11.9.?
    Alebo výpoveď podať už ráno 10.9. a pracovať do polnoci z 9. na 10.9. ?

    Vďaka za fundovanú odpoveď.
    Ak chceš PP skončiť, tak nepôjde o výpoveď, ale o skončenie PP v skúšobnej dobe, tá končí 10.9.09, takže ak chceš skončiť, nepodávaš výpoveď, len im 10.9. oznámiš, že PP končíš v SD.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    3xP Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Pracovnú zmluvu som podpísal 10.6.2009.
    Deň nástupu je 11.6.2009 a skúšobná lehota 3 mesiace.
    Kedy najneskôr môžem podať výpoveď?

    Plánujem ešte 10.9. ísť do nočnej smeny a ráno 11.9. podať výpoveď.
    Bude to ohľadom zákona v poriadku?Zaplatí mi zamestnávateľ čas aj po polnoci?
    Alebo mám pracovať len do polnoci z 10. na 11.9.?
    Alebo výpoveď podať už ráno 10.9. a pracovať do polnoci z 9. na 10.9. ?

    Vďaka za fundovanú odpoveď.
    Ak im to oznámiš 11.9., tak si už prešvihol lehotu na skončenie v SD. SD ti končí 10.9., takže do tohto dňa musíš skončiť PP. Ak teda chceš skončiť, oznám zamestnávateľovi po skončení predchádzajúcej zmeny, že už tam viac nechceš pracovať, najlepšie písomne.

    Od 11.9. už by si musel dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou.

    3xP je offline (nepripojený) 3xP

    3xP
    Vďaka za radu.
    Zajtra ráno teda podám výpoveď. Ale mám ísť ešte do nočnej z 10 na 11.9 ?

    Ono bi sa dala výpoveď podať aj 12. myslím,len bi som musel doložiť doklad že som bol 2dni PN ak sa nemýlim...

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    3xP Pozri príspevok
    Vďaka za radu.
    Zajtra ráno teda podám výpoveď. Ale mám ísť ešte do nočnej z 10 na 11.9 ?

    Ono bi sa dala výpoveď podať aj 12. myslím,len bi som musel doložiť doklad že som bol 2dni PN ak sa nemýlim...
    TO už začínaš špekuľovať...

    z 10. na 11. už nepracuj, lebo potom by si končil PP až 11., čo už je po SD.

    3xP je offline (nepripojený) 3xP

    3xP
    Ja nešpekulujem,len chcem vedieť ako zareagovať keby trvali a tom,že mám prísť aj na nočnú z 10.teho

    Vďaka za odpovede a držte mi palce aby došla výplata ako má a aj gastráče...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    3xP Pozri príspevok
    Ja nešpekulujem,len chcem vedieť ako zareagovať keby trvali a tom,že mám prísť aj na nočnú z 10.teho

    Vďaka za odpovede a držte mi palce aby došla výplata ako má a aj gastráče...
    Kto by mal špekulovať ? Pracovný pomer v skúšobobnej dobe končíš so zamestnávatelom ty a nemusí to byť v posledný deň skúšobnej doby. Je sice pravde, že si to mal zamestnávatelovi oznámiť aspoň 3 dni vopred. Nesplnenie tejto povinnosti nie je dôvodom na neplatné ukončenie PP v skúšobnej dobe.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    3xP Pozri príspevok
    Ja nešpekulujem,len chcem vedieť ako zareagovať keby trvali a tom,že mám prísť aj na nočnú z 10.teho

    Vďaka za odpovede a držte mi palce aby došla výplata ako má a aj gastráče...
    Ak chceš skončiť, tak ťa nemôžu nútiť chodiť na zmenu 10.9.

    Ak skončíš 9.9., tak 10.9. už nie si ich zamestnancom a môžu ťa mať radi, nie aby ťa volali na nočnú zmenu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.