Zavrieť

Porady

Neoprávnený nátlak

Som človek priateľský s menej priateľským výzorom.Ale viem sa aj zasmiať. ...viac
Dobrý deň - Skúste mi niekto poradiť.

Mám priateľku, ktorá podnikala do 31.6.2011. Podnikať začal v roku 2009 v podnájme u jedného "prenájomcu" ktorý je Belgičan žijúci na Slovensku. Najprv podnikala v menšej miestnosti, v starej budove, ktorú si svojpomocne dala do poriadku. To znamená, obnová stierok, zníženie stropu, nakoľko ten pôvodný bol v otrasnom stave. Oprava omietky stropu by stálo majland. Obnovila nátery stien predajne a aj skladu, zakúpila elektrické stropné svietidlá. Miestnosť bola bez kúrenia, tak si zabezpečila ešte aj vykurovacie teleso. V podnájme v tiejto miestnosti bola cca 1 rok, tj. do roku 2009, kedy sa rozhodla že svoje podnikanie rozšíri. To znamenalo, aj požiadať prenajímateľa o väčší priestor. Po dohode a podpísaní zmluvy sa teda začalo s prerábkou miestnosti, ktorá bola v protiľahlej budove. V tom istom stave, ako predošlá, akurát , že tam bola prípojka plynu, plynová pec a vykurovacie telesá. Túto miestnosť si priateľka kompletne zrenovovala, na vlastné náklady. Čo sa týka tej starej miestnosti, nechali sme ju prenajímateľovi v stave v akom ostala prerobená. Po roku a pol , ale prišlo prebudenie, keď došlo vyúčtovanie za plyn. Za pol roka vykurovania miestnosti o rozmere 66 m2 prišiel nedoplatok za plyn 2 000 € !!! Spotreba spočívala len vo vykurovaní ! Toto nám, ale p. prenajímateľ zatajil, že akú sú skutočné náklady na energie. Keď priateľka išla za ním z riešením zakúpenia novej pece, plastových okien a pod. S tým ,že jej to môže mesačne splácať znížením nájmu, ju zo slovami "dám Vás na súd" - a ju vyhodil. Bol som tomu všetkému svedkom. Vzápätí sme mu napísali list, v ktorom sme mu napísali, že žiadame o riešenie daného problému, nakoľko nie je pre moju priateľku únosné platiť nájomné a zvýšenú tarifu za odber plynu vo výške 170 € mesačne. Neodpovedal. V zmysle zmluvy, v ktorej mimo iného stojí, že máme 0 € kauciu a 0 mesiacov výpovednú lehotu. Tieto veličiny boli dohodnuté na základe dobrých dovtedajších vzťahov, tiež z dôvodu, že sme mu zanechali prerobenú miestnosť, za prerobenie ktorej sme od neho nežiadali žiadne finančné prostriedky a tiež na základe toho, že sme mu za cca 2200 € dalo dohromady terajšiu miestnosť.Opäť nereagoval.Vzápätí sme mu dali výpoved z nájmu k 31.12.2010 a to 15 dní vopred, z odoôvodnením, že nekomunikuje s nami a že nám zatajil niektoré skutočnosti a pod.. Zohnali sme si teda nový priestor a začali sme zo sťahovaním predajne.Vysťahovali sme ju do 31.12.2010. Chceli sme mu ju v tom istom čase aj odovzdať o čom sme ho upovedomili 1 deň vopred. na stretnutie síce prišiel, predložili sme mu protokol o odovzdaní a prevzatí miestnosti, ktoý nám sľuboval od popdisu zmluvy, že ho vypracuje on sám. No ale on povedal, že nerozumie a s úsmevom na perách odišiel. Aj na toto máme nestranných svedkov. takže sme mu zaslali vzápätí poštou vyrozumenie, aby stanovil čas odovzdania miestnosti. zaasa nereagoval . No proste des !! Vzali sme si všetky hnutené veci a priestor sme mu nechali v stave lepšom, v akom nám ju prenajal. P. Prenajímateľ podal na nás s priateľkou trestné stíhanie za to , že sme ho okradli a že sme mu znefunkčnili miestnosť. Samozrejme to začalo, výsluchy, polícia dokazovanie. Nakoniec to polícia posúdila ako neoprávnené a vrátila to na prokuratúru. On podal sťažnosť a po cca 2 - och mesiacoch to prokuratúra vrátila ako neoprávnené podanie spať. Čo dokázalo našu nevinu. p. Prenajímateľ nám každomesačne zasielal faktúry, za prenájom miestnosti, s tým že sme mali podpísanú zmluvu z vypovednou dobou 6 mesiacov. Čo je nezmysel lebo pri podpise som videl aj ja osobne, že podpisujú zmluvu s 0 vou výpovednou lehotou a 0 - vou kauciou a takúto kópiu zmluvy má moja prieteľka aj dodnes. Každý mesiac sme mu odopovedali na jeho nezmyselné faktúry a on stále iba posielal faktúry a na naše reakcie neodpovedal. Až teraz prišlo od jeho právneho zástupcu, že moju priateľku žiada o uhradenie 6 mesačného nájmu a prevádzkových nákladov. Až teraz nám svitlo a už sme presvedčení, že zmanipuloval zmluvu. Je to bezcharakterný chudák, ktorý rieši všetko formou nátlaku a klamstiev.
Preto vás žiadam o radu, dokáže niečo, alebo niekto urobiť tomuto nátlaku na moju priateľku už koniec. Opakujem, všetko má priateľka podložené.
Na záver by som chcel len pripomenúť, že moja priateľka musela skončiť živnosť, aj vďaka jeho negatívnej reklame, že ho okradla. Predajňa bola totiž na dedine a ľudia radi uveria niečomu v čom vidia bulvár. Takže teraz je na úrade práce, s kopou tovaru, ktorí už ťažko predá , nakoľko už nemá živnosť. No a pán prenajímateľ sa smeje a znepríjumne život cca 15 - tim osobám, nakoľko toto nerobí len s mojou priateľkou, ale aj s ostatnými bývalými podnájomnikmi, ktorí mali podobný osud ako moja priateľka. Ak môžte, poradťe . Ďakujem Dodo
Naposledy upravil 2841dodo : 22.07.11 at 10:33
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

pavol54 Pozri príspevok
závisí všetko od toho koľko dostal sudca "podkladov"
veru tak aj na "podkladoch" záleží- asi tak na 95 %...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Stanislav 1975 Pozri príspevok
veru tak aj na "podkladoch" záleží- asi tak na 95 %...
Po troch tutovkách v môj prospech sa výsledok rozhodnutia sudcu blíži limitne k číslu 100
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať