Zavrieť

Porady

Výpoded bez výpovednej lehoty.

Prosím o radu za moju mamu. Prepustili ju s podniku po 37 odpracovanych rokoch , ma 4 roky do dochodku. Prisla s pn-ky a na stole ju cakala okamzita vypoved pre pracovnu nadbytocnost , ihned musela odovzdat veci , dostala 3 mesacne odstupne a bonus 100 eur za to , ze pocas peenky robila doma administrativne prace , ktore v podniku potrebovali. Podla mojho nazoru ma narok na vypovednu lehotu, alebo nie? Jej cista mes. mzda bola 380 eur a v praci jej este laskavo poradili, ze lepsie ako na urad prace je pre nu ist na peenku, ktoru ukoncila a vratila sa do prace aj napriek pretrvavajucim tazkostiam prave kvoli vyske nemocenskej davky ( jednoducho z 280 eur co dostala pn nevysla), lenze s podpory v nezamestnanisti asi tiez nevyjde. Moze ist vlastne s peenky hned na urad prace? Vedel by mi niekto poradit ako postupovat v tejto situacií? Dakujem za vsetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kajasla Pozri príspevok
    Prosím o radu za moju mamu. Prepustili ju s podniku po 37 odpracovanych rokoch , ma 4 roky do dochodku. Prisla s pn-ky a na stole ju cakala okamzita vypoved pre pracovnu nadbytocnost , ihned musela odovzdat veci , dostala 3 mesacne odstupne a bonus 100 eur za to , ze pocas peenky robila doma administrativne prace , ktore v podniku potrebovali. Podla mojho nazoru ma narok na vypovednu lehotu, alebo nie? Ak podpísala dohodu o ukončení PP z dôvodu nadbytočnosti tak nemá nárok na výpovednú lehotu.
    Jej cista mes. mzda bola 380 eur a v praci jej este laskavo poradili, ze lepsie ako na urad prace je pre nu ist na peenku, ktoru ukoncila Ako dlho bola na PN? Ak bola viac ako 52 týždňov tak nebude mať nárok na ďalšiu PN v ochrannej lehote 7 dní.
    a vratila sa do prace aj napriek pretrvavajucim tazkostiam prave kvoli vyske nemocenskej davky ( jednoducho z 280 eur co dostala pn nevysla), lenze s podpory v nezamestnanisti asi tiez nevyjde Podpora bude vyplácaná 6 mesiace vo výške 50% z VZ (hrubej mzdy ). Moze ist vlastne s peenky hned na urad prace? Ano môže hned sa ísť zaevidovať na UP. Vedel by mi niekto poradit ako postupovat v tejto situacií? No kedže mamka podpísala dohodu o skončení PP. Tak musí ísť na UP a zaevidovať sa, môže potom ísť na dalšiu PN do max. 7 dní od skončenia PP. Vtedy dostane PN vo výške ako dostávala doteraz, to neplatí ak bola na dlhotrvajúcej PN 52 týžňov. Dakujem za vsetky odpovede.
    odpovede v texte modrým.

    Výpoded bez výpovednej lehoty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.