Zavrieť

Porady

koniec roka v omege/mate skusenosti?

Uctovnictvo novovzniknutej firmy v Omege som zacala robit v novembri. Firma dosiahla stratu. Chcem ukoncit rok...nie sme platci DPH...a neviem co vsetko treba urobit.
Prve som si vytlacila vysledovku,zistila som HV....mame len HV z beznej cinnosti a to stratu. Tak som cez interny doklad zauctovala len predpis dane zrazenej z urokov 591/341...spustila som kontrolu dokladov, opravila hlasene chyby. Potom som urobila uzavierku uct.dokladov A, uzavierku skladu, IM zatial nemame, ani kurz.rozdiely. No a nakoniec som urobila uzavierku..teda ucet 710,prevod HV... na 702 a uzavretie uctov na 702,...nakoniec si vytlacim vykaz ziskov a strat a suvahu. Staci to? Alebo som na nieco zabudla? Mala som si vytlacit aj nieco ine?a zalozit?
Vytlacila som si hlavne knihy za mesiac november a december a aj dennik...treba aj knihu analytickej evidencie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Malo by to byť všetko. Ja osobne netlačím účtovný denník ale knihu analytickej evidencie, pretože obsahuje súčty za jednotlivé účty, je prehľadnejšia.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    dakujem.len som si nebola ista, pretoze som tu na porade niekde citala, ze bolo treba este pred zauctovanim 591/341 vytlacit vykaz ziskov a strat a suvahu....nechapem preco...vraj aby bol zdokladovany HV pred zdanenim...

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    áno, to máš pravdu, tlačí sa aj výsledovka pred zdanením (pre vyčíslenie zisku, z ktorého sa potom vychádza pri výpočte dane. Ale u Teba ide iba o zaúčtovanie dane z úrokov, máš stratu, takže o nič nejde. A okrem toho výsledovka komplexná obsahuje údaje bez zaúčtovania dane a okrem toho, kedykoľvek sa dá vrátiť a vytlačiť čokoľvek aj pred uzavretím roka.

    koniec roka v omege/mate skusenosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.