Zavrieť

Porady

Ako presne funguju priebezne polozky?

Dobry den,

priebezne polozky funguju tak, ze ak mam napr. vyber z uctu a vklad do pokladne, ide sa cez priebezne polozky?

T.j. Mam vyber z uctu = zapisem tuto sumu v penaznom denniku v stlpci "ucet-vydaj" a zaroven tu istu sumu v "priebeznych polozkach-prijem" a potom v dalsom riadku v "priebeznych polozkach-vydaj" a "pokladna-prijem"?

Ako potom mam zaevidovat zalohovu FA ktoru vystavim? Cez priebezne polozky? Ak ano tak ked mi peniaze nabehnu, zapisat do "ucet-prijem" a potom kam?

A ked vystavim ostru FA, tak potom zase ako? "predaj vyrobkov a sluzieb" a este kam?

Mam v tom odrazu gulas, a o chvilu zacnem mat pocit, ze mam vsetko totalne zle
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ešte by som doplnila, že priebežné položy sú aj na pohyby medzi dvoma rôznymi účtami. napr. ak mám založený účet v SLSP a OTP banke.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ninna
Ešte by som doplnila, že priebežné položy sú aj na pohyby medzi dvoma rôznymi účtami. napr. ak mám založený účet v SLSP a OTP banke.
No áno, to už bolo v príspevku 20 a Muška v príspevku 21 to odsúhlasila.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ospravedlňujem sa čítala som iba prvú stranu príspevkov!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Na konci roka by mali byť priebežné položky vyrovnané alebo tam môže byť aj rozdiel?

Napr. prevody medzi účtami 30. 12. 2005 nie sú zapísané vo výpise druhého účtu, lebo dátum zaúčtovania je až 02.01.2006.

Ako to vyrovnať, inak mi nebudú sedieť zostatky na účtoch podľa výpisov.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ZuzanaP
Na konci roka by mali byť priebežné položky vyrovnané alebo tam môže byť aj rozdiel?

Napr. prevody medzi účtami 30. 12. 2005 nie sú zapísané vo výpise druhého účtu, lebo dátum zaúčtovania je až 02.01.2006.

Ako to vyrovnať, inak mi nebudú sedieť zostatky na účtoch podľa výpisov.
Nesúlad medzi priebežnými položkami môže byť aj na konci roka . Tie predsa uvádzaš do výkazu o majetku a záväzkoch a môžu byť aj mínusové . Nevyrovnávaš nič .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať