Zavrieť

Porady

Dvaja študenti a PC servis - výška odvodov, právna forma

Takže, chceli by sme v našom meste urobiť malý pc servis do domu.(Niekto zavolá, my tam pribehneme a opravíme to.) Neviem ale presne akú formu podnikania zvoliť, a to hlavne z hľadiska odvodov, aby sa to čo najviac oplatilo.
Taktiež ako veľmi nutné je pri sro základné imanie - musí byť v pokladni, na účte v banke alebo stačí prehlásenie že sme tých 5000€ videli niekedy? Môže to niekto kontrolovať?

Kedže sme dvaja tak som najskôr uvažoval o s.r.o., alebo živnosti a jeden z nás by bol dohoďák.

Tiež by som sa chcel spýtať aká je aktuálna výška odvodov, a taktiež či je nutné mať e. r. pokladnicu.

Za odpovede ďakujem
Naposledy upravil Adamko_o : 01.08.11 at 13:23 Dôvod: // pridanie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Adamko_o Pozri príspevok
    Takže, chceli by sme v našom meste urobiť malý pc servis do domu.(Niekto zavolá, my tam pribehneme a opravíme to.) Neviem ale presne akú formu podnikania zvoliť, a to hlavne z hľadiska odvodov, aby sa to čo najviac oplatilo.
    Taktiež ako veľmi nutné je pri sro základné imanie - musí byť v pokladni, na účte v banke alebo stačí prehlásenie že sme tých 5000€ videli niekedy? Môže to niekto kontrolovať?

    Kedže sme dvaja tak som najskôr uvažoval o s.r.o., alebo živnosti a jeden z nás by bol dohoďák.

    Tiež by som sa chcel spýtať aká je aktuálna výška odvodov, a taktiež či je nutné mať e. r. pokladnicu.

    Za odpovede ďakujem
    Ak budete vykonávať iba služby a nie predávať tovar v predajni, nie je treba registračka.
    Z hľadiska odvodov by som doporučila sro. Kým si konatelia a spoločníci nevyplácajú žiadnu odmenu, neplatí sa nikde nič....
    Na ZI sa robí vyhlásenie, že je splatené v pokladni /fyzicky peniaze nemusia byť, len s začne účtovať, že je v pokladni na začiatku 5 000.- Eur/

    Adamko_o je offline (nepripojený) Adamko_o

    Adamko_o
    A keby prišla nejaká kontrola, môžu niečo urobiť, ked v pokladnici neuvidia tých 5000€?
    Pokiaľ ma v škole dobre učili, tak v prípade dvoch spoločníkov stačí mať nejaké % s tejto sumy, a zvyšok sa musí doplatiť v priebehu pár rokov, neviete ako to je?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Adamko_o Pozri príspevok
    A keby prišla nejaká kontrola, môžu niečo urobiť, ked v pokladnici neuvidia tých 5000€?
    Pokiaľ ma v škole dobre učili, tak v prípade dvoch spoločníkov stačí mať nejaké % s tejto sumy, a zvyšok sa musí doplatiť v priebehu pár rokov, neviete ako to je?
    ZI pri zápise spoločnosti do OR nemusí byť splatené v plnej výške. Je to tak. Ja z istých dôvodov ale pre svojich klientov robím tak, že bolo splatené.
    Neodpovedám na otázky čo by bolo keby bolo... Lebo tak ešte v praxi nebolo.

    Dvaja študenti a PC servis - výška odvodov, právna forma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.