Zavrieť

Porady

nahlasenie vysky preddavkov do ZP po zalozeni zivnosti

Ahojte,

ospravedlnujem sa za uz dalsiu temu v rade, no tu na porade mi bolo povedane ze po vyhotoveni zivnosti mam ist do 8 prac. dni nahlasit vysku preddavkov do ZP. Pani na zivnostenskom urade mi vsak hovorila, ze tam vobec ist nemusim, nakolko registraciu za mna vybavili oni a ak som tomu spravne pochopil, ZP mi sama stanovi vysku preddavkov.

Kto ma teda pravdu ? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    kolac Pozri príspevok
    Ahojte,

    ospravedlnujem sa za uz dalsiu temu v rade, no tu na porade mi bolo povedane ze po vyhotoveni zivnosti mam ist do 8 prac. dni nahlasit vysku preddavkov do ZP. Pani na zivnostenskom urade mi vsak hovorila, ze tam vobec ist nemusim, nakolko registraciu za mna vybavili oni a ak som tomu spravne pochopil, ZP mi sama stanovi vysku preddavkov.

    Kto ma teda pravdu ? Dakujem.
    Ak ste si na zaskrtli na obvodnom urade ze si prajete vyuzit JKM, teda aby zivnostensky urad informoval danovy urad a zdravotnu poistovnu, tak budete prihlaseny. Ak vsak neviete na aky ucet a v akej vyske mate platit tak si zavolajte na ZP. Predpokladam ze budete platit min.vysku preddavku - 46,06 €.

    http://www.szz.sk/szz/pages/8Eivnost...-FArad-jkm.php

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kolac Pozri príspevok
    Ahojte,

    ospravedlnujem sa za uz dalsiu temu v rade, no tu na porade mi bolo povedane ze po vyhotoveni zivnosti mam ist do 8 prac. dni nahlasit vysku preddavkov do ZP. Pani na zivnostenskom urade mi vsak hovorila, ze tam vobec ist nemusim, nakolko registraciu za mna vybavili oni a ak som tomu spravne pochopil, ZP mi sama stanovi vysku preddavkov.

    Kto ma teda pravdu ? Dakujem.
    Ak si živnostník, a nemáš súbeh s pracovným pomerom, tak je to 46,06 ak nie si zdravotne postihnutý.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Zk24 bola si rýchlejšia v odpovedi ako ja :-)

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Este dodam, ze ak si nahodou teraz platis ako samoplatitel ZP, treba tam radsej zajst a samoplatitelstvo zrusit.

    nahlasenie vysky preddavkov do ZP po zalozeni zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.