Zavrieť

Porady

Skrátený pracovný úväzok

Dobrý deň, chcem sa informovať, ak máme dohodnutý so zamestnancom skrátený pracovný úväzok na šesť hodín denne a zamestnanec odpracuje niektoré dni len štyri hodiny (invalidný dôchodca) kde všade sa prejavia neodpracované hodiny? Viem, že ak by neodpracoval celý deň je ho treba odhlásiť zo SP-e a zo ZP-e - no on odpracuje štyri hodiny. Môže to niektorá inštitúcia kontrolovať?
Keby sme s ním dohodli len štyri hodiny, je možné že by mu vyšlo veľa nadčasov - preto by bol výhodnejší šesťhodinový pracovný čas.
Ďakujem za rady.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andrejka a Pozri príspevok
...zodpovedný zástupca pre výučbu cudzích jazykov.
Vzhľadom k tomu, že ide o zodpovedného zástupcu, mal by mať pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas - výkon práce 1 hod. týždenne (jeden deň)
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

veronikasad Pozri príspevok
Vzhľadom k tomu, že ide o zodpovedného zástupcu, mal by mať pracovnú zmluvu na kratší pracovný čas - výkon práce 1 hod. týždenne (jeden deň)
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

veronikasad Pozri príspevok
Nárok na dovolenku je v kal.týždňoch. V tvojom prípade pri nároku 4 kal.týždne ročný nárok = 4 dni x 1 hod.
Takže v tomto prípade ak je PP od 1. 7. nárok na dovolenku 2 dni po 1 hodine...
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

andrejka a Pozri príspevok
Takže v tomto prípade ak je PP od 1. 7. nárok na dovolenku 2 dni po 1 hodine...
Ďakujem Vám všetkým, už mi je všetko jasné. Krásny deň
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, mám zamestnanca, ktorý pracoval 2 hod. denne (25%úväzok), mesačná mzda 500eur. Od 15.10 sa mu zmenil čas na 3,2 hod.denne (40% úväzok), mzda 800eur. Ako mu mám vypočítať mzdu? A čo s dovolenkou má zostatok 7dní, prepočítava sa nejako?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

posúvam...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Najka Pozri príspevok
Ahojte, mám zamestnanca, ktorý pracoval 2 hod. denne (25%úväzok), mesačná mzda 500eur. Od 15.10 sa mu zmenil čas na 3,2 hod.denne (40% úväzok), mzda 800eur. Ako mu mám vypočítať mzdu? A čo s dovolenkou má zostatok 7dní, prepočítava sa nejako?
Prečo ste robili zmenu mzdy a úväzku v priebehu mesiaca ?

Čo sa týka dovolenky, nárok neprepočítavaš, len náhradu mzdy za dovolenku čerpanú po zmene úväzku preplácaš 3,2 hod. denne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať