Zavrieť

Porady

Ako dosiahnút aby vás neoberal personál v reśtaurácii o trźbu.

Zdravím vás poradáci rozmýšlam o otvorení reśtaurácie , a chcel by som nejaké tipy , triky ako dosiahnuť aby celá tržba skončila v mojej peňaženke a nie v pečienkach personálu
Usporiadat
Boris7299 Boris7299

Boris7299 je offline (nepripojený) Boris7299

Čo som sa rozprával z jedením prevádzkovateľom tak oni to majú tak vyriešené že keď si zákazník objedná u čašníka jedlo tak časník musí vytlačiť pokladničný bloček a odovzdať´t ho do kuchyne bez neho kuchár jedlo nevydá a majiteľ si tak môže zrátat koľko jedál bolo vídaných a jednoducho tak vyrátať tržbu ale ako je to pri nápojoch alebo poraďte aj iné tipy ako nato
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
Boris drzim ti palce, ale ides na to asi zle. Restiku este ani nemas a uz si stavias "vzdusne mury"! Ako vies ze ta budu "oberat"?
Najdi ludi kt. budes doverovat, , ked si kuchar ,budes v kuchyni aj ty, trzba sa da pekne odsledovat. Na druhej strane ak si myslis ze tvoj kuchar si nedobne do jedla za cely den tak si na omyle.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Robit namatkove kontroly, zaplatit prevadzakara, ktoremu doverujes a ktori ti bude na vsetko dozerat.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Boris7299 Pozri príspevok
Zdravím vás poradáci rozmýšlam o otvorení reśtaurácie , a chcel by som nejaké tipy , triky ako dosiahnuť aby celá tržba skončila v mojej peňaženke a nie v pečienkach personálu
ako môže tržba skončiť v pečienkach?
4 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

dan Pozri príspevok
ako môže tržba skončiť v pečienkach?
Deci vinka sem, deci vinka tam....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Chlapci, zamiešam sa vám do debaty. Ak personál bude za svoju prácu dostatočne finančne ohodnotený a budeš mať poriadok v skladovej evidencii, je minimálny predpoklad, že ťa bude obabrávať. Vyriešiť stravovanie zamestnancov pokladám za samozrejmosť ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

veronikasad Pozri príspevok
Chlapci, zamiešam sa vám do debaty. Ak personál bude za svoju prácu dostatočne finančne ohodnotený a budeš mať poriadok v skladovej evidencii, je minimálny predpoklad, že ťa bude obabrávať. Vyriešiť stravovanie zamestnancov pokladám za samozrejmosť ...
Reštiku s poriadkom v skladovej evidencii som este nevidela
Zazila som vsak uz ale pripad, ze situacia s "okradanim" zasla tak daleko, ze na zaverecnu vzdy sa pocitali vsetky flase alkoholu a v otvorenych flasiach sa presne meral obsah.... Zo suda sa presne kontrolovalo kolko bolo nacapovanych piv a podobne... V kaviarni kavovar s pocitadlom uvarenych kav... a podobne

Mimochodom, kuchar musi chutnat co uvaril... zalezi ale kolko ma prstov
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka, ani ja, potom sa majitelia čudujú ...
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
zk24 Pozri príspevok
Reštiku s poriadkom v skladovej evidencii som este nevidela
Mimochodom, kuchar musi chutnat co uvaril... zalezi ale kolko ma prstov

ved restika nie je len o jedle, bude tam mat aj napoje na sklade ....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

video1983 Pozri príspevok
ved restika nie je len o jedle, bude tam mat aj napoje na sklade ....
Som povedala ze nie?

Ked pridu casnicke piati kamosi, spravi im kavu a nenablokuje. Trzba ide jej do vrecka. To su "straty", s ktorymi sa bud pocita, alebo tam majitel potom stravi 20h denne. Nie nadarmo byva casto majitel sucastou personalu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak by majitel trval na tom, aby všetko išlo cez kasu, mnohým problémom by sa predišlo. Ale kto by chcel platiť tolkú DPH-čku ...
A potom sa čuduje, keď to personál zneužíva vo svoj prospech.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

DPH-cku mu uhradi zakaznik... on ju iba vrati
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

zk24 Pozri príspevok
...ze na zaverecnu vzdy sa pocitali vsetky flase alkoholu a v otvorenych flasiach sa presne meral obsah.... Zo suda sa presne kontrolovalo kolko bolo nacapovanych piv a podobne...
podľa zákona to aj tak musí robiť.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzka, to vieme my - účtovníci. Ale vysvetli to krčmárovi ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Takto- čo ja chodím do reštík, tak to majú tam tak vyriešené,že ak klient nedostane blok z registračky,tak nemusí účet platiť a má všetko zadarmo- a myslím, že toto je správna cesta. Majú to tie reštiky uvedené aj v ponukovom lístku a niektoré aj v priestoroch reštiky...
Inak, všimol som si, že každá lepšia reštika už dáva bloky z registračky a to chodím do nich s klientami dosť často...- sa mi nestalo už dávno, že by niekto nedal...-ale hovorím o "lepších" reštikách...
3 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To ano. Ale bude sa kamarat casnicky stazovat ze nedostal blok? Da jej za kavu 1€, inac by dal 1,70 € a vsetci su stastni. Nemas sancu to okontrolovat. A vysypavat kavu z kavovaru kazdy den, a vazit, ci pocitat zrnka je nemozne
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
Chlapci, zamiešam sa vám do debaty. Ak personál bude za svoju prácu dostatočne finančne ohodnotený a budeš mať poriadok v skladovej evidencii, je minimálny predpoklad, že ťa bude obabrávať. Vyriešiť stravovanie zamestnancov pokladám za samozrejmosť ...
Ja ti neviem veronika ale moc s tebou nesúhlasím- ťažko povedať čo je dobré ohodnotenie,hmhm-možno u vás si ludia viac vážia robotu, ale tu u nás-ja ti neviem- najprv sa reže dobrota a po nejakom čase sa vždy začne predávať "svoj" alkohol a svoje cigarety...
Jediným receptom na toto sú tie bloky...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A úplne najistejšie by bolo, zavrieť tú reštiku. A nebudú z čoho "oberať" A celá tržba bude iba tvoja.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja ti neviem veronika ale moc s tebou nesúhlasím- ťažko povedať čo je dobré ohodnotenie,hmhm-možno u vás si ludia viac vážia robotu, ale tu u nás-ja ti neviem- najprv sa reže dobrota a po nejakom čase sa vždy začne predávať "svoj" alkohol a svoje cigarety...
Jediným receptom na toto sú tie bloky...
Stano súhlasím s tebou, a ten nápad s neplatením sa mi veľmi páči - ešte som sa s tým nikde nestretla. Ale ak čašník robí oficialne za minimálnu mzdu, čo môžeš od neho čakať, ak skladová evidencia nie je v poriadku.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja ti neviem veronika ale moc s tebou nesúhlasím- ťažko povedať čo je dobré ohodnotenie,hmhm-možno u vás si ludia viac vážia robotu, ale tu u nás-ja ti neviem- najprv sa reže dobrota a po nejakom čase sa vždy začne predávať "svoj" alkohol a svoje cigarety...
Jediným receptom na toto sú tie bloky...
Mne raz kamarát plakal na ramene, že nemá robotu, že musí živiť 2 deti,platiť hypo,tak som mu u kamoša vybavil robotu na čerpačke za nejakých 700 eur
Po nejakom čase ho stretnem a pýtam sa ako je to v robote a on na to- už tam nerobím, majú to tam tak urobené, že sa tam nedá nič ukradnúť a to nieje pre mňa...
odvtedy nikomu nič nevybavujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať