Zavrieť

Porady

Sublicencia a neplatená reklama tvorcov môjho e-shopu

Jedna firma mi robila e-shop a dala mi dole na stránku odkaz na ich web (neplatená reklama). Konajú protiprávne, ak tú reklamu tam nechcem a oni mi ju tam nechali? V zmluve s nimi nič také nevidím.


DIKY
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kabko je offline (nepripojený) kabko

    kabko
    Dobre si zmluvu preštuduj. Pokiaľ nieje v zmluve nijak podmienená tá reklama, resp. ak to v zmluve vôbec nieje, tak to jednoducho odstráň a nemôžu ti nič.
    Už či to je protiprávne, to neviem, možno niekto iný sa k tomu vyjadrí po právnej stránke...
    Ak by to stadiaľ nechceli odstrániť na tvoju žiadosť, daj mi vedieť, dáme to preč

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Lenže ja do zdrojových kódov nemôžem ísť, ja mám sublicenciu na môj e-shop a minule som sa pýtal majiteľa, čo mi robia e-shop a povedal, že to tam nemusí byť. Lenže teraz mi to len tak bez môjho povolenia nahodili. Inak, nemal som to tam doteraz.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ide o nekalosutazne konanie. Mozes ich za to zalovat.

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Tieto veci sa vacsinou daju velmi rychlo vyriesit vzajomnou dohodou, mozno sa im tam link nahodil v ramci updatu pre viacero projektov.
    Dalsie kroky by som zvazoval az po neuspesnom rieseni problemu touto cestou.

    Sublicencia a neplatená reklama tvorcov môjho e-shopu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.