Zavrieť

Porady

Dohody a odvod dane

Milí poraďáci,
už som tak zo všetkého domotaná,že potrebujem vašu pomoc.
Mzdy za december, vyplatené v januári, idú do prehladu za december aj s dátumom úhrady v januári.To mi je snáď jasné.

Ale čo dohody o vykonaní práce?Práca vykonaná v decembri,dohoda podpísaná v decembri, vyplatená v januári,daň sa odvádza za december či január? Do prehladu idú v roku 2005 v decembri alebo až teraz v januári?

Prosím pomožte.
Srdečná vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Ak bola DoVP za december vyplatená v januári tak dan sa odvádza za december a ide do prehladu za 4.Q.2005

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NADEJKA
    Milí poraďáci,
    už som tak zo všetkého domotaná,že potrebujem vašu pomoc.
    Mzdy za december, vyplatené v januári, idú do prehladu za december aj s dátumom úhrady v januári.To mi je snáď jasné.
    Ale čo dohody o vykonaní práce?Práca vykonaná v decembri,dohoda podpísaná v decembri, vyplatená v januári,daň sa odvádza za december či január? Do prehladu idú v roku 2005 v decembri alebo až teraz v januári?
    Prosím pomožte.
    Srdečná vďaka.
    Ak bola dohoda za prácu v decembri a dokonca aj vyplatená, tak patrí do decembra. Prečo by nemala?

    NADEJKA je offline (nepripojený) NADEJKA

    NADEJKA
    Ďakujem pekne za odpovede.
    Takže si to zopakujem,dohody vystavené a podpísané v decembri,vyplatené v januári.Daň sa odvádza za december a ide aj
    do prehľadu za IV.Q.2005.Dań odvedená teraz v januári,ale zapíše sa tam? Je to tak správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak to ak
    NADEJKA
    Ďakujem pekne za odpovede.
    Takže si to zopakujem,dohody vystavené a podpísané v decembri,vyplatené v januári.Daň sa odvádza za december a ide aj
    do prehľadu za IV.Q.2005.Dań odvedená teraz v januári,ale zapíše sa tam? Je to tak správne?
    Takto je to správne.

    alaval je offline (nepripojený) alaval

    alaval
    Mzdy aj dohody za december vyplatené do 31.1.06 sa uvádzajú do príjmov roku 2005. Takže do prehľadu aj hlásenia ich treba uvádzať do obdobia ktorého patria aj keď boli vypalatené v januári.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.