Zavrieť

Porady

začiatočník mzdy

Ahojte. Snažím sa ako začiatočník zorientovať v problematike miezd. Preštudovala som už množstvo tém a v jednom potrebujem poradiť. Keď zamestnanec nastúpi do zamestnania, napr. 17.8., v pracovnej zmluve má stanovenú hrubú mzdu 317 eur, nakoľko neodpracoval plný mesiac, čistá mzda mu vyjde cca 160 eur. Z akého vymeriavacieho základu mu vypočítať odvody? Zo skutočného (160 eur), alebo zo zákona určeného minimálneho vymer. základu? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vilob Pozri príspevok
    Ahojte. Snažím sa ako začiatočník zorientovať v problematike miezd. Preštudovala som už množstvo tém a v jednom potrebujem poradiť. Keď zamestnanec nastúpi do zamestnania, napr. 17.8., v pracovnej zmluve má stanovenú hrubú mzdu 317 eur, nakoľko neodpracoval plný mesiac, čistá mzda mu vyjde cca 160 eur. Z akého vymeriavacieho základu mu vypočítať odvody? Zo skutočného (160 eur), alebo zo zákona určeného minimálneho vymer. základu? Ďakujem pekne.

    Zo skutočnej, ale nie čistej , teda nie zo 160 eur v Tvojom prípade.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vilob Pozri príspevok
    a k čomu slúži stanovený minimálny vymeriavací základ?
    AK by mal odpracovaný celý mesiac, ale jeho skutočný VZ by nebol ani v minim. výške. Potom by odvádzal z minimálneho VZ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vilob Pozri príspevok
    Ahojte. Snažím sa ako začiatočník zorientovať v problematike miezd. Preštudovala som už množstvo tém a v jednom potrebujem poradiť. Keď zamestnanec nastúpi do zamestnania, napr. 17.8., v pracovnej zmluve má stanovenú hrubú mzdu 317 eur, nakoľko neodpracoval plný mesiac, čistá mzda mu vyjde cca 160 eur. Z akého vymeriavacieho základu mu vypočítať odvody? Zo skutočného (160 eur), alebo zo zákona určeného minimálneho vymer. základu? Ďakujem pekne.
    Zo skutočnej mzdy , hrubej,( nikdy ich nepočítame z čistej) ktorú za ten krátky mesiac dosiahol.
    Naposledy upravil Tweety : 08.08.11 at 10:20 Dôvod: doplnenie- upresnenie

    alekna je offline (nepripojený) alekna

    alekna
    Ahojte, poprosím o radu. Robím mzdy, zamestnanec má mesačnú mzdu a priemerný hodinový zárobok mi vychádza nižší, takže keď mu nahodním dovolenku, jeho hrubá mzda nie je ani taká, ako má, keď odpracuje celý mesiac. Je to OK? Mne sa to nejak nezdá, ale už som to preratávala aj ručne a stále mi to tak vychádza.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alekna Pozri príspevok
    Ahojte, poprosím o radu. Robím mzdy, zamestnanec má mesačnú mzdu a priemerný hodinový zárobok mi vychádza nižší, takže keď mu nahodním dovolenku, jeho hrubá mzda nie je ani taká, ako má, keď odpracuje celý mesiac. Je to OK? Mne sa to nejak nezdá, ale už som to preratávala aj ručne a stále mi to tak vychádza.
    Je to správne, priemerka môže byť nižšia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alekna Pozri príspevok
    ďakujem pekne.
    Veľmi sa mi to nepačí, ale čo už.
    Pekný deň
    Možno nemal kvartálne odmeny,...., preto je priemerka nižšia.

    dana_k je offline (nepripojený) dana_k

    dana_k
    dobrý deň
    tiež mi teraz po dovolenkovom priemere z minimálnej mzdy vyšiel nižší vymeriavací základ ako je minimálny, mám ten vymeriavací základ dorovnať na minimálnu mzdu, alebo ho nechať na reálne vyplatenú mzdu?

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    dana_k Pozri príspevok
    dobrý deň
    tiež mi teraz po dovolenkovom priemere z minimálnej mzdy vyšiel nižší vymeriavací základ ako je minimálny, mám ten vymeriavací základ dorovnať na minimálnu mzdu, alebo ho nechať na reálne vyplatenú mzdu?
    Odpoveď máš aj tu:
    http://www.porada.sk/t104964-p6-dopl...lnej-mzdy.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.