Zavrieť

Porady

Zrusenie poistenia nehnutelnosti pred terminom

Dobry den mal som poistenu nehnutelnost vo Wustenrote a v july mi vyprsal rok a poslali mi dalsi sek teda na dalsi rok.Kedze som so rozhodol zmluvu zrusit poslal som vypoved a sek nezaplatil. Odpovedou mi bolo ze podla obcianskeho zakonika zmluvu mozem zrusit iba znova o rok so 6 tyznovou vypovednou lehotou. chcel by som sa opytat ako postupovat ked chcem tu zmluvu zrusit. Som ochotny zaplatit tych 6 tyznov ale neviem ci je to mozne takto ukoncit. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozri si zmluvu, tam by si mala mat napisane podmienky ...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nezaplatenim poistneho poistovna po istej lehote vyplnenej vyzvami na zaplatenie zrusi ... poistne do zaniku poistenia budes musiet zaplatit

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    občiansky zakonnik:

    [hore]§ 801

    (1) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za prvé poistné obdobie alebo jednorazové poistné nebolo zaplatené do troch mesiacov odo dňa jeho splatnosti.

    (2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy. Výzva poisťovateľa obsahuje upozornenie, že poistenie zanikne, ak nebude zaplatené. To isté platí, ak bola zaplatená len časť poistného.

    [hore]§ 803

    (1) Poistiteľ má právo na poistné za dobu do zániku poistenia.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    § 800

    (1) Poistenie, pri ktorom je dojednané bežné poistné, zanikne výpoveďou ku koncu poistného obdobia; výpoveď sa musí dať aspoň šesť týždňov pred jeho uplynutím.


    Skusaju to na teba najprv tymto sposobom....

    Zrusenie poistenia nehnutelnosti pred terminom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.