Zavrieť

Porady

Bývalý manžel neplatí výživné!

čaute, môžem ísť rovno za nejakým exekútorom, ak mi býv. manžel neplatí výživné na dieťa ? Resp. platí nepravidelne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    jaja1824 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu
    môj priateľ ma súdom určené výživné 100 €, platí stále tých 100, až do februára nakoľko sme podali o zníženie výživného, pretože zarobí cca 300€ aj menej a už nevládzeme si požičiavať atd. Vo februári je pravda že výživne sme nezaplatili vôbec, marec len 30€, apríl 30€, máj asi zaplatíme tiež len 30...no problém je že bývala manželka podala trestné oznámenie o neplatenie výživného. Lenže mi platíme a podľa zákona môže podať ak sa dopustil keď najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní vyživovaciu povinnosť...a tomu to tak nieje v podstate...neviem či sa prihliada na to, že vôbec neplatí, alebo platí aspoň minimálne výživné.
    Ďalšia vec ona uvádza vraj sme nezaplatili ani v decembri 2009 ...no toto nám zrejme nieje.

    Chcem sa spýtať čo môžme urobiť aby nemal problém v trestnom zákone. Musíme zaplatiť dlžnú sumu aby sa trestné stíhanie zastavilo alebo ako??
    zníženie výživné sa platí až vtedy ked je vynesený právoplatný rozsudok, to že ste podali o zníženie neznamená že si výživné upravíte... to že platí menej? na to sa neprihliada, akurát bude mať dlžnu sumu menšiu....podala oznámenie?, nech priateľ vyplatí dlžnu sumu a skrátený vyšetrovák spis ukončí.do spisu môžte pre info doložiť žiadosť o zníženie výživného.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    abcd.kates Pozri príspevok
    čaute, môžem ísť rovno za nejakým exekútorom, ak mi býv. manžel neplatí výživné na dieťa ? Resp. platí nepravidelne?
    má auto a vodičák ? Možno zaberie viac ...
    http://www.google.sk/url?sa=t&source...05ObCcaHnWKRjw

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    ...najprv musí mať tú povinnosť určenú súdom /podľa mňa sa skôr dostaví efekt pri trestnom stíhaní/

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    veronikasad Pozri príspevok
    má auto a vodičák ? Možno zaberie viac ...
    http://www.google.sk/url?sa=t&source...05ObCcaHnWKRjw
    intro Pozri príspevok
    ...najprv musí mať tú povinnosť určenú súdom /podľa mňa sa skôr dostaví efekt pri trestnom stíhaní/
    ale vsak jedno nevylučuje druhe ... je mozne aj vymahat dlzne vyzivne exekutorom aj zaroven podat na policii trestne oznamenie pre neplnenie vyzivovacej povinnosti

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    ... v rámci exekučného konania si možno zabezpečiť vymáhanie aj bežného výživného / v rámci trestného stíhania je to zameškané výživné k určitému dňu / a naviac v exekučnom konaní platí trovy exekúcie

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    bubkoch Pozri príspevok
    ale vsak jedno nevylučuje druhe ... je mozne aj vymahat dlzne vyzivne exekutorom aj zaroven podat na policii trestne oznamenie pre neplnenie vyzivovacej povinnosti
    na poilícii? a nie na sociálke? Rozhodnutie mám ešte z roku 1998, podľa neho by mal platiť 700,-SK (niekedy v prvých rokovch zvykol poslať aj tisícku, ale aj to asi 3-5krát do roka) ale to si ešte myslel že sa k nemu vrátim !

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    abcd.kates Pozri príspevok
    na poilícii? a nie na sociálke? Rozhodnutie mám ešte z roku 1998, podľa neho by mal platiť 700,-SK (niekedy v prvých rokovch zvykol poslať aj tisícku, ale aj to asi 3-5krát do roka) ale to si ešte myslel že sa k nemu vrátim !
    maš trochu zvlastny štýl humoru ...

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    - tu zrejme ide o princíp, nie o peniaze,
    - sociálka poskytuje náhradné výživné za podmienky , že súdny exekútor je neúspešný

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    bubkoch Pozri príspevok
    lebo odkedy sa na socialke podavaju trestne oznamenia ?
    trestné oznámenia priamo nie, ale mali by poskytnúť právnu pomoc - ak sociálkou rozumie UPSVaR.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    veronikasad Pozri príspevok
    trestné oznámenia priamo nie, ale mali by poskytnúť právnu pomoc - ak sociálkou rozumie UPSVaR.
    moje skusenosti su take, ze pri rieseni akehokolvek problemu z oblasti rodinneho prava je najlepsie socialku obíst ... znacne to urychli a zjednodusi vyriesenie problemu

    abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

    abcd.kates
    Tak som sa rozhodla že idem rovno za právnikom, nech podnikne nejaké kroky ako sa to celé vyrieši. Viete mi poradiť približnú sumu za tieto služby právnikovi? Aby som neskolabovala keď bude svoje služby vyúčtovávať. Dikes

    jaja1824 je offline (nepripojený) jaja1824

    jaja1824
    Dobrý deň, prosím o radu
    môj priateľ ma súdom určené výživné 100 €, platí stále tých 100, až do februára nakoľko sme podali o zníženie výživného, pretože zarobí cca 300€ aj menej a už nevládzeme si požičiavať atd. Vo februári je pravda že výživne sme nezaplatili vôbec, marec len 30€, apríl 30€, máj asi zaplatíme tiež len 30...no problém je že bývala manželka podala trestné oznámenie o neplatenie výživného. Lenže mi platíme a podľa zákona môže podať ak sa dopustil keď najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní vyživovaciu povinnosť...a tomu to tak nieje v podstate...neviem či sa prihliada na to, že vôbec neplatí, alebo platí aspoň minimálne výživné.
    Ďalšia vec ona uvádza vraj sme nezaplatili ani v decembri 2009 ...no toto nám zrejme nieje.

    Chcem sa spýtať čo môžme urobiť aby nemal problém v trestnom zákone. Musíme zaplatiť dlžnú sumu aby sa trestné stíhanie zastavilo alebo ako??

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    jaja1824 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu
    môj priateľ ma súdom určené výživné 100 €, platí stále tých 100, až do februára nakoľko sme podali o zníženie výživného, pretože zarobí cca 300€ aj menej a už nevládzeme si požičiavať atd. Vo februári je pravda že výživne sme nezaplatili vôbec, marec len 30€, apríl 30€, máj asi zaplatíme tiež len 30...no problém je že bývala manželka podala trestné oznámenie o neplatenie výživného. Lenže mi platíme a podľa zákona môže podať ak sa dopustil keď najmenej tri mesiace v období dvoch rokov neplní vyživovaciu povinnosť...a tomu to tak nieje v podstate...neviem či sa prihliada na to, že vôbec neplatí, alebo platí aspoň minimálne výživné.
    Ďalšia vec ona uvádza vraj sme nezaplatili ani v decembri 2009 ...no toto nám zrejme nieje.

    Chcem sa spýtať čo môžme urobiť aby nemal problém v trestnom zákone. Musíme zaplatiť dlžnú sumu aby sa trestné stíhanie zastavilo alebo ako??
    tvoj priatel ma platit riadne a vcas, pricom riadne znamena 100 EUR, nie 30 EUR
    ak by vsak vsetko doplatil skor, ako sa sud odoberie na zaverecnu poradu, je mozny zanik trestnosti a trestu

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    lujza.j Pozri príspevok
    zníženie výživné sa platí až vtedy ked je vynesený právoplatný rozsudok, to že ste podali o zníženie neznamená že si výživné upravíte... to že platí menej? na to sa neprihliada, akurát bude mať dlžnu sumu menšiu....podala oznámenie?, nech priateľ vyplatí dlžnu sumu a skrátený vyšetrovák spis ukončí.do spisu môžte pre info doložiť žiadosť o zníženie výživného.
    tucne vyznacene slovo mas tam asi omylom, veta je spravna bez toho slova ...
    pravoplatnost nie je dolezita, nakolko rozsudky tykajuce sa vyzivneho su predbezne vykonatelne, t.j. povinnost riadit sa podla nich nastava okamihom dorucenia, aj ked nie su pravoplatne

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    bubkoch Pozri príspevok
    tucne vyznacene slovo mas tam asi omylom, veta je spravna bez toho slova ...
    pravoplatnost nie je dolezita, nakolko rozsudky tykajuce sa vyzivneho su predbezne vykonatelne, t.j. povinnost riadit sa podla nich nastava okamihom dorucenia, aj ked nie su pravoplatne
    vždy som musela mať rozsudok právoplatný, čiže doručený obom stranám.... s vyznačenou právoplatnosťou.... dátum posledného preberajúceho "deň právoplatnosti"

    jaja1824 je offline (nepripojený) jaja1824

    jaja1824
    dakujem pekne za rady...no jednu otazku este mam...ako mi sud urci menej platit ked sa bude divat na to ze doteraz platim tych 100 eur...bojim sa toho ze jednoducho povie ze ked si to doteraz pri svojom plate platil, tak plat dalej a mi uz naozaj nevladzeme.
    Co myslite??? fakt to nema vplyv ked budem platit riadne??

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    jaja1824 Pozri príspevok
    dakujem pekne za rady...no jednu otazku este mam...ako mi sud urci menej platit ked sa bude divat na to ze doteraz platim tych 100 eur...bojim sa toho ze jednoducho povie ze ked si to doteraz pri svojom plate platil, tak plat dalej a mi uz naozaj nevladzeme.
    Co myslite??? fakt to nema vplyv ked budem platit riadne??
    to je nezmysel, toho sa bat nemusis ...
    sud vyzivne upravi, ak sa podstatnym sposobom zmenili pomery od poslednej upravy vyzivneho ...
    ty musis platit povodne vyzivne az do rozhodnutia o znizeni aj ked nemas z coho a sud urcite nebude pozerat na to ze ked platis z nicoho tak mozes aj nadalej ...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    jaja1824 Pozri príspevok
    dakujem pekne za rady...no jednu otazku este mam...ako mi sud urci menej platit ked sa bude divat na to ze doteraz platim tych 100 eur...bojim sa toho ze jednoducho povie ze ked si to doteraz pri svojom plate platil, tak plat dalej a mi uz naozaj nevladzeme.
    Co myslite??? fakt to nema vplyv ked budem platit riadne??
    ale ked nebude, bude trestne stíhaný+môže sa dostať aj do väzenia. súd pôvodný rozsudok nezmenil....tak?môže sa stať aj to že výživné súd nezníži, treba rátať aj s tým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.