Zavrieť

Porady

Napadnutie kúpnej zmluvy po 11 rokoch

Dobrý deň,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

Po smrti môjho otca 2010 som sa dozvedel že ešte za života rodinný dom pred 11 rokmi predal.
Bohužiaľ môj nebohý otec bol chronicky alkoholik a ja mam podozrenie že išlo o zneužitie jeho situácii.
Chcel by som sa opýtať, že ako mam postupovať a čí je vôbec ešte možné dačo z kúpnou zmluvou spraviť.

Ďakujem
Jožo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mohli by ste sa na súde domáhať, že dom patrí do dedičstva po otcovi pre absolutnú neplatnosť kúpnej zmluvy v zmysle § 39, napr. pre príliš nízku cenu, ktorá odporuje dobrým mravom.
    Otec nebol zbavený svojprávnosti a dokazovať, že bol nepríčetný, v tiesni či čo práve pri podpise zmluvy, je už asi ťažké.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    Danielle369, rodina1, Lubaba, Ice dive, arizona, Chobot, Flinstone
    7

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    MM Special, s.r.o.
    za života si každý môže robiť každý so svojim majetkom čo len chce... t.j. mohol to aj predať za 5 Sk... a ty s tým nič nenarobíš...

    teoreticky by sa to možno dalo napadnúť, za predpokladu, že by bol predávajúcim len otec ale dom by nadobudol počas manželstva a spadal by do BSM... t.j. že by predal aj matkinu polovicu a tá by sa o tom teraz dozvedela, mohli by ste sa domáhať vrátenia, avšak tu by to matka tažko dokazovala, že sa to dozvedela až teraz... t.j. zapáľ sviečku a pospomínaj na to čo bolo s tvojim otcom to dobré a zabudni na majetok...

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Toto by aj mna zaujimalo, ze kolko je premlčacia doba na možný podvod zo strany kupujúceho...

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Mária27 Pozri príspevok
    Mohli by ste sa na súde domáhať, že dom patrí do dedičstva po otcovi pre absolutnú neplatnosť kúpnej zmluvy v zmysle § 39, napr. pre príliš nízku cenu, ktorá odporuje dobrým mravom.
    Otec nebol zbavený svojprávnosti a dokazovať, že bol nepríčetný, v tiesni či čo práve pri podpise zmluvy, je už asi ťažké.
    žeby vlastník (ak nie je v tiesni a pod. ) nemohol predať za koľko chce ?????

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    JozoBA Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    obraciam sa na Vás s prosbou o radu.

    Po smrti môjho otca 2010 som sa dozvedel že ešte za života rodinný dom pred 11 rokmi predal.
    Bohužiaľ môj nebohý otec bol chronicky alkoholik a ja mam podozrenie že išlo o zneužitie jeho situácii.
    Chcel by som sa opýtať, že ako mam postupovať a čí je vôbec ešte možné dačo z kúpnou zmluvou spraviť.

    Ďakujem
    Jožo
    Takže nežil s vami

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    rudopp Pozri príspevok
    žeby vlastník (ak nie je v tiesni a pod. ) nemohol predať za koľko chce ?????
    ťažko preukázateľné... protistrana môže tvrdiť, že poskytla nejakú protislužbu preto bola cena výhodná....

    či žil alebo nie, nič s tým nenarobia... treba zabudnúť...

    Napadnutie kúpnej zmluvy po 11 rokoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.