Zavrieť

Porady

Zaplatena faktura, nedodane sluzby

Dobry den,
potreboval som spravit nejake ukony na eshope. Na zaklade dokladu kde bolo napisane faktura a nie predfaktura, co som si nevsimol, som uhradil platbu. Clovek spravil polovicu prace a poziadal ma aby som teda fakturu uhradil a hovorim ok. Potom som ho poziadal o dalsie ukony a ze ich spravi ked zaplatim aj druhu fa, takze som to spravil. Clovek sa ale stale vyhovara ze mal problemy s internetom, potom win a potom cron atd. Odpisoval mi raz za 4 dni, teraz napsledy v pondelok. Stale len slubuje a nic neni hotove. Mal to dat uz len na domenu. Otazka znie ked mam faktury bohuzial co som si vsimol neskoro, ze su nepodpisane a neorazene, mozem s tym nieco robit? Su tam jeho aj moje udaje aj napisane ze fa je za prace na eshope s domenou...
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Poskytol Vam dodavatelk tychto sluzieb okrem faktury aj nejaku zmluvu, ma tento poskytovatel na svojich strankach nejake vseobecne obchodne podmienky, podla ktorych by ste mohli vstupit do pravneho vztahu ich akceptovanim, alebo uhradenim prvej faktury? Ake sluzby su zmienene na fakture?

    Na vyriesenie problemu by som mozno odporucal pravnika, uplne by malo stacit napisanie kratkeho a uderneho listu, vo vacsine pripadov staci takyto jednoduchy natlak na prinutenie nespolahlivej strany k spolupraci + aspon Vam pravnik na zaklade presneho popisu situacie bude vediet povedat, ake su Vase moznosti.

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    Dobry mam praveze len fa, s tymto som sa nikdy nestretol. Na fa je napisane len sluzby na domene skrblik.sk

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    to urcite mam, alebo skype a dat to pravnikovi mojmu, ci len tej osobe napisat, aby to dorobil do 2 dni alebo ho dam na sud...?

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Nemusite sa vyhrazat sudom, neviem ake su vztahy s konkretnou osobou, ale zvacsa proste uradne formulovany list/mail napriklad od pravnika zvykne pomoct.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Lucius-IL Pozri príspevok
    Dobry den,
    potreboval som spravit nejake ukony na eshope. Na zaklade dokladu kde bolo napisane faktura a nie predfaktura, co som si nevsimol, som uhradil platbu. Clovek spravil polovicu prace a poziadal ma aby som teda fakturu uhradil a hovorim ok. Potom som ho poziadal o dalsie ukony a ze ich spravi ked zaplatim aj druhu fa, takze som to spravil. Clovek sa ale stale vyhovara ze mal problemy s internetom, potom win a potom cron atd. Odpisoval mi raz za 4 dni, teraz napsledy v pondelok. Stale len slubuje a nic neni hotove. Mal to dat uz len na domenu. Otazka znie ked mam faktury bohuzial co som si vsimol neskoro, ze su nepodpisane a neorazene, mozem s tym nieco robit? Su tam jeho aj moje udaje aj napisane ze fa je za prace na eshope s domenou...
    Dakujem
    Ak ti iba toto vadí tak si ich podpíš a opečiatkuj.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Lucius-IL Pozri príspevok
    to urcite mam, alebo skype a dat to pravnikovi mojmu, ci len tej osobe napisat, aby to dorobil do 2 dni alebo ho dam na sud...?
    A máš k tomu nejaké podklady alebo svedkov?

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    No on vzdy pisal opatrne, nic hrube ani tak. Ale uz ma stve, mne nejde o peniaze ale potrbebujem to za co som zaplatil, o to mi ide. Takze mam dat pravnikovi napisat list aco v nom cca ma byt? Ze sme sa dohodli vtedy mu bol auhradena fa z mojho uctu c... na jeho a bolo to sporostredkovanie sluzieb, a on to nesplnil a az eho ziadam o odpoved kedy to dorobi alebo vratenie celej sumy, kedze to nespravil a aeste ku tomu aj narusil moj fungujuci eshop, ktory je momentalne nepouzitelny. ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.