Zavrieť

Porady

ako fungujú reklamácie?

Reklamácia mobilného telefonu mi nebola uznaná. Totiž telefon mal slabý príjem signálu. V autorizovanom servise mi odpísali, že telefon funguje správne, čo nebola pravda. Ked bol slabší príjem signalu, nedalo sa telefonovať. Riešila som to tak, že som dala sim-ku do druhého mobilu a mohla som telefonovať. Podla zákona je to vada aj ked zo servisu odpíšu že nie? Kto okrem autorizovaného servisu môže môže testovať funkčnossť telefonu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Štátna obchodná inšpekcia. Len tam tie poplatky môžu byť väčšie ako kúpa nového mobilu.
    Mna by napadlo či by to nemohlo byť operátorom, ale ked vravíš že pri inom mobile to funguje tak to asi ťažko. pracujem v oblasti kde nemam signal spravim dva kroky a mam ply signal, urobim krok a nemam žiadny.

    lilinkadin je offline (nepripojený) lilinkadin

    žena lilinkadin
    To je omyl, inšpekcia skúma len formálne stránky reklamačného konania, t.j. či bola dodržaná reklamačná doba 30 dní, či zobrali na reklamáciu, či je tam vyvesený reklamačný poriadok atď. ale neskúma činnosť autorizovaných servisov, ked je zákazník nespokojný, to môže skúmať len súd prostrednícvom súdnych znalcov.

    lilinkadin je offline (nepripojený) lilinkadin

    žena lilinkadin
    Ano, ale je rozdiel, ked nemáš ignál len v jednom mobile a v piatich telefonoch ho na uvedenom mieste máš, je to jednoznčne chyba telefonu.

    xaxar1 je offline (nepripojený) xaxar1

    xaxar1
    Tiež by som rád vedel ako postupovať, keď mi predajca už dva krát vrátil mobil s tým, že autorizovaný servis mobil vrátil s uvedením, že chyba telefónu (vrčanie v telefóne u volaného, alebo volajúceho účastníka - druhá strana) sa neprejavila (skúšané niekoľkými dlhými hovormi), keď som však pri preberní v predajni, kde som ho zakúpil, prístroj vyskúšal, chyba sa prejavila, čo mi uznala aj predavajúca slečna. Mobil bol v servise už trikrát, avšak v záručnom liste je zapísaná iba jedna oprava, keď hneď pri prvej reklamácií (rovnaký problém) vymenili v mobile mikrofón, ani vtedy sa však porucha na telefóne neodstránila (servis tvrdil, že áno).

    Sabina0207 je offline (nepripojený) Sabina0207

    Sabina0207
    xaxar1 Pozri príspevok
    Tiež by som rád vedel ako postupovať, keď mi predajca už dva krát vrátil mobil s tým, že autorizovaný servis mobil vrátil s uvedením, že chyba telefónu (vrčanie v telefóne u volaného, alebo volajúceho účastníka - druhá strana) sa neprejavila (skúšané niekoľkými dlhými hovormi), keď som však pri preberní v predajni, kde som ho zakúpil, prístroj vyskúšal, chyba sa prejavila, čo mi uznala aj predavajúca slečna. Mobil bol v servise už trikrát, avšak v záručnom liste je zapísaná iba jedna oprava, keď hneď pri prvej reklamácií (rovnaký problém) vymenili v mobile mikrofón, ani vtedy sa však porucha na telefóne neodstránila (servis tvrdil, že áno).
    Servis je povinný vydať stanovisko, hoci aj zamietavé, nabudúce nepreber telefón, kým Ti aspoň v predajni nevyznačia, že v oprave bol. Ak máš nejaké doklady, obráť sa na SOI. Síce spor medzi Tebou a predávajúcim neriešia, ale môžu im napariť pokutu.

    Sabina0207 je offline (nepripojený) Sabina0207

    Sabina0207
    Jediná možnosť je dať si vypracovať posudok znalcom alebo iným autorizovaným servisom. Všetky náklady (aj napr. poštovné, cestovné atď) je povinný uhradiť (až dodatočne) predávajúci. Ak by ho neuznali alebo čokoľvek nedodržali-napr. 30-dňovú lehotu, je potrebné obrátiť sa na SOI. Tá síce spor medzi predávajúcim a kupujúcim nerieši, ale ak im niečo nájdu, často to v praxi funguje tak, že buď zákazníkovi výjdete v ústrety, on stiahne podanie na SOI a Vy=predávajúci nezaplatíte pokutu alebo tú pokutu zaplatíte. Aspoň u nás to vždy tak riešili....

    ako fungujú reklamácie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.