Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnávateľa .

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím , poraďte ako dať výpoveď zamestnancovi - synovi , aby som neporušila žiaden paragraf zákona . Nechcem mu ubližovať , inak je všetko OK , ale vonkajšie tlaky sú silnejšie , akoby sa zdalo .
Som nútená pristúpiť k tomuto kroku , nechcem sa o tom teraz do detailov rozpisovať , ale situácia ma k tomu núti .

Len v skratke , rozvádza sa a súd neprihliada na jeho finančné pomery , ale fakticky pozerá na to , že s manželom sme podnikatelia a vyzerá to tak , že výživné akoby prisúdili platiť rodičom . Z toho dôvodu ho chcem prepustiť , pretože už mám toho plné zuby , aby som preukazovala súdu naše príjmy , účto, lízingové zmluvy atď . No jeden človek , ktorý s tým neprišiel do styku by ani neuveril . A to osočovanie sudkyne , a jej vyjadrovanie , ktoré sa ani neuvádza v zápisnici , no proste katastrofa . Podľa nej sú všetci podnikatelia podvodníci a to je aj v mojom prípade .
Písala som aj sťažnosť , uvidím ako dopadnem . Ak si nepomôžem , zvažujem dať môj prípad do TV na výstrahu rodičov , na čo si majú dávať pozor .

Mám dve možnosti , buď ho prepustiť , alebo ho nebodaj zmárniť zo sveta , prepáčte za výraz. Toto je náš štát , a takto núti ľudí k nedobrému činu a k zúfalstvu tohto národa .

Prosím mzdárov o radu , ako najlepšie je ukončiť pracovný pomer . Vopred ďakujem .
Naposledy upravil Zita5 : 18.01.06 at 06:12
Usporiadat
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

Zita4
Neospravedlňuj sa, nie preto som ťa opravila . Urob opravu svojho príspevku,aby si nechtiac niekoho nepomýlila .
Zita4 Nechodím sem tak často a ešte som neskúmala ako sa to dá opraviť
ale už je to ok
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadom výpovede zo strany zamestnávateľa.Firma sa zaoberá výrobnou a obchodnou činnosťou, ktorú prevádzkuje vo vlastných priestoroch a aj v prenajatých priestoroch. Výrobnu činnosť, ktorá je v inom meste ako sídlo zamestnávateľa, prevádzkuje v prenajatom priestore a od vlastníka dostala výpoveď nájomnej zmluvy.Táto prevádzka sa bude rušiť.

Máme dať zamestnancom na tejto prevádzke výpoveď z dôvodu:
1. §63 ods.1 písm. a) alebo
2. §63 ods.1 písm. b) ?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
marek32
Dobrý deň,
potrebujem poradiť ohľadom výpovede zo strany zamestnávateľa.Firma sa zaoberá výrobnou a obchodnou činnosťou, ktorú prevádzkuje vo vlastných priestoroch a aj v prenajatých priestoroch. Výrobnu činnosť, ktorá je v inom meste ako sídlo zamestnávateľa, prevádzkuje v prenajatom priestore a od vlastníka dostala výpoveď nájomnej zmluvy.Táto prevádzka sa bude rušiť.

Máme dať zamestnancom na tejto prevádzke výpoveď z dôvodu:
1. §63 ods.1 písm. a) alebo
2. §63 ods.1 písm. b) ?
Ak sa stali zamestnanci v takto rušenej prevádzke nadbytoční, potom treba použiť §63 ods.1 písm. b). Písmeno a) sa vzťahuje na kompletné zrušenie zamestnávateľa - SZČO alebo právnickej osoby, alebo na zrušenie jeho právne samostatnej časti (napr. dcérskej spoločnosti, alebo o.z.), Pokiaľ ide o prevádzku, tá nemá právnu subjektivitu.
1 0
lenkas lenkas

lenkas je offline (nepripojený) lenkas

ajobs
Ak sa stali zamestnanci v takto rušenej prevádzke nadbytoční, potom treba použiť §63 ods.1 písm. b). Písmeno a) sa vzťahuje na kompletné zrušenie zamestnávateľa - SZČO alebo právnickej osoby, alebo na zrušenie jeho právne samostatnej časti (napr. dcérskej spoločnosti, alebo o.z.), Pokiaľ ide o prevádzku, tá nemá právnu subjektivitu.
Toto je trosku problematickejsie...Ono ta časť zamestnávateľa môže byť ponímaná aj širšie, nemusí mať nevyhnutne právnu subjektivitu, ale mala by tvoriť určitú samostatnú časť podniku (napr. malo by sa o nej viesť osobitne účto a pod.). Je to však vždy ťažko posúdiť, kedy sa jedná o časť. Volila by som preto tiež asi nadbytočnosť...
1 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

Je to len prevádzka (pobočka), kde firma vykonáva výrobnú činnosť.
Tak potom §63 ods.1 písm. b) - nadbytočnosť.
Ďakujem
0 0
IDEAL IDEAL

IDEAL je offline (nepripojený) IDEAL

zdravím
nevedel by mi niekto poradiť ako je to pri premiestňovní prevádzky? teda aspoň si mylslím že je to len premiestnenie prevádzky, a nie časť zamestnávateľa - expedícia bude v skladových priestoroch v TT, ale v zmluve je miestom výkonu práce BA. chcem sa spýtať, či majú zamestnanci v takomto prípade nárok na odstupné ak odmietnu nastúpiť /výpoveď par. 63 ZP/ alebo je to naozaj len premiestnenie prevádzky a v takom prípade ak nechcú nastúpiť, tak dajú výpoveď oni, najlepšie dohodou? ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať