Zavrieť

Porady

Je možné podat žiadost o odložený súdneho pojednávania

Dobrý deň.
Môjmu priateľovy sa naskytla možnost pracovať v zahraniči , ale má ten problem že byvala manželka ho stale vláči po súdoch preto ma z tej práce obavy. Je to nejakých 1500km od Slovenska a preto by ma zaujímalo či sa dá sudne pojednávanie odložit na obdobie ked bude doma, Pracoval by 3mesiace preč a asi 1mesiac by bol doma. Predsa je to velka dialka a predpokladám že ani zamestnávateľ by nebol moc nadšený . Preto by ma zaujímalo či sa da preložit pojednávanie a či obstoja dôvody práce v zahraničí a asi ako vyzera žiadost. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Brosulienka Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Môjmu priateľovy sa naskytla možnost pracovať v zahraniči , ale má ten problem že byvala manželka ho stale vláči po súdoch preto ma z tej práce obavy. Je to nejakých 1500km od Slovenska a preto by ma zaujímalo či sa dá sudne pojednávanie odložit na obdobie ked bude doma, Pracoval by 3mesiace preč a asi 1mesiac by bol doma. Predsa je to velka dialka a predpokladám že ani zamestnávateľ by nebol moc nadšený . Preto by ma zaujímalo či sa da preložit pojednávanie a či obstoja dôvody práce v zahraničí a asi ako vyzera žiadost. Dakujem
    § 109

    (1) Súd konanie preruší, ak

    a) účastník stratil spôsobilosť konať pred súdom a nie je zastúpený zástupcom s plnomocenstvom pre celé konanie;
    b) rozhodnutie závisí od otázky, ktorú nie je v tomto konaní oprávnený riešiť. Rovnako postupuje, ak tu pred rozhodnutím vo veci dospel k záveru, že všeobecne záväzný právny predpis, ktorý sa týka veci, je v rozpore s ústavou, zákonom alebo medzinárodnou zmluvou, ktorou je Slovenská republika viazaná; v tom prípade postúpi návrh ústavnému súdu na zaujatie stanoviska.
    c) rozhodol, že požiada Súdny dvor Európskych spoločenstiev o rozhodnutie o predbežnej otázke podľa medzinárodnej zmluvy12).

    (2) Pokiaľ súd neurobí iné vhodné opatrenia, môže konanie prerušiť, ak

    a) sa účastník nemôže konania zúčastniť pre prekážku trvalejšej povahy alebo preto, že jeho pobyt nie je známy;
    b) zákonný zástupca účastníka zomrel alebo stratil spôsobilosť konať pred súdom;
    c) prebieha konanie, v ktorom sa rieši otázka, ktorá môže mať význam pre rozhodnutie súdu, alebo ak súd dal na takéto konanie podnet.

    § 110

    Ak to účastníci zhodne navrhnú alebo ak sa neustanovia bez predchádzajúceho ospravedlnenia na pojednávanie, súd konanie preruší, ak sa to neprieči účelu konania. Ak ide o konanie o rozvod, preruší súd v týchto prípadoch konanie vždy.

    § 111

    (1) Ak je konanie prerušené, nevykonávajú sa pojednávania a neplynú lehoty podľa tohto zákona. Ak sa v konaní pokračuje, začínajú lehoty plynúť znova.

    (2) Ak je konanie prerušené podľa § 109, súd urobí všetky potrebné opatrenia, aby sa odstránili prekážky, ktoré spôsobili prerušenie alebo pre ktoré prerušenie trvá. Len čo odpadne prekážka, pre ktorú sa konanie prerušilo, pokračuje súd v konaní i bez návrhu.

    (3) Ak je konanie prerušené podľa § 110, súd v ňom pokračuje na návrh po uplynutí troch mesiacov; s výnimkou konania o rozvod môže súd na návrh pokračovať v konaní i pred uplynutím tejto lehoty, ak sú pre to závažné dôvody. Ak sa návrh na pokračovanie v konaní nepodá do jedného roka, súd konanie zastaví.

    Je možné podat žiadost o odložený súdneho pojednávania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.