Zavrieť

Porady

vyplácanie rodinn.prídavkov-ukončenie sou.

prosím o radu:
syn ukončil sou v juni t.r.,zamestnávateľ mi už nevyplatil dávky na neho, ale z úradu som rodinné prídavky dostala,mám na ne nárok alebo nie?ukončenie som nahlásila,odovzdala i papier,kde sa stala chyba mala by som ich vrátiť alebo zamestnávateľ mi ich mal ešte vyplatiť? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    má nárok aj na RP, aj na DB, lebo sa jedná o nezaopatrené dieťa, samozrejme za predpokladu, že sa ešte nezamestnal na základe pracovnej zmluvy do 31.08.2011.

    kuk aj sem: http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...rticleId=23370

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    digehe1 Pozri príspevok
    prosím o radu:
    syn ukončil sou v juni t.r.,zamestnávateľ mi už nevyplatil dávky na neho, ale z úradu som rodinné prídavky dostala,mám na ne nárok alebo nie?ukončenie som nahlásila,odovzdala i papier,kde sa stala chyba mala by som ich vrátiť alebo zamestnávateľ mi ich mal ešte vyplatiť? dakujem
    Rodinné prídavky neprepláca zamestnávateľ, ale ÚPSVaR. U zamestnáv. si môžeš akurát uplatniť daňový bonus, ale ak už ukončil školu, a zaevidoval sa na ÚP, nárok naň nie je.
    Naposledy upravil Tweety : 25.08.11 at 18:15

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    DB ti bude musiet zamestnavatel doplatit v rocnom zuctovani dane. Poziadaj UPSVaR o potvrdenie, dokedy ste mali narok na RP, to prines zamestnavatelovi, narok na DB je za rovnakych podmienok.

    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    Tweety Pozri príspevok
    Rodinné prídavky neprepláca zamestnávateľ, ale ÚPSVaR. U zamestnáv. si môžeš akurát uplatniť daňový bonus, ale ak už ukončil školu, nárok naň nie je.
    ´Dakujem ide mi o to,že aby som ich nemusela niekedy vrátiť,nie som znalá predpisov,,,,

    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    ivka70 Pozri príspevok
    DB ti bude musiet zamestnavatel doplatit v rocnom zuctovani dane. Poziadaj UPSVaR o potvrdenie, dokedy ste mali narok na RP, to prines zamestnavatelovi, narok na DB je za rovnakych podmienok.

    ďakujem

    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    mzdarka renca Pozri príspevok
    má nárok aj na RP, aj na DB, lebo sa jedná o nezaopatrené dieťa, samozrejme za predpokladu, že sa ešte nezamestnal na základe pracovnej zmluvy do 31.08.2011.

    kuk aj sem: http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...rticleId=23370

    ďakujem,
    syn sa ešte nezamestnal a tak ľahko sa ani nezamestná,dúfam, že to nebude dlho trvať, ked končil tak im v škole povedali,že má čas k 1.septembru 2011,RP som za jul dostala,ale DB od zamestnávatela nie,,,
    mám sa obrátiť na neho,či nechať tak,,,ale predsa 20 eur nikde nenájdem pohodených,

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    digehe1 Pozri príspevok
    ďakujem,
    syn sa ešte nezamestnal a tak ľahko sa ani nezamestná,dúfam, že to nebude dlho trvať, ked končil tak im v škole povedali,že má čas k 1.septembru 2011,RP som za jul dostala,ale DB od zamestnávatela nie,,,
    mám sa obrátiť na neho,či nechať tak,,,ale predsa 20 eur nikde nenájdem pohodených,
    prečo by si to mala nechať tak? sú to predsa peniažky pre tvojho syna a preto upozorni zamestnávateľa, že máš ešte nárok na DB do 31.8.2011. Doplatiť ti teraz bohužiaľ za 07/2011 nemôže, ale to si poriešiš pri RZD za rok 2011, prostredníctvom neho sa ti ten mesiac dorovná, resp. doplatí

    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    mzdarka renca Pozri príspevok
    prečo by si to mala nechať tak? sú to predsa peniažky pre tvojho syna a preto upozorni zamestnávateľa, že máš ešte nárok na DB do 31.8.2011. Doplatiť ti teraz bohužiaľ za 07/2011 nemôže, ale to si poriešiš pri RZD za rok 2011, prostredníctvom neho sa ti ten mesiac dorovná, resp. doplatí

    v útorok zavolám do učtárne a ozvem sa ako som dopadla,,,,,

    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    ivka70 Pozri príspevok
    DB ti bude musiet zamestnavatel doplatit v rocnom zuctovani dane. Poziadaj UPSVaR o potvrdenie, dokedy ste mali narok na RP, to prines zamestnavatelovi, narok na DB je za rovnakych podmienok.


    digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

    som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac digehe1
    Tweety Pozri príspevok
    Rodinné prídavky neprepláca zamestnávateľ, ale ÚPSVaR. U zamestnáv. si môžeš akurát uplatniť daňový bonus, ale ak už ukončil školu, a zaevidoval sa na ÚP, nárok naň nie je.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    Má nárok na rodinné prídavky a daňový bonus rodič dieťaťa ktoré chodí na denne pomaturitné kvalifikačné štúdium a dieťa /20 ročné/ je potri študiu zamestnané na pracovnú zmluvu na plný úväzok?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pavlinka Pozri príspevok
    Má nárok na rodinné prídavky a daňový bonus rodič dieťaťa ktoré chodí na denne pomaturitné kvalifikačné štúdium a dieťa /20 ročné/ je potri študiu zamestnané na pracovnú zmluvu na plný úväzok?
    Informuj sa na UP, ak mu vyplatia prídavok na dieťa, má nárok aj na daňový bonus - na základe potvrdenia UP.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    veronikasad Pozri príspevok
    Informuj sa na UP, ak mu vyplatia prídavok na dieťa, má nárok aj na daňový bonus - na základe potvrdenia UP.
    Suhlasim, ak je vsak studium denne, narok na RD a DB by mal vzniknut bez ohladu na TPP dietata.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ivka70 Pozri príspevok
    Suhlasim, ak je vsak studium denne, narok na RD a DB by mal vzniknut bez ohladu na TPP dietata.
    pri posudzovaní nároku som mala skôr na mysli formu štúdia "pomaturitné"

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja som len chcela povedat, ze trvaly pracovny pomer dietata studujuceho dennou formou studia nema vplyv na narok na RP a DB.

    pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

    pavlinka
    študium je pomaturitné ale denne.Takže rodič takéhoto dieťaťa má nárok na RP a DB a dieťa robí na zmluvu a zároveň študuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.