Zavrieť

Porady

Pomoc s prehrievaním staršieho PC

Prepáčte že som ďalší Váš zákazník ktorý má problémy s prehrievaním ale je toho dosť čo Vám chcem napísať.

Počítač mám od 07.12.2007.
Všetky potrebné informácie sú v prílohe v obrázkoch nafotené mobilom od toho aké mám komponenty v PC cez to či mám dobre umiestnenú skrinku na stole + volty čo mi ukazuje v Biose a v Evereste potom ešte v Evereste základné informácie+ vnútro počítača +grafická karta.

Takže mám problém taký s PC to dám tiež na fotku čo mi to vypisuje bios pri štartovaní windowsu keď som si to preložil píše že sa prehrieva CPU. Keď aj vyčistím celý PC tak možno to vydrží bez hlásenia tak možno 2 hodiny a zase to robí tú istú chybu Dávnejšie mi to robilo keď som hral len hry ale aj primitívne na záťaž PC. Teraz už aj pri tom keď som na internete alebo počúvam hudbu. Viem že tam musím dať teplo vodivú pastu ale podľa mňa keď to spravím tak sa na tom nič nezmení lebo potom mi zase bude odchádzať grafická karta lebo stále či je zima či leto je žeravý chladič proste celá horúca veľmi. Potom napr. mi vypína zdroj to je zase taká vec že sa mi prehrieva PC a automaticky vypne PC. Už dávnejšie som robil neviem aký to bol program som tam nahádzal veci čo mám v PC a ono my to vyhodnotí aký tam treba k tým komponentom zdroj. Vypísalo mi že 400 W ale netreba mať pre istotu nejakú rezervu napr. 450W alebo pre istotu až 500W???


ĎAKUJEM veľmi pekne za rady a odpovede keby ste nejaké info potrebovali tak len napíšte.
Naposledy upravil kajkomen : 27.08.11 at 20:51
Usporiadat
kajkomen kajkomen

kajkomen je offline (nepripojený) kajkomen

Hej to robievam už pomerne dosť často že ho celý rozmontujem aj zdroj aj GK aj CPU takže to robievam .
0 0
kajkomen kajkomen

kajkomen je offline (nepripojený) kajkomen

Dnes som vymenil z môjho poskladaného PC zdroj rovnakého výkonu 400W zatiaľ som tam tú teplo vodivú pastu nedal a zatiaľ to drží uvidíme keď ho ešte nechám dlhšie zapnutý.

Jedna chyba ktorú by som chcel pomôcť je tá grafická karta ja aj behom 5 minúť čo len spustím PC hneď sa mi tam ten chladič horúci dosť horúci a aj keď hrám hru tak som len prepol do windowsu pomocou alt+tab a chcel som to vrátiť spať na hru tak mi to robilo čiernu obrazovku proste mi to nenačítalo ten obraz hry. Čo s tým robiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať