Zavrieť

Porady

Raclette syr

Dobrý deň prajem!
Chcel by som poprosiť niekoho,kto by mi poradil kde by som kúpil Raclette syr.
Len nerád by som bol aby to boli odpovede napr. v železiarstve apod. Viem ,že je to švajčiarsky syr z kravského mlieka.V Ružomberku je nie k dostaniu,preto tento dotaz.
Ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    orlica je offline (nepripojený) orlica

    orlica
    Raclette vynikajuci je možné kúpiť vo veľkoobchode METRO, predávajú k tomu aj originál Raclette korenie a aj " panvičky 6 resp. 8 ks v jednej sade. Je to vynikajúci spôsob ako pohostiť priatelov na záhradnej terase alebo aj cez zimu v obyvačke pri väčšom stole , každý si sám môže na"minipanvičku"pod plátok Raclette dať buď nadrobno posekané uvarené zemiačiky alebo krevetky alebo vegetarianske panvičky s cuketou a pod.a čakať než sa syr roztopí na uložený podklad dobrotky :-) Ehm, a na vianočných trhoch vo Vienna sa predáva na každom kroku (najmä na Rathaus-e) z obrovského kotúča steka n amnamkový chlebík :-)

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    V KE som videl v Tescu. U vas Tesco nemate? Alebo nieco podobne?
    My tu potom mame obchod, ktory sa na syry specializuje a ma raclette v sortimente, ale neviem, ako casto ho mavaju.

    kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

    kozlíček
    Slayer666 Pozri príspevok
    V KE som videl v Tescu. U vas Tesco nemate? Alebo nieco podobne?
    My tu potom mame obchod, ktory sa na syry specializuje a ma raclette v sortimente, ale neviem, ako casto ho mavaju.
    Veľmi pekne ďakujem!
    V RK Tesco máme,ale stojí za fajku dymu.To je Tesco ako za korunu kastról.Susedova dcéra študuje v KE,tak ju poprosím.
    Ešte raz ďakujem!!!

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    BXLmiami Pozri príspevok
    Používam Goudu a vyhovuje mi.Doporučujem.
    Ale pouzivas ju na ten ucel, na ktory sa pouziva raclette???

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    kozlíček Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem!
    V RK Tesco máme,ale stojí za fajku dymu.To je Tesco ako za korunu kastról.Susedova dcéra študuje v KE,tak ju poprosím.
    Ešte raz ďakujem!!!
    www.cheeseke.sk

    Pozri aj tu. Je to ten specializovany obchod. To skor pre buducnost, ak by si chcel aj ine syry. No nikdy nemaju cely sortiment, napr. manchego, najznamejsi spanielsky syr, som tam este nevidel, na stranke vsak je uvedeny. Vzdy tam je vsak roquefort (to je celkom ina sila ako niva), gorgonzola nejaka zvykne byt a tusim aj bleu d'Auvergne, nejake tie edamy, goudy, pecorino, kozie syry (nejaky crotin sa vzdy najde), brie aspon nejaky (urcite lepsie ako tie smejdy zo supermarketov, aj ked v sortimente maju aj slavny brie de meaux, akurat som nan este nemal stastie), z grana syrov je tam len Padano, pravy parmezan tam nemaju. Gruyere tiez zvyknu mat. Neviem, ako je na tom ten raclette. Ceny sa mi zdaju vacsinou lepsie ako v supermarketoch, a je tu ta vyhoda, ze vacsinu predavaju na vahu (niektore veci, ako mozzarella di buffalla, idu po kusoch).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.