Zavrieť

Porady

aké je moje platové zaradenie

aké je moje platové zaradenie ako vychovávateľka ŠKD, ak mám strednú pedagogickú školu a vysokú školu pre 1. - 4. stupeň s 2. kvalifik. skúškou a praxou 24 rokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    bukvinka Pozri príspevok
    povedala mi, že jej to tak povedali na školení. Potrebovala by som asi písomné vyjadrenie niekoho kompetentného.
    Stačí napísať dotaz na MŠ na osobný úrad pre Ing. Belešovú, popísať problém, doložiť fotokópiu dokladov a ona sa vám k tomu vyjadrí, alebo je možné sa obrátiť aj na osobný úrad príslušného krajského školského úradu a tiež Vám dajú odpoveď, či ste zaradená správne a ak nie tak ako to má byť správne, a potom s týmto vyjadrením by som navštívila personalistku. Ak si nebola istá Vaším zaradením postup ktorý som opísala mala spraviť ona. vždy je to jednoduchšie a ľahšie a hlavne férovejšie, ako okrátiť niekoho na mzde. Pretože ak vás zle zaradila žiadajte o doplatenie rozdielu na plate. Máte na to nárok.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    bukvinka Pozri príspevok
    aké je moje platové zaradenie ako vychovávateľka ŠKD, ak mám strednú pedagogickú školu a vysokú školu pre 1. - 4. stupeň s 2. kvalifik. skúškou a praxou 24 rokov?
    Mali by ste byť v 12. platovej triede.
    Vyhláška 437/2009 Z.z. presne definuje kvalifikačné predpoklady pre vychovávateľov (časť XIII). Je tam uvedení aj odbor predškolská a elementárna pedagogika, čo je teraz vlastne náhrada v minulosti študovaného odboru učiteľstvo pre I. stupeň ZŠ, takže by ste mala byť plne kvalifikovaná. Tým, že máte vykonanú aj 2.kvalifikačnú skúšku (čo je terajšia 2. atestácia), tak patríte do 12. platovej triedy.

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/L...y/437_2009.pdf

    Časť XIII. Vychovávateľ
    Kvalifikačné predpoklady

    A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
    13. len v školskom klube detí - aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika

    http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

    Vzhľadom k VŠ vzdelaniu II. stupňa a II. atestácii – 12. PT.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    bukvinka Pozri príspevok
    povedala mi, že jej to tak povedali na školení. Potrebovala by som asi písomné vyjadrenie niekoho kompetentného.
    Pýtal by som si presné zdôvodnenie môjho zaradenia do PT 10. Nech vám povie presne podľa akého zákona, vyhlášky či smernice postupovala, keď vám určila PT 10. Mne by nestačilo zdôvodnenie že "jedna babka povedala", že ona to raz tak vraj niekde na školení počula. Ako odborník na mzdy a personalistiku, vám to musí vedieť presne a zákonne odôvodniť! Niekedy sa stáva, že sa postupuje ešte podľa starej vyhlášky a pritom už je nová.

    bukvinka je offline (nepripojený) bukvinka

    bukvinka
    moje vzdelanie nepomohlo, som zaradená len do 10.P.T. Môžete mi poradiť ako a čím mám argumentovať ?

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Ako, pravdu povedať, neviem prečo Vás dali do 10 PT, lebo ak si pozriem "Tabuľku zaraďovania do platových tried", tak do 10 PT sa dávajú dve kategórie pedagogických zamestnancov:
    1. VŠ I. stupňa, s I. atestáciou,
    2. VŠ II. stupňa, samostatný.

    Jediná možnosť je tá, že Vám neuznali tie dve atestácie čo ste vykonali, potom by mi to logicky sedelo. Ale tu pravdu povedať neviem či je možné pedagogickému zamestnancovi neuznať atestácie, pokiaľ boli vykonávané v inej pracovnej pozícii akú ste predtým mala. Predpokladám, že ste vykonávali tie atestácie ako učiteľka pre I. stupeň ZŠ a teraz ste zaradená ako vychovávateľka.
    Tu by som Vám ale odporučil to, aby ste išli za vašou personalistkou a opýtali sa na to prečo ste zaradená do PT 10.

    bukvinka je offline (nepripojený) bukvinka

    bukvinka
    povedala mi, že jej to tak povedali na školení. Potrebovala by som asi písomné vyjadrenie niekoho kompetentného.

    aké je moje platové zaradenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.