Zavrieť

Porady

Excel - nezobrazenie prazdnych riadkov

Zdravim,

vedel by mi niekto poradit ako nezobrazit prazdne riadky v exceli ak vyberam udaje podla nejakeho kriteria.

V prikladam subor v exceli. V harku "data zdroj" mam data z ktorych do harku "vyber" podla zadaneho kryteria (zlta bunka) v tomto pripade A, vyberiem udaje prisluchajuce danemu vyberu. Avsak zobrazuju sa mi aj pradzne riadky.
Da sa to v exceli nejako nastavit tak aby mi nezobrazoval tieto prazdne riadky, ale len zobrazoval hodnoty podla "zltej bunky" iducich v riadkoch pod sebou?
Skusal som to podla FILTRA vyfiltrovat nezobrazovanim pradznych udajov, ale ak sa udaj v "zltej bunke" zmeni napr. na B tak to uz nefunguje.

dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Tak skús toto.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Palino978 Pozri príspevok
    ..tak toto je super... je ktomu niekde aj nejaky manual ako to vytvorit?
    Je to makro
    Stlač ALT+F11 a objaví sa ti v Module1 toto

    Sub Makro2()
    Dim test As String
    test = InputBox("Zadaj hodnotu, ktorú treba vyfiltrovať")
    Range("C1").Value = test
    Range("A:B").AutoFilter Field:=1, Criteria1:=test
    End Sub

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    no to je ale to co som pisal, ze FILTROVAT to viem.
    Ale ked zmenim udaj v "zltej bunke" tak sa musi znovu manualne FILTROVAT (znovu filter vsetko, a tom filter odfajknut prazdne...a az potom to ide.....ale .....). Neslo by to ale bez toho aby som znovu musel pouzit FILTER, aby to excel robil automaticky.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neviem sice, co sa takymto zvlastnym vyberom snazis urobit, ale nestaci si nahrat male makro, ktore nic ine neurobi, len tu vybratu tabulku usporiada od Z po A a to spustit vzdy po vybere?

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    ...no nie.. lebo z dat castejsie vyberam, a kazde kliknutie navyse ma brzdi, chcel so to viacej s automatizovat vybratim len jedneho udaju "zltej bunky"

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    ....cely problem je v tom ze selektujem z hruba asi cca zo 7000 udajov a denne tam pribudne cca 50 udajov, problem je vtom ze ak si vyberiem nejaky udaj tak je mozne ze sa nachadza len v par pripadoch a mam tam vela prazdnych riadkov...a nechce sa mi stale FILTROVAT ak nieco potrebujem z toho rychle stiahnut a dalej rychle pouzit...

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    ...dalej tymto udajom pridelujem hodnotu 0 alebo 1 a nasledne sa farebne zmeni udaj bunky 0 na cervenu a 1 na zelenu. Ak mam uz prednastavene udaje tak si len prekliknem udaj "zltej bunky" a vizualne hned vidim to co potrebujem...a je to prehladnejsie ak to mam hned pod sebou bez pradznych riadkov..... tych kriterii a kliknuti je vela a preto tam ide o cas...

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    marjankaj Pozri príspevok
    Tak skús toto.
    ..tak toto je super... je ktomu niekde aj nejaky manual ako to vytvorit?

    Palino978 je offline (nepripojený) Palino978

    Palino978
    marjankaj Pozri príspevok
    Je to makro
    Stlač ALT+F11 a objaví sa ti v Module1 toto
    a da sa niekde nastavit rozsah udaov.. ak ich chcem rozsirit

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Range("C1").Value = test
    Range("A:B").AutoFilter Field:=1, Criteria1:=test


    Rozsah je stlpce A až B
    Filtruje sa podľa prvého stlpca
    Hodnotu test zadávaš a tá sa skopíruje do bunky C1, aby ti fungovali vzorce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.