Zavrieť

Porady

Pomoc pri vyplnení registračného listu FO a zam.

Poprosila by som Vás o radu pri vypĺňaní, nakoľko to vypĺňam prvýkrát a pri niektorých poliach váham. Čo sa týka Registračného listu FO, bude to zamestnanec na dohodu, kt.je evidovaný na ÚP. pri prvom políčku 1.základná identifikácia dávam zamestnanec alebo DPO? políčko 4 doplňujúce údaje (zamestnanec+szčo) tam neviem čo, korešpondenčná adresa je zrejme adresa toho pracovníka, na ktorú mu majú chodiť listy.bankové spojenie je potrebné aj keď bude dohodárovi zamestnávateľ vyplácať odmenu v hotovosti? políčko 10 obdobie poistenia sa vypisuje dátum začiatku dohody? do políčka 11 sa čo vypisuje? ďakujem veľmi pekne za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    uvádzaš zamestnanec - dohoda (označíš obidve políčka krížikom)

    pol.10 - dátum vzniku poistenia - uvedieš začiatok výkonu práce na dohodu. Prihlášku posielaš deň predtým.

    pol.11 nevyplňuješ. Týka sa dobrovolného poistenia

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    ďakujem veľmi pekne veronikasad, čiže základná identifikácia zamestnanec-dohoda, identifikačné číslo žiadne, a číslo účtu netreba keďže bude odmenu dostávať v hotovoti?

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás o radu pri vypĺňaní, nakoľko to vypĺňam prvýkrát a pri niektorých poliach váham. Čo sa týka Registračného listu FO, bude to zamestnanec na dohodu, kt.je evidovaný na ÚP. pri prvom políčku 1.základná identifikácia dávam zamestnanec alebo DPO? políčko 4 doplňujúce údaje (zamestnanec+szčo) tam neviem čo, korešpondenčná adresa je zrejme adresa toho pracovníka, na ktorú mu majú chodiť listy.bankové spojenie je potrebné aj keď bude dohodárovi zamestnávateľ vyplácať odmenu v hotovosti? políčko 10 obdobie poistenia sa vypisuje dátum začiatku dohody? do políčka 11 sa čo vypisuje? ďakujem veľmi pekne za rady
    Bod 1 nevypisuješ
    Bod 2 - údaje dohodára - zamestnanca
    Bod 4 - nevypisuješ
    Bod 5 - iba podľa potreby, inak nie
    Bod 10 - dátum vzniku poistenia - od kedy je uzatvorená dohoda
    Bod 11 - nevypisuješ

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Poprosila by som Vás o radu pri vypĺňaní, nakoľko to vypĺňam prvýkrát a pri niektorých poliach váham. Čo sa týka Registračného listu FO, bude to zamestnanec na dohodu, kt.je evidovaný na ÚP. pri prvom políčku 1.základná identifikácia dávam zamestnanec alebo DPO? políčko 4 doplňujúce údaje (zamestnanec+szčo) tam neviem čo, korešpondenčná adresa je zrejme adresa toho pracovníka, na ktorú mu majú chodiť listy.bankové spojenie je potrebné aj keď bude dohodárovi zamestnávateľ vyplácať odmenu v hotovosti? políčko 10 obdobie poistenia sa vypisuje dátum začiatku dohody? do políčka 11 sa čo vypisuje? ďakujem veľmi pekne za rady
    1. zamestnanec - dohodár
    4. nemusíš vyplňovať
    10. Dátum vzniku poistenia - podľa zmluvy je dátum začiatku dohody
    11. nevyplňuješ
    Naposledy upravil m.hladka : 12.09.11 at 06:29

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    ďakujem veľmi pekne ešte raz, nechodím sem dlho, ale zakaždým som dostala dobrú radu a som za to vďačná, že v tomto fóre si ľudia pomáhajú.
    ešte zo zvedavosti v pravo hore čo je výber poistného, fo, za ktorú plat poistné štát typ...? tam sa čo dáva? ďakujem

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    veronikasad Pozri príspevok
    prečo DPO? - dohodár nie je DPO
    opravené ... Ď
    (práca chvatná, málo platná)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KatarinaNR Pozri príspevok
    ďakujem veľmi pekne ešte raz, nechodím sem dlho, ale zakaždým som dostala dobrú radu a som za to vďačná, že v tomto fóre si ľudia pomáhajú.
    ešte zo zvedavosti v pravo hore čo je výber poistného, fo, za ktorú plat poistné štát typ...? tam sa čo dáva? ďakujem
    nevyplňuješ

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    ...a ešte dievčence :-) čo sa týka registračného listu zamestnávateľa, čo sa vypĺňa? IČZ je to 10miestne číslo, ktoré pridelil soc.úrad zamestnávateľovi, pri komunikácií s ním. A chápem to dobre, že toto sú tie prihlášky a odhlášky čo robia mzdárky, naše vždy nadávali, lebo bola fluktuácia veľká:-)
    posielam to doporučene, tak preto to chcem mať dobre. V prípade, že by to nebolo dobre prihlásia zamestnanca alebo nie, ešte to by ma zaujímalo

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    čo to znamená GP platí na tých oboch listoch to je, je to garančné poisenie? lebo potom keďže sa jedná o dohodára platí, dakujem

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    KatarinaNR Pozri príspevok
    ...a ešte dievčence :-) čo sa týka registračného listu zamestnávateľa, čo sa vypĺňa? IČZ je to 10miestne číslo, ktoré pridelil soc.úrad zamestnávateľovi, pri komunikácií s ním. ÁNO
    A chápem to dobre, že toto sú tie prihlášky a odhlášky čo robia mzdárky, naše vždy nadávali, lebo bola fluktuácia veľká:-)
    posielam to doporučene, tak preto to chcem mať dobre. V prípade, že by to nebolo dobre prihlásia zamestnanca alebo nie, ešte to by ma zaujímalo Neprihlasia, preto si tam dole napíš kontakt na seba - tel.číslo, aby Ti mohli zavolať, napr. čo treba opraviť.
    odpoveď zvýraznená v texte

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    KatarinaNR Pozri príspevok
    čo to znamená GP platí na tých oboch listoch to je, je to garančné poisenie? lebo potom keďže sa jedná o dohodára platí, dakujem
    Sú aj organizácie, ktoré GP neplatia, preto tá informácia. Ak zamestnávateľ je platcom GP, tak zaznačíš, že platí.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    7 a 8 sa v registračnom liste zamestnávateľa nevypisuje pravdepodobne, len ma prosím uistite, Ďakujem

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    KatarinaNR Pozri príspevok
    čo to znamená GP platí na tých oboch listoch to je, je to garančné poisenie? lebo potom keďže sa jedná o dohodára platí, dakujem
    Áno, Áno!

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    GP som zaznačila áno, keďže týmto dohodárom začne platiť zamestnávateľ GP, čo to znamená ešte Sk NACE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.