Zavrieť

Porady

zástup počas vzdelávania

Som novopečeným poraďákom a hneď Vás prosím o radu. Pracujem ako učiteľka v malotriednej MŠ. "Moja riaditeľka" nastúpila na funkčné vzdelávanie a tu vznikol problém so zastupovaním. Vraj to má byť tak, že ja budem pracovať v čase keď ona bude na vzdelávaní bez nároku na náhradné voľno či zaplatenie nadčasu. Dá to nejakých cca 150 hodín samozrejme v dlhšom časovom úseku). Prosím Vás ako to má vlastne byť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    ingdan Pozri príspevok
    ...je zriaďovateľ povinný platiť tento čas (veď nie sú financie- to je jeho odpoveď). Nie je to tak, že podľa zákona 317 §54
    Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu
    a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona?
    V tom prípade by mi mala všetky odučené hodiny "Vrátiť?"
    PROSÍM O RADU!!!
    Zákon 317/2009
    § 54
    (1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona, b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.


    Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí. Nemá každý nárok na pracovné voľno v trvaní 5 dní. Pokiaľ máte nadčasové hodiny za zastupovanie, mali by ste ich mať preplatené, alebo čerpať za ne náhradné voľno.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    Robíš nadčasy, máš to mať v rámci NV alebo preplatené ako nadčasovú prácu. Nech ti ukáže paragraf, na základe ktorého máš robiť zadarmo.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Ste málotriedka. Budete spájať triedy ? Asi áno. Spájanie triedy nie je práca nadčas - budeš učiť napr. 1. hodinu - ale budeš mať tam svoje deti plus jej. Iné by bolo, keby si mala napr. prvú hodinu voľnú a šla by si túto učiteľku zastupovať. U učiteľov sa za jednu hodinu práce nadčas považuje hodina priamej výchovno- vzdelávacej činnosti prevyšujúca základný úväzok
    pedagogického zamestnanca.
    Na tvojom mieste by som sa obrátila na zriaďovateľa ohľadom tejto problematiky - s otázkou ako plánuje riešiť túto situáciu - môže to riešiť osobným príplatkom, odmenou.
    Naposledy upravil judita1971 : 14.09.11 at 14:42

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    MŠ nie je v prevádzke len v čase trvania 1 základného úväzku 1 pedagogického zamestnanca. Aj keď bude mať triedy spojené, vzniknú jej nadčasové hodiny prevyšujúce základný úväzok.Tiež Ti odporúčam obrátiť sa na zriaďovateľa.
    Naposledy upravil miramax1 : 14.09.11 at 17:49

    ingdan je offline (nepripojený) ingdan

    ingdan
    ...je zriaďovateľ povinný platiť tento čas (veď nie sú financie- to je jeho odpoveď). Nie je to tak, že podľa zákona 317 §54
    Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu
    a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona?
    V tom prípade by mi mala všetky odučené hodiny "Vrátiť?"
    PROSÍM O RADU!!!

    zástup počas vzdelávania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.