Zavrieť

Porady

Hlásenie PN za zdravotné poisťovne

Prosím o radu. Vraj je potrebné nahlásiť na zdravotné poisťovne PN zamestnancov. Zaujímalo by ma od kedy to mám hlásiť.
Napr. ak zamestnanec mal PN od 02.12.2005 do 31.12.2005 /od 2.12.05 do 11.12.2005 mu bola vyplatená náhrada príjmu a od 12.12.05 do 31.12.05 platila PN sociálna poisťovňa.
Na VšZP som dala hromadné oznámenie, kde bolo uvedené kód 19 platnosť Z od 02.12.05 a potom kód 19 platnosť K do 31.12.2005
/v podstate som uviedla celú dobu PN/
Je to v poriadku alebo to malo byť až od toho 11. dňa PN?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pasyd
    Prosím o radu. Vraj je potrebné nahlásiť na zdravotné poisťovne PN zamestnancov. Zaujímalo by ma od kedy to mám hlásiť.
    Napr. ak zamestnanec mal PN od 02.12.2005 do 31.12.2005 /od 2.12.05 do 11.12.2005 mu bola vyplatená náhrada príjmu a od 12.12.05 do 31.12.05 platila PN sociálna poisťovňa.
    Na VšZP som dala hromadné oznámenie, kde bolo uvedené kód 19 platnosť Z od 02.12.05 a potom kód 19 platnosť K do 31.12.2005
    /v podstate som uviedla celú dobu PN/
    Je to v poriadku alebo to malo byť až od toho 11. dňa PN?
    Vopred ďakujem
    Rozdeľuješ to na dobu poskytovania náhrady príjmu a na dobu PN, keď už platí SP( nad 11 kal.dní.), raz daš kód 19,potom 25.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pasyd
    Je veľká chyba ak som to celé uviedla pod kódom 19 a nerozdelila som to?
    Uvidíš, keď sa ozvu, že sa im to nepáči, tak potom to opraviš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pasyd
    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    Svoju povinnosť si si splnila, hoci nie celkom kóšer, ale to je už v rovine opravy, zákon bol dodržaný.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Prosim Vas a do kedy (do kolkych dni) sa to ma ZP ohlasit?
    Az po ukonceni PN, alebo pri prechode z mesiaca na mesiac, alebo od prveho dna PN, alebo az od jedenasteho dna PN?
    Vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pavla P
    Prosim Vas a do kedy (do kolkych dni) sa to ma ZP ohlasit?
    Az po ukonceni PN, alebo pri prechode z mesiaca na mesiac, alebo od prveho dna PN, alebo az od jedenasteho dna PN?
    Vdaka
    Do konca mesiaca po mesiaci, do ktorého spadá DPN.
    AnitaMartinska
    Mam informacie zo vseobecnej ZP, ze kod 25 sa uz nepouziva, hned od prveho dna PN sa pise kod 19 / teda aj nahrada za docasnu PN/.
    AnitaMartinska
    Stratil sa mi moj prispevok. Teda este raz.
    Kod 25 sa uz nepouziva, pouziva sa kod 19 od prveho dna PN, teda aj nahrada je kodom 19.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Tweety
    Do konca mesiaca po mesiaci, do ktorého spadá DPN.
    Ale môžeš aj skôr.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ajobs
    Ale môžeš aj skôr.
    Ak sa mi chce, tak aj skôr. Priznám sa dobrovoľne, že nemám rada nevybavené veci, takže robím to ihneď vtedy, keď mám ukončenú DPN.

    Pavla P je offline (nepripojený) Pavla P

    Pavla P
    Dakujem Tweety,
    takze pri prechode z mesiaca na mesiac (zacala v 1/2006 a stale trva) nemusim hlasit vobec nic? Co ked bude na PN dlhsie...?

    Napr. vlani bola na PN 6 mesiacov. Zda sa mi to dost neskoro (a nelogicky) hlasit v auguste 2006 (az ked skonci PN) na ZP, ze stat mal vlastne platit uz od dajme tomu februara 2006.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pavla P
    Dakujem Tweety,
    takze pri prechode z mesiaca na mesiac (zacala v 1/2006 a stale trva) nemusim hlasit vobec nic? Co ked bude na PN dlhsie...?

    Napr. vlani bola na PN 6 mesiacov. Zda sa mi to dost neskoro (a nelogicky) hlasit v auguste 2006 (az ked skonci PN) na ZP, ze stat mal vlastne platit uz od dajme tomu februara 2006.
    Povinnosťou je nahlásiť začiatok a koniec, ak teda nemáš ešte ukončenie tak ho nehlásiš.

    tancok je offline (nepripojený) tancok

    tancok
    Tiez som mala v tom mys-mas, a najskor som davala len kod 19 namiesto 25 a potom som to spatne opravovala. Na vseobecnej ma s opravnym listom poslali "domov", aby som ich nezatazovala. Vraj to staci nahlasit len zaciatok a koniec. Netreba rozdelovat na dva kody. A to iste je aj v Apollo.
    Vo VsZP to platilo do konca decembra, ale nastastie prisli na to, ze je to fakt zlozite. To je uspech!

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    tancok
    Tiez som mala v tom mys-mas, a najskor som davala len kod 19 namiesto 25 a potom som to spatne opravovala. Na vseobecnej ma s opravnym listom poslali "domov", aby som ich nezatazovala. Vraj to staci nahlasit len zaciatok a koniec. Netreba rozdelovat na dva kody. A to iste je aj v Apollo.
    Vo VsZP to platilo do konca decembra, ale nastastie prisli na to, ze je to fakt zlozite. To je uspech!
    Tak ako píše Tweety, stačí začiatok a koniec.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    a ak je PN na prelome mesiacov, napr. 3 dni v marci, 3 dni v apríli, tak stačí poslať hrom.oznámenie až v apríli? Ja by som poslala za každý mesiac.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    a ak je PN na prelome mesiacov, napr. 3 dni v marci, 3 dni v apríli, tak stačí poslať hrom.oznámenie až v apríli? Ja by som poslala za každý mesiac.
    Nestačí, posielaš za marec, aj za apríl.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.