Zavrieť

Porady

potvrdenie o návšteve školy

Dobrý deň. Potvrdenie o návšteve strednej školy na účely prídavku na dieťa sa posiela len na Úrad práce soc. vecí a rodiny alebo aj na príslušnú zdravotnú poisťovňu? A posielam si to ja sama alebo zamestnávateľ?
Ďakujem
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja to stale neviem pochopit, preco musi existovat takato sikana. Ved by mali byt medzi sebou prepojeni a vediet si na zaklade rodneho cisla zistit, ci dieta je studentom alebo nie....Mam pocit, ze cim dalej nas viac buzeruju
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

nika.sum Pozri príspevok
Ja to stale neviem pochopit, preco musi existovat takato sikana. Ved by mali byt medzi sebou prepojeni a vediet si na zaklade rodneho cisla zistit, ci dieta je studentom alebo nie....Mam pocit, ze cim dalej nas viac buzeruju
Veru, veru... v dnešnej dobe počítačov je to na hlavu postavené
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dievčatá, vitajte v digitálnom svete
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ved vitame, vidis ako si zvykame
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

nika.sum Pozri príspevok
Ja to stale neviem pochopit, preco musi existovat takato sikana. Ved by mali byt medzi sebou prepojeni a vediet si na zaklade rodneho cisla zistit, ci dieta je studentom alebo nie....Mam pocit, ze cim dalej nas viac buzeruju
Kto by mal byť prepojený s kým?

Teraz to nebudem písať na teba, ale všeobecne. Na jednej strane chceme, aby všetko o človeku malo byť zistiteľné on line v nejakej databáze, no na druhej strane, ak sa jeho údaje majú niekde zaznamenať (napr. aký rozruch nastal pri poslednom sčítané obyvateľstva pri podozrení, že by sa mohla vytvoriť nejaká centrálna databáza ľudí.....!) hneď sa štorcujeme a nadávame do eštébákov a špicľov a sme proti akejkoľvek centrálnej databáze.

Možno v budúcnosti bude nejaká centrálna evidencia, do ktorej budú všetky oprávnené inštitúcie zaznamenávať všetko o obyvateľoch, ale v súčastnosti je to v nedohľadne - každá inštitúcia má vlastnú databázu a evidenciu. Prvý krok je, aby si navzájom poskytovali údaje z týchto databáz.
Naposledy upravil Chobot : 20.09.11 at 11:35
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Chobot: keby len každá inštitúcia. Niekedy nie je prepojená jedna inštitúcia (a to finančná Slov.spotiteľňa) - pokiaľ máš účet založený v meste A a ideš si vybrať v meste B, tak overujú účet v meste A telefonicky! Jednotlivé pobočky totiž vôbec nie sú elektronicky prepojené, každá je ako samostatný subjekt. Toto je v 21. storočí, v digitálnom veku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Chobot Pozri príspevok
Kto by mal byť prepojený s kým?

Teraz to nebudem písať na teba, ale všeobecne. Na jednej strane chceme, aby všetko o človeku malo byť zistiteľné on line v nejakej databáze, no na druhej strane, ak sa jeho údaje majú niekde zaznamenať (napr. aký rozruch nastal pri poslednom sčítané obyvateľstva pri podozrení, že by sa mohla vytvoriť nejaká centrálna databáza ľudí.....!) hneď sa štorcujeme a nadávame do eštébákov a špicľov a sme proti akejkoľvek centrálnej databáze.

Možno v budúcnosti bude nejaká centrálna evidencia, do ktorej budú všetky oprávnené inštitúcie zaznamenávať všetko o obyvateľoch, ale v súčastnosti je to v nedohľadne - každá inštitúcia má vlastnú databázu a evidenciu. Prvý krok je, aby si navzájom poskytovali údaje z týchto databáz.
Zle som sa vyjadrila, skor som mala na mysli, ze by si mali poskytovat udaje, kde by si na zaklade rodneho cisla vedeli preverit, ci ten dotycny este studuje alebo uz nie. UP, ZP, SP, DU - to su vsetko institucie, ktore pracuju s rodnymi cislami, takisto student na skole je vedeny pod rodnym cislo - aspon si to myslim. Podla mna by to bolo efektivnejsie ako pracne nahadzovanie mnozstva potvrdení...mozno to raz bude takto fungovat.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

nika.sum Pozri príspevok
Zle som sa vyjadrila, skor som mala na mysli, ze by si mali poskytovat udaje, kde by si na zaklade rodneho cisla vedeli preverit, ci ten dotycny este studuje alebo uz nie. UP, ZP, SP, DU - to su vsetko institucie, ktore pracuju s rodnymi cislami, takisto student na skole je vedeny pod rodnym cislo - aspon si to myslim. Podla mna by to bolo efektivnejsie ako pracne nahadzovanie mnozstva potvrdení...mozno to raz bude takto fungovat.
aj ja tomu verím, že raz to tak bude. Len či sa toho dožijeme...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať