Zavrieť

Porady

Netbook alebo notebook?

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na takú vec. Tento rok idem na vysokú školu do Žiliny, presnejšie dopravnú a odbor distribúcia a logistika. Lenže sa neviem rozhodnúť či mi bude na začiatok stačiť netbook dajme tom niečo takéto: Netbook, Intel ATOM N455, RAM 1GB, HDD 250GB, Displej 10.1" LED Backlight, Intel GMA 3150, webkamera, čítačka kariet, LAN, WiFi 802.11 b/g/n, Porty: 2x USB 2.0
alebo si siahnuť hlbšie do vrecka a už prvý rok si kúpiť nejaký výkonnejší notebook alebo sa mi oplatí počkať až do tretieho ročníka a potom si kúpiť dačo lepšie.
Vďaka za reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    môj názor je taký že radšej doplatiť 250 euro a kúpiť nejaký NTB a bude ti v pohode stačiť minimálne na 3 roky... lebo netbooky sa pohybujú okolo 200 a viac... radšej teraz doplať 250 ako o 2-3 roky platiť nových 500 za NTB...

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ja si myslim, ze na VS ti ziadny PC netreba.
    Ak budes dochadzat, tak urcite mas PC doma a ak budes na internate, tak v skole na konkretnych fakultach su k dispozicii pc centra pre studentov zadarmo s pripojnim na internet

    jojohilo je offline (nepripojený) jojohilo

    jojohilo
    Pri netbookoch sa musíš vopred rozlúčiť s hraním väčšiny hier (ver tomu, že na internátoch sa stále rieši takáto vznešená činnosť) a používaním náročnejších aplikácií. Naopak, získaš tak relatívne ľahkého (váhou) pomocníka pomocou ktorého sa dostaneš na web alebo zapíšeš poznámky z prednášok (na ktoré aj tak časom prestaneš chodiť) a prežiješ s ním na jedno nabitie jeden či dva dni v škole. Voľba je teda na tebe:
    vyšší výkon za cenu nižšej výdrže a vyššej váhy
    vs.
    dlhá výdrž a ľahká prenositeľnosť za cenu nízkeho výkonu

    Len prosímťa nerieš čo by si si mohol kúpiť za mesiac/rok/storočie.. Úprimne, týždeň po kúpe objavíš niečo lepšie v rovnakej alebo nižšej cene. Je to jednoducho fakt, s ktorým sa treba zmieriť. ;-)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna urcite notebook, netbook ti na pracu nebude stihat, nehovoriac o tom, ze maju prilis male obrazovky na to, aby si na nich robil skolske prace a sedel za nimi dlhe hodiny.

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    ivka70 Pozri príspevok
    ze maju prilis male obrazovky na to, aby si na nich robil skolske prace a sedel za nimi dlhe hodiny.
    malé obrazovky? mám NTB 17 palcov a v pohode by mi stačil aj 15.6 palc. takže 24 obrazovka mu je na veľké hovno a ani to nevyužije.... samozrejme že 10 je dačo úplne iné a toto by mu fakt nestačilo....
    Naposledy upravil Scot2 : 14.09.11 at 17:25

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Scot2 Pozri príspevok
    malé obrazovky? mám NTB 17 palcov a v pohode by mi stačil aj 15.6 palc. takže 24 obrazovka mu je na veľké hovno a ani to nevyužije.... samozrejme že 10 je dačo úplne iné a toto by mu fakt nestačilo....
    skus si este raz precitat moj prispevok ...
    o malych obrazovkach hovorim v suvislosti s netbookmi

    Scot2 je offline (nepripojený) Scot2

    Scot2
    aha tak to máš pravdu sry noo ja som to pochopil tak že aj NTB aj net, ešte raz prepáč:P

    Netbook alebo notebook?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.