Zavrieť

Porady

Kontrola lekarskych ospravedlneniek nadriadenym - je to mozne?

Ak by som mal pisat vsetky okolnosti dotykajuce sa mojej otazky,tak by som tym zabral vela miesta.Takze sa chcem spytat jednoducho a strucne.Ak si odmyslim moralny aspekt dovery nadriadenych voci kolegom-podriadenym,ktori uz temer 17 rokov pracuju na danom pracovisku (v pripade vedenia skoly su to len dva roky), tak potom cisto po pravnej a nie ludskej stranke mi nie je jasne nasledovne:
Vypisal som si riadne priepustku z prace,pripominam,ze sa vtedy este ani neucilo a dve hodiny,ktore som mal na konci dna stravit u lekara,mi boli strhnute z mojho nahradneho volna.
Siel som k zubarovi,ale kedze som potreboval aj lieky na bolest zubov,ktore mi zubar uz predtym nedal,tak som najskor siel aj k obvodnej lekarke,ktora mi ich predpisala a dala mi na priepustku svoju peciatku.
Nechapem,z akych dovodov je zastupkyna skoly opravnena nedoverovat mi,resp.spochybnovat riadne ospravedlnenie od lekara,len preto,ze som jej predtym povedal,ze potrebujem ist kvoli bolestiam k zubarovi,co som jej tiez nemusel,aspon si myslim,specifikovat,pretoze podla Zakonnika prace mam narok na lekarske vysetrenie a potom som jej doniesol priepustku s peciatkou od obvodnej lekarky.
Mozno to znie komplikovane,ale momentalne som to lepsie nezostylizoval.Mne to pripada nanajvys divne, a preto by som potreboval vediet aj nestranny nazor,kym neurobim ine kroky smerujuce k pravnej ochrane.To sme fakt klesli tak hlboko,ze nasi nadriadeni budu podozrievat ucitelov z toho,ze si falsuju lekarske ospravedlnenky resp.peciatky ako ziaci?Nie je to nedostojne postavenia ucitela?Alebo je to pravne opodstatnene? Mam pocit,ze toto je uz nad ramec normalnych a korektnych vztahov medzi zamestnavatelom a pracovnikom,v tomto pripade ucitelom s temer 20 rocnou praxou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    Zamestnanec môže ísť aj k viacerým lekárom v jeden deň ( počas 2 hodín ), stačí priniesť potvrdenie od jedného lekára, nemusí doniesť od každého lekára u ktorého v ten deň bol.

    Ak je všetko tak, ako je to v zadaní otázky napísané, zamestnávateľ nemá právo strhnúť zamestnancovi 2 hodiny NV.

    Mal si ešte nárok na P, neboli ti hodiny strhnuté z dôvodu, že si už nemal možnosť čerpať P? ( 7 dní plus 7 na rodinného príslušníka)
    Naposledy upravil miramax1 : 15.09.11 at 06:48

    braxator je offline (nepripojený) braxator

    braxator
    To sa mi nezda. Jednak preto,ze podla mojho nazoru,zastupcu skoly nema byt nic do toho,ku akemu lekarovi idem,pokial viem svoju neucast na pracovisku dokladovat lekarskym potvrdenim a jednak preto, ze predlozenie lekarkeho ospravedlnenia by malo byt dostatocnym pravnym ukonom,ktory opravnuje zamestnanca byt ospravedlneny bez dalsieho "vypocuvania" ci spochybnovania alebo inych prejavov nedovery.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nárok v roku je sedem dní plateného voľna na návštevu lekára.. ak to nie je prešvihnuté, mal by to zamestnávateľ akceptovať..

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    miramax1 Pozri príspevok
    Zamestnanec môže ísť aj k viacerým lekárom v jeden deň ( počas 2 hodín ), stačí priniesť potvrdenie od jedného lekára, nemusí doniesť od každého lekára u ktorého v ten deň bol.

    Ak je všetko tak, ako je to v zadaní otázky napísané, zamestnávateľ nemá právo strhnúť zamestnancovi 2 hodiny NV.

    Mal si ešte nárok na P, neboli ti hodiny strhnuté z dôvodu, že si už nemal možnosť čerpať P? ( 7 dní plus 7 na rodinného príslušníka)
    A ako sa to dá stihnúť? To často nestačí ani na jedného lekára.

    miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

    miramax1
    marjankaj Pozri príspevok
    A ako sa to dá stihnúť? To často nestačí ani na jedného lekára.
    U nás na predpis lieku nie je potrebné čakať a bolestivé prípade berie zubný lekár prednostne.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    miramax1 Pozri príspevok
    U nás na predpis lieku nie je potrebné čakať a bolestivé prípade berie zubný lekár prednostne.
    Na recept netreba čakať ani u nás. Je to "nadštandardná" služba a za poplatok. Alebo si počkáš podľa poradia.
    A ak aj berie prednostne, to neznamená, že nechá pacienta rozrobeného a bude sa hneď venovať tebe.

    A aj pečiatka na potvrdení je spoplatnená. Teda nie u každého lekára.

    jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

    jojinkoh
    To by si sa čudoval, koľkých špekulantov - učiteľov poznám, ktorí všeľjako zneužívajú priepustky opečiatkované lekárom.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    braxator Pozri príspevok
    Ak by som mal pisat vsetky okolnosti dotykajuce sa mojej otazky,tak by som tym zabral vela miesta.Takze sa chcem spytat jednoducho a strucne.Ak si odmyslim moralny aspekt dovery nadriadenych voci kolegom-podriadenym,ktori uz temer 17 rokov pracuju na danom pracovisku (v pripade vedenia skoly su to len dva roky), tak potom cisto po pravnej a nie ludskej stranke mi nie je jasne nasledovne:
    Vypisal som si riadne priepustku z prace,pripominam,ze sa vtedy este ani neucilo a dve hodiny,ktore som mal na konci dna stravit u lekara,mi boli strhnute z mojho nahradneho volna.
    Siel som k zubarovi,ale kedze som potreboval aj lieky na bolest zubov,ktore mi zubar uz predtym nedal,tak som najskor siel aj k obvodnej lekarke,ktora mi ich predpisala a dala mi na priepustku svoju peciatku.
    Nechapem,z akych dovodov je zastupkyna skoly opravnena nedoverovat mi,resp.spochybnovat riadne ospravedlnenie od lekara,len preto,ze som jej predtym povedal,ze potrebujem ist kvoli bolestiam k zubarovi,co som jej tiez nemusel,aspon si myslim,specifikovat,pretoze podla Zakonnika prace mam narok na lekarske vysetrenie a potom som jej doniesol priepustku s peciatkou od obvodnej lekarky.
    Mozno to znie komplikovane,ale momentalne som to lepsie nezostylizoval.Mne to pripada nanajvys divne, a preto by som potreboval vediet aj nestranny nazor,kym neurobim ine kroky smerujuce k pravnej ochrane.To sme fakt klesli tak hlboko,ze nasi nadriadeni budu podozrievat ucitelov z toho,ze si falsuju lekarske ospravedlnenky resp.peciatky ako ziaci?Nie je to nedostojne postavenia ucitela?Alebo je to pravne opodstatnene? Mam pocit,ze toto je uz nad ramec normalnych a korektnych vztahov medzi zamestnavatelom a pracovnikom,v tomto pripade ucitelom s temer 20 rocnou praxou.
    No asi má nejaký dôvod nedôverovať svojim podriadeným...

    Navyše, ak ty si nehovoril pravdu, a on to zistil, čo si má o tom myslieť?

    Kontrola lekarskych ospravedlneniek nadriadenym - je to mozne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.