Zavrieť

Porady

ESHOP - POVINNY SKLAD - DANOVA KONTROLA

Ahojte,
chcela by som poprosit o radu poradakov, ktori maju skusenosti s nasledovnym:

zakladam eshop, forma s.r.o., virtualne sidlo v BA, dovoz z EU/tretich krajin( nejde
o potraviny ani iny podobny tovar podliehajuci hyg.kontrole a pod),fyzicky vykonavana cinnost
eshopu z prenajateho bytu (nie som vlastnik, sluzi aj na klasicne byvanie), byt vie vykryt priestor
jednak kancelarie a jednak skladovy
priestor tovaru ( vsetko elektro vybavenie, pc, obalovy material, prisposobeny
pivnicny priestor na tovar)
Moje otazky s ktorymi snad niekto bude vediet pomoct :
1. Mam povinnost viest fyzicky sklad podla nejakeho nariadenia alebo zakona(nejde o
stovky ks)?
Ide o to, ze ked viem cely eshop plne prevadzkovat z prenajateho bytu a mat tam aj
tovar, zda sa mi neprakticke aby bol vedeny sklad mimo neho - treba tam tovar zaniest,
odniest, pripravit na expediciu a podobne, t.z. zdrzovanie co sa uz priameho spracovania
tovaru tyka, zvysovanie nakladov.
2. Ako je to pri danovej kontrole?
Moze si dk vyziadat ze chce vidiet fyzicky tovar, kde je uskladneny, resp. pytat sa na to
a ziadat pisomne podlozenie, ze ten a ten priestor skutocne sluzi len na uskladnenie tovaru?
Pokial by som mala takto uskladneny tovar ( prenajaty byt ktory sluzi na byvanie ) moze dk
ulozit pokutu prenajimatelovi( vlastnikovi)? V ziadnom pripade nechcem nikomu uskodit a
jeho byt, adresu pouzivat na pisomnostiach, fakturach ( vsade bude vzdy figurovat len adresa
sidla).
3.Trochu scifi, ale predsa: Dohoda o skladovom priestore s vlastnikom nehnutelnosti (rodic)
Aj ked je to trochu odveci, ale je mozne, ze je BA sidlo a zmluva o uskladneni tovaru bude niekolko
km od BA s tym, ze pojde o pouzitie nehnutelnosti ktoru vlastni rodic? Tovar pride do BA kde sa aj
spracuje, no v pripade danovej kontroly by bolo uvedene, ze tovar sa skladuje mimo BA a odtial sa
pripadne expeduje

Vopred dakujem za kazdu odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    batata Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som poprosit o radu poradakov, ktori maju skusenosti s nasledovnym:

    zakladam eshop, forma s.r.o., virtualne sidlo v BA, dovoz z EU/tretich krajin( nejde
    o potraviny ani iny podobny tovar podliehajuci hyg.kontrole a pod),fyzicky vykonavana cinnost
    eshopu z prenajateho bytu (nie som vlastnik, sluzi aj na klasicne byvanie), byt vie vykryt priestor
    jednak kancelarie a jednak skladovy
    priestor tovaru ( vsetko elektro vybavenie, pc, obalovy material, prisposobeny
    pivnicny priestor na tovar)
    Moje otazky s ktorymi snad niekto bude vediet pomoct :
    1. Mam povinnost viest fyzicky sklad podla nejakeho nariadenia alebo zakona(nejde o
    stovky ks)?
    Ide o to, ze ked viem cely eshop plne prevadzkovat z prenajateho bytu a mat tam aj
    tovar, zda sa mi neprakticke aby bol vedeny sklad mimo neho - treba tam tovar zaniest,
    odniest, pripravit na expediciu a podobne, t.z. zdrzovanie co sa uz priameho spracovania
    tovaru tyka, zvysovanie nakladov.
    2. Ako je to pri danovej kontrole?
    Moze si dk vyziadat ze chce vidiet fyzicky tovar, kde je uskladneny, resp. pytat sa na to
    a ziadat pisomne podlozenie, ze ten a ten priestor skutocne sluzi len na uskladnenie tovaru?
    Pokial by som mala takto uskladneny tovar ( prenajaty byt ktory sluzi na byvanie ) moze dk
    ulozit pokutu prenajimatelovi( vlastnikovi)? V ziadnom pripade nechcem nikomu uskodit a
    jeho byt, adresu pouzivat na pisomnostiach, fakturach ( vsade bude vzdy figurovat len adresa
    sidla).
    3.Trochu scifi, ale predsa: Dohoda o skladovom priestore s vlastnikom nehnutelnosti (rodic)
    Aj ked je to trochu odveci, ale je mozne, ze je BA sidlo a zmluva o uskladneni tovaru bude niekolko
    km od BA s tym, ze pojde o pouzitie nehnutelnosti ktoru vlastni rodic? Tovar pride do BA kde sa aj
    spracuje, no v pripade danovej kontroly by bolo uvedene, ze tovar sa skladuje mimo BA a odtial sa
    pripadne expeduje

    Vopred dakujem za kazdu odpoved
    Evidenciu skladu určite treba viesť. Ako budete vedieť čo máte na sklade? A zároveň sú to podklady pre účtovníctvo.
    Myslím, že nie je nikde v zákone stanovené kde sa môže sklad nachádzať. Kľudne ho môžete mať aj v byte, ak to dovoľuje charakter tovaru a neobťažujete tým susedov. Tí jediný by mohli podať sťažnosť na vás, ak by ste tovar uložili napr. v spoločných priestoroch
    Pri daňovej kontrole by ste mali preukázať evidenciu tovaru, skladovú evidenciu k 31.12., ale to záleží od kontrolórov, čo budú od vás požadovať...

    batata je offline (nepripojený) batata

    batata
    Dakujem za odpoved Samozrejme, je mi jasne, ze treba viest skladovu evidenciu, inventuru tovaru nevynimajuc. Velmi by mi pomohol nejaky priklad z praxe ( kto nieco take riesi) typu: Nie, nie je s tym problem, mozes si uskladnenie tovaru zrealizovat podla svojho, vsetko bude v poriadku, mozes kludne spavat

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    batata Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved Samozrejme, je mi jasne, ze treba viest skladovu evidenciu, inventuru tovaru nevynimajuc. Velmi by mi pomohol nejaky priklad z praxe ( kto nieco take riesi) typu: Nie, nie je s tym problem, mozes si uskladnenie tovaru zrealizovat podla svojho, vsetko bude v poriadku, mozes kludne spavat
    myslím, že s tým skladom si naozaj robíš zbytočne problémy, tu na porade je niekoľko tém s problémami e-shopu a ľudia tam riešia iné veci - v nich by mohlo byť veľa inšpirácie

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    batata Pozri príspevok
    Moje otazky s ktorymi snad niekto bude vediet pomoct :
    1. Mam povinnost viest fyzicky sklad podla nejakeho nariadenia alebo zakona(nejde o
    stovky ks)?
    Ide o to, ze ked viem cely eshop plne prevadzkovat z prenajateho bytu a mat tam aj
    tovar, zda sa mi neprakticke aby bol vedeny sklad mimo neho - treba tam tovar zaniest,
    odniest, pripravit na expediciu a podobne, t.z. zdrzovanie co sa uz priameho spracovania
    tovaru tyka, zvysovanie nakladov.
    Beres to trosku moc vazne. Ved si jednoduchu skladovu evidenciu co mas na sklade. Je na Teba ako to budes robit, ci si pisat na papier, alebo v exceli.
    A co sa tyka "fyzickej stranky" skladu, tak Tvojim skladom moze byt kludne skrina v izbe ;-) Nemusis si pre to prenajimat nejake skladove priestory. Samozrejme za predpokladu, ze nebudes cez eshop rpedavat nejake nebezpecne chemikalie a pod.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    JAJA11 Pozri príspevok
    Evidenciu skladu určite treba viesť. Ako budete vedieť čo máte na sklade? A zároveň sú to podklady pre účtovníctvo.
    Myslím, že nie je nikde v zákone stanovené kde sa môže sklad nachádzať. Kľudne ho môžete mať aj v byte, ak to dovoľuje charakter tovaru a neobťažujete tým susedov. Tí jediný by mohli podať sťažnosť na vás, ak by ste tovar uložili napr. v spoločných priestoroch
    Pri daňovej kontrole by ste mali preukázať evidenciu tovaru, skladovú evidenciu k 31.12., ale to záleží od kontrolórov, čo budú od vás požadovať...
    Snáď len doplním, že daňovákov môže zaujímať aj pôvod tovaru. T.z. treba mať aj doklady o ich obstaraní, faktúry a podobne. Je pravda že kontrolóri a kontrolóri sú rôzni. Tovar môže byť ozaj aj v skrini skladovaný. Tak isto odpoviem skladová evidencia musí byť.

    ESHOP - POVINNY SKLAD - DANOVA KONTROLA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.