Zavrieť

Porady

Je to možne ?

DSCN3899.jpg  
DSCN3900.jpg  
DSCN3902.jpg  
DSCN3901.jpg  
1/1
prikladam zopar obrazkov , ci je mozne takto postavyt dom ? lebo mne sa zastavuje rozum pri tom a poviem si niekedy "prisaham kebyze ze mam styry promile tak by som to rovnejsie urobil" takto nam svojpomocne rodinny prislusnici medzi nimi aj vyuceny murary postavily dom , ja som v tom case bol este maly chlapec ale teraz vzdy riesim nejake problemy ked nieco majstrujem a to neprikladam obrazky podlahy kde je rozdiel medzi najvyssim bodom a najnizsim 5 cm ...
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

My od fachu sa nad tymto ani nepozastavujeme
ako vidis, je to mozne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

To je dosledok toho,že ak sa človek neuchytí v odbore,aký vyštudoval alebo sa vyučil,tak hybaaaaj ku stavbárom.Po 2 týždňových turnusoch sa naučí piť zarovno starými murármi a po 5 týždňovkách si myslí,že je najlepší odborník a dáva rady majstrovi.Potom to tak vyzerá,že keď sa opýtaš,čo sú vyučení siedmi "fasádnici",tak tam nájdeš dvoch kuchárov,jedného skrachovaného čašníka,jedného bývalého policajta,jeden pričuchol k PC a dvaja sa vykašľali na školu v 15-tich.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

marleau Pozri príspevok
To je dosledok toho,že ak sa človek neuchytí v odbore,aký vyštudoval alebo sa vyučil,tak hybaaaaj ku stavbárom.Po 2 týždňových turnusoch sa naučí piť zarovno starými murármi a po 5 týždňovkách si myslí,že je najlepší odborník a dáva rady majstrovi.Potom to tak vyzerá,že keď sa opýtaš,čo sú vyučení siedmi "fasádnici",tak tam nájdeš dvoch kuchárov,jedného skrachovaného čašníka,jedného bývalého policajta,jeden pričuchol k PC a dvaja sa vykašľali na školu v 15-tich.
To jak jeden moj znamy: sedeli sme u neho v altanku a ukazuje mi aky "krov" na nom spravil. Ja mu na to, ze ved je to jednoducha konstrukcia. A on: Co uz len ty vies o krovoch... On nevie, co robim ako povolanie.
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

marleau Pozri príspevok
To je dosledok toho,že ak sa človek neuchytí v odbore,aký vyštudoval alebo sa vyučil,tak hybaaaaj ku stavbárom.Po 2 týždňových turnusoch sa naučí piť zarovno starými murármi a po 5 týždňovkách si myslí,že je najlepší odborník a dáva rady majstrovi.Potom to tak vyzerá,že keď sa opýtaš,čo sú vyučení siedmi "fasádnici",tak tam nájdeš dvoch kuchárov,jedného skrachovaného čašníka,jedného bývalého policajta,jeden pričuchol k PC a dvaja sa vykašľali na školu v 15-tich.
tak to mas pravdu u nas to boly nejaky maliary, jeden murar vyuceny, , traktorista, kombajnista a 5ti hantlagery... samozrejme predtym nez sa islo pracovat tak si daly po tri poldeci a davaj
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Za komančov sa stavalo od buka do buka.škoda slov.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veď toto je predsa v norme (stavbárskej)
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mne keď nejaký stavbár povie,že centimeter nie je miera,tak u mňa nemá šancu ani na diskusiu.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

zase na druhej strane sa hovori "darovanemu konovi sa na zuby nepozeraj"
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marleau Pozri príspevok
Mne keď nejaký stavbár povie,že centimeter nie je miera,tak u mňa nemá šancu ani na diskusiu.
Normy omietok aj cenové kalkulačné programy poznajú viacero kvalitatívnych tried.To čo stačilo na maštal nebolo potrebné robiť na rodinnom dome.Ja som videl obvodový múr 380mm ktorý letel von 230mm na 2,7 m výšku.Obkladačky nalepené naopak glazúrou na stenu pritom špáry boli ok,6 cm hrubý poter ,ktorý bol krivý 10 cm.....Pokračovať by sa dalo do rána.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Raz mi v Nemecku povedali viacerí,že centimeter nie je miera.Tak som im povedal,že najbližšiu ich výplatu rozmením každému na najmenšie papierové bankovky,dám dohromady a 1 centimeter z hrúbky toho balíčka si nechám,veď to nie je miera.A nechal som ich v tom až do výplaty.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nemci a Rakušáci majú výkresy v cm.To asi vieš.Centi nieje miera pri obvode domu tepelná rozťažnosť betonu je väčšia ,preto.Len povolená tolerancia jednotlivých blokov tehly je 5 % čo je pri 300 mm 15mm +- Tak sa môžeš stretnúť s rozdielom medzi jednotlivými tehlami 3 cm a stále je to v norme.
0 0
pafendorf pafendorf

pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

ja uz by som sa ani necudoval keby sa nam okna zvonku otvaraly
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

pafendorf Pozri príspevok
ja uz by som sa ani necudoval keby sa nam okna zvonku otvaraly
Nooo,tie na poschodí by sa zaujímavo otvárali...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Centimeter nie je miera...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  26.jpg
Zobrazení: 96
Veľkosť:  21.0 KB Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  27.jpg
Zobrazení: 93
Veľkosť:  22.6 KB
...ale tento nás stál 80.000,- eur.
Murované z presných tvárnic 500 x 500 mm....Ešteže som tam dlho nebol!
Naposledy upravil marleau : 15.09.11 at 20:48
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na stvbách sa pohybuje veľmi veľa inteligentov.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

marleau Pozri príspevok
Mne keď nejaký stavbár povie,že centimeter nie je miera,tak u mňa nemá šancu ani na diskusiu.
Dal by som mesacnu vyplatu, ze na cm presne dom nepostavis. Ta veta, ze cm nie je miera je provokacna len kvoli lajdactvu, ale inak sa to neda vyrobit tak presne.Uz len napriklad vytahovu sachtu ked spravis s odchylkou 1cm na 1.NP a napr. 7.NP, tak budes adept na nobelovu cenu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ciners Pozri príspevok
Dal by som mesacnu vyplatu, ze na cm presne dom nepostavis. Ta veta, ze cm nie je miera je provokacna len kvoli lajdactvu, ale inak sa to neda vyrobit tak presne.Uz len napriklad vytahovu sachtu ked spravis s odchylkou 1cm na 1.NP a napr. 7.NP, tak budes adept na nobelovu cenu.
a ako by to dopadlo v mrakodrape? ešte že ich na Sk nemáme...padli by....
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

ciners Pozri príspevok
Dal by som mesacnu vyplatu, ze na cm presne dom nepostavis. Ta veta, ze cm nie je miera je provokacna len kvoli lajdactvu, ale inak sa to neda vyrobit tak presne.Uz len napriklad vytahovu sachtu ked spravis s odchylkou 1cm na 1.NP a napr. 7.NP, tak budes adept na nobelovu cenu.


Ja robím drevodom z dielov a urobím ho na 5 mm na dĺžke 20 m.
Pri murovaní by to malo byť ešte jednoduchšie,keďže stačí domeriavať pri konci steny.Robili sme aj výťahové šachty,tie sedeli na 4 mm.Mal som stavbu z dvoch budov vzdialených od seba cca 30 m a spojených podzemnou garážou.Pri kontrole výšky deky na 4.poschodí z jednej budovy na druhú som mal odchýlku 3 mm,každá budova sa robila zvlášť.Nemecký investor mi povedal,že s takou presnosťou nepočítal.Hrubá deka...Dá sa to.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nedá sa to ciners má pravdu.Za druhé je to zbytočnosť +- 10mm na stavbe nieje miera .Pár týždňov dozadu som vymeriaval uhly (potreboval som na uloženie dlažieb)Podľa jedného metra 100% uhol ,podľa druhého +-úplne na kočku.Priložili sme pri seba 5 ks metrov rozvinovacích oceľových rozdiely sa pohybovali do 8mm na 20 cm. na 4 metroch dlžky to robilo 25mm.Ak neveríš vyskúšaj uvidíš.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Mila123 Pozri príspevok
a ako by to dopadlo v mrakodrape? ešte že ich na Sk nemáme...padli by....
Mrakodrapy pri beznych narazoch vetra kmitaju niekolko desiatok cm. Jednoducho to sa neda. ved vsetky normy aj vypoctarske rataju s vyrobnymi imperfekciami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať