Zavrieť

Porady

dobrovolne nemocenske poistenie

prosim vas chcem sa opytat, som na Urade prace, a tak som sa dobrovolne nemocensky poistila aby som mala narok na materske, lenze teraz sa chcem ist dat vypisat na PN a chcem vediet ci to dobrovolne nemocen. poistenie trva aj cez PN, ci si to budem platit aj cez PN, leboj ja by som chcela este dva mesiace mi treba aby som potom mala narok na materske. Proste ci to mojou PN nezanika to dobrovolne nemocenske poistenie ci si to aj nadalej mozem platit a bude sa mi to normalne ratat.

prosim
dakujem
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

msa Pozri príspevok
neviem, či celkom dobre rozumiem pojmu ochranná lehota. Teda chápem to pri ukončení PP, že tam sa ukončí PP a počas 7 dni môže ísť na PNku. Ak toto prepásne nemocenské mu nebude SP vyplácať, pretože nebude nemocensky poistený?Teda keby sa hneď po ukončení PP napr.dobrovolne pripoistil /a bol by na UP/ tak by mal pokračovanie nemocenského poistenia a v tom prípade, by mu vznikol nárok na nemocenské? Iný prípad: SZČO k 31.12.2011 ukončí DNP , 7dňová ochr.lehota z tohto poistenia, je do 7.1.2012. V prípade, že by šiel na PN 10.1.2011 z DNP mu nevznikne nárok na nemocenské iba z povinného nem.poistenia? Rozhodujúce obdobie 2 roky predchádzajúce vzniku nároku na nemocenské so posudzuje len z poistenia ktoré trvá? ďakujem
Nárok na dávku je len vtedy ak si poistená, alebo ešte vtedy ak si v ochrannej lehote. Samozrejme, aj ostatné podmienky musia byť splnené.

Ak si nepoistíš dom - nepýtaš si plnenie od poisťovne ak ti vietor strhne strechu. Ak nemáš poistenie úrazu (alebo ak si poistku mesiac pred úrazom zrušila) - tiež si nežiadaš plnenie za zlomenú nohu no a ak teda nemáš nemocenské poistenie (a nie si ani v OL) ... tak
3 0
Marjenka28 Marjenka28

Marjenka28 je offline (nepripojený) Marjenka28

moze aj mne niekto odpovedat ? predvcerom som sem pisala a nejak som sa nedockala odpovede.. naozaj neviem ako dalej
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marjenka28 Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa opytat ako je to s tym nemocenskym pripoistenim. Dala som sa pripoistit 6.oktobra 2011. Platim 20,53 e. Maju to zrusit od 1.2.2012, alebo je aj taka moznost, ze sa moze pokracovat dalej, ale s tym, ze sa bude platit viac cca 50e, co je na tom pravdy? Mam si to pripoistenie zrusit, alebo pokracovat dalej? Vysvetlite mi to niekto, lebo uz neviem kde je pravda . Vopred dakujem za odpoved. Majka
si už tehotná, alebo plánuješ tehotenstvo do splnenia podmienky 270 dní poistenia ?
0 0
Marjenka28 Marjenka28

Marjenka28 je offline (nepripojený) Marjenka28

Planujem, ale neviem kedy a ci to teraz mam zrusit, alebo co mam robit? a ked neplanujem teraz ale v blizkej buducnosti, tak co s tym ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kým nebudeš mať splnenú podmienku 270 dní platba vo výške iba 4,4 % z VZ ostáva i naďalej......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marjenka28 Pozri príspevok
Planujem, ale neviem kedy a ci to teraz mam zrusit, alebo co mam robit? a ked neplanujem teraz ale v blizkej buducnosti, tak co s tym ?
ak otehotnieš do splnenia podmienky 270 dní, vznikne ti nárok na materské. Po tomto termíne ti DNP zanikne, trvá však 8-mesačná ochranná doba z titulu tehotenstva.
0 0
Marjenka28 Marjenka28

Marjenka28 je offline (nepripojený) Marjenka28

takze to nemam rusit? mam platit dalej a ked bude podmienka splnena (tych 270dni) tak ak otehotniem po tych 270 dni, budu mi vyplacat tak ako to doteraz robili? a co je VZ ?
0 0
Marjenka28 Marjenka28

Marjenka28 je offline (nepripojený) Marjenka28

takze ak tomu spravne rozumiem, tak ak otehotniem do tych 270 dni, tak mam narok na materske? a ak by tak bolo po tom termine, tak nemam narok, ale je tam ta 8 mesacna ochranna lehota ? dobre tomu rozumiem? takze mi ostava otehotniet aby mi to nezrusili , aby som neprisla o prilepsenie ? inak je to vsetko na hlavu postavene toto vsetko co robia...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marjenka28 Pozri príspevok
takze to nemam rusit? mam platit dalej a ked bude podmienka splnena (tych 270dni) tak ak otehotniem po tych 270 dni, budu mi vyplacat tak ako to doteraz robili? a co je VZ ?
Musíš otehotnieť do splnenia podmienky, len vtedy ti vznikne nárok na materské z DNP. Neskôr by si si musela platiť celý balík (nem.poist.+dôch.poist.+poist.v nezam.) 8-mesačná ochra.doba sa vzťahuje len na tehotné v čase zániku poistenia.
VZ = vymeriavací základ =suma, z ktorej platíš odvody
0 0
Marjenka28 Marjenka28

Marjenka28 je offline (nepripojený) Marjenka28

ok rozumiem, takze mam platit nadalej po tych 20,53 e ? a co ta zmena ktoru chystaju ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marjenka28 Pozri príspevok
ok rozumiem, takze mam platit nadalej po tych 20,53 e ? a co ta zmena ktoru chystaju ?
veď stále píšeme o zmene ...
0 0
Marjenka28 Marjenka28

Marjenka28 je offline (nepripojený) Marjenka28

ano, dakujem ti za vysvetlenie.

len mi este povedz, ze to plati aj ked to platim od oktobra toho roka? vies tolko sa uz toho o tom povedalo a popisalo, ze clovek nevie co je pravda a co nie... :/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať