Zavrieť

Porady

Gitara a ladička

Zdravím, som začiatočníčka a idem si kupovať gitaru. Potrebujem ale poradiť s ladičkou. Aká je najvhodnejšia pre začiatočníka, aby som sa v tom vyznala? Gitaru už mám vybratú Valencia CG160 Classical guitar 3/4.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Berny7 je offline (nepripojený) Berny7

    Berny7
    Zdravím, som začiatočníčka a idem si kupovať gitaru. Potrebujem ale poradiť s ladičkou. Aká je najvhodnejšia pre začiatočníka, aby som sa v tom vyznala? Gitaru už mám vybratú Valencia CG160 Classical guitar 3/4.

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    kolko mas rokov ak sa smiem opytat? 3/4 gitara, nie je nic moc...nuz ale ak budes kupovat gitaru skontroluj si ci je hmatnik rovny, ci telo nie je poskodene, zisti si z akych materialov je gitara postavena, vyziadaj si naladit gitaru na oktavy - ak nebudu ladit oktavy - nekupuj...na zaciatok to vadit nebude, no ked sa zdokonalis a aj tvoj sluch sa prisposobi hudbe - bude ti to trhat usi a prekazat, pripadne si ju podla ladicky nalad..v hudobninach by ti mali vyhoviet...a ladicku odporucam s oznacenim chromatic

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim, ze ladicku mas cas kupit aj neskor, zo zaciatku si davaj ladit gutaru niekomu skusenemu.
    Inak, tiez si myslim, ze 3/4 gitara je tak pre deti do 10 rokov, dcera zacinala na celej v 9 rokoch.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Co sa ladicky tyka, chromaticka je asi najvhodnejsia. Avsak nemusis ju kupovat hned, lebo da sa to aj cez pocitac. Na nete je kopa ladiciek zadarmo a ak mas aj mikrofon, tak nie je problem. Dolezite je to, aby ta ladicka mala mikrofon a ukazala ti presnu prekvenciu. Na take ako ta fukacia somarina, do ktorej fuknes a vyda ti ton, na ktory sa mas naladit, zabudni. Predpokladam, ze je to prvy nastroj a tak je sluch este urcite v plienkach, pravdopodobne ho este treba dojcit. V tomto stadiu este nemas sancu naladit sama gitaru. A davat ju ladit niekomu inemu zas nebude prave to najpraktickejsie.

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    ach a aby som nezabudol, k tej gitare, ku ktorej si pridala link, teda fuu..nic moc, podla toho je aj ta cena..aj ked si zaciatocnik, skus prisetrit a investuj do lepsieho nastroja - nekvalitny nastroj a jeho zvuk ta mozu priviest k nespravnym navykom a potom neskor ta to cele bude prenasledovat...
    minimalne by som sa poobzeral po niecom takom: Yamaha C70

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Čo sa týka ladičky (na gitare zatiaľ nehrám) - ak máš Androidový telefón, dá sa zdarma stiahnuť jednoduchý program na ladenie. Napr. https://market.android.com/details?i...=search_result
    Odskúšané počas letných večerov s gitarou pri ohni - vedela (nás) vždy naladiť!

    Berny7 je offline (nepripojený) Berny7

    Berny7
    Ďakujem vám za vaše názory, a ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí túto gitaru som si nakoniec aj kúpila, musím povedať, že sa mi páči a zatiaľ mi vyhovuje ako cenovo tak aj rozmerovo. Ako som už písala, som začiatočníčka a myslím si, že na začiatok je táto gitara super. (Nemôžem predsa vedieť či a ako dlho ma to bude baviť, pretože som sa tomu nikdy nevenovala. Môže sa stať, že skončí na skrini ako chytač prachu.)
    3/4 sa môže niekomu zdať ako príliš malé, no nezáleží na tom koľko mám rokov ale akú mám výšku a aké veľké/malé mám ruky. Čo sa týka ladičky - to, že by som si nevedela sama naladiť gitaru len preto, že som začiatočníčka je blbosť. Pozrela som si na youtube jedno video ako sa to robí (ten istý typ ladičky aký som si kúpila) a ani nie 5 minút a gitara je naladená.
    Tak ešte raz dík za vaše názory a ja idem trénovať

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    no,ja s gitarou skusenost nemam,ale ak sa chces ucit celkom sama,mas moj obdiv,myslim ze to aj tak dopadne,tak potom nebud sklamana-nechcem ti brat iluzie,ale aspon 2-3 posedenia s niekym kto to ozaj ovlada,by ti prospeli.potom mozes uz cvicit aj sama.
    lebo nie je to len o tom,ze vies,co mas kedy stlacit a kde mas brnknut........

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    nebudem ti klamat, venujem sa gitare 20 rokov (strach a hroza pomysliet ako rychlo to zbehlo), cize neradil som ti len tak z brucha. moj nazor je taky aky je, aj ked sa chces ucit len tak - ta 3/4 gitara bola chyba..ale ako si pisala 100 ludi 100 chuti..
    pekny den...

    veverka66 je offline (nepripojený) veverka66

    veverka66
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s kúpou gitary. Nie som začiatočník, vraciam sa k hraniu po pár rokoch Bohužial s dnešnou ponukou gitár si neviem dať rady a vybrať si pre seba tú správnu. Mala by som záujem o nejakú kvalitnejšiu (okolo 150€), snáď sa dá za takú cenu kúpiť nejaká dobrá. Neviem či akustickú či elektroakustickú, blúdim na internete a snažím sa hľadať, ale rada by som prijala pomoc niekoho, kto sa vyzná a vie poradiť. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.