Zavrieť

Porady

aky ventilator na chladic cpu ? :)

mohol by niekto poradit ? vopred dakujem v rozumnej cene pc vyuzivam hlavne na hry doteraz tam bolo boh vie co ale uz to zacalo piskat tak hladam nieco nove pocul som ze arctic cooling niesu dobre ale mam ho na grafike ani o nom neviem vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jaj000 Pozri príspevok
    mohol by niekto poradit ? vopred dakujem v rozumnej cene pc vyuzivam hlavne na hry doteraz tam bolo boh vie co ale uz to zacalo piskat tak hladam nieco nove pocul som ze arctic cooling niesu dobre ale mam ho na grafike ani o nom neviem vopred dakujem
    Ťažko ti poradiť, keď nepíšeš, aká typ procesora máš (na rôzne sokety idú rôzne chladiče). Ak chceš len samotný ventilátor, pozri si v tomto internetový obchod TNTrade, máš na výber z viac, ako 100 ventilátorov rôznych veľkostí. Pozri si podľa hlučnosti a ceny (ja mám dobré skúsenosti s ThermalTake ventilátormi).

    Alebo si pozri komplet chladiče na CPU:

    http://tntrade.sk/pc-technika-chladi...cpu_c2669.html

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    mam am2+ amd 64 x2 2,2 ghz dvoj jadro pri starom chladici mi vadi ze pri starte neskutocne piska ale inac ide ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tiež myslím.Je to ľahšie a lacnejšie. Pozri typ ventilárora, dajú sa zohnať(sú typizované), namontovať a frčať ďalej. To pískanie - je buď suchý, alebo ložiská melú z posledného.

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    a isto piska ventilator? lebo takisto moze piskat nejaky kondenzator na doske alebo v zdroji.

    ps: predpokladam, ze pc si najprv vycistil od prachu a az potom si skonstatoval, ze piska.

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    ACCNT Pozri príspevok
    a isto piska ventilator? lebo takisto moze piskat nejaky kondenzator na doske alebo v zdroji.

    ps: predpokladam, ze pc si najprv vycistil od prachu a az potom si skonstatoval, ze piska.
    jasne vyvysaval kazddy mesiac pomaly musi piskat ventilator ine nepripustam doska je stara asi dva roky nemoze piskat nic ine mal sompc otvorene a tak zapinal a zvuk isiel od ventilatoru take dufem ze to bude ventiloor

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    zvuk isiel od ventilatoru take dufem ze to bude ventiloor

    Veď ho pridrž prstami a budeš mať 100 % istotu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Keď si ho viytiahol, tak si mal pozrieť, aký je to ventilátor, kúpiť nový a basta. Prípadne, ak si trúfaš, pozri sa na ložiská a trochu ich "vylieč" - kto maže, ten jede!

    jaj000 je offline (nepripojený) jaj000

    jaj000
    misoft Pozri príspevok
    Keď si ho viytiahol, tak si mal pozrieť, aký je to ventilátor, kúpiť nový a basta. Prípadne, ak si trúfaš, pozri sa na ložiská a trochu ich "vylieč" - kto maže, ten jede!
    no hej som bobehal cele mesto a nikde som taky nenasiel je to 4 pinovy 70x70 a je na nom spredu nalepka amd asi original k procesoru bol ma nejakych 2100 otacok nevedel by niekto poradit stranku kde je lacne postovne aj dobre ceny ? pripadne link na ten ventilator vopred dakujem

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ventilátor žiadný problém.Ja teraz používam AIMAXXy a sú tiché.Ventilátor sa dá pripojiť aj priamo na zdroj cez redukciu ak by bol problém s napájaním,prípadne aj cez regulátor otáčok.

    http://datacomp.sk/aimaxx-envicooler...g-_d52390.html

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jaj000 Pozri príspevok
    no hej som bobehal cele mesto a nikde som taky nenasiel je to 4 pinovy 70x70 a je na nom spredu nalepka amd asi original k procesoru bol ma nejakych 2100 otacok nevedel by niekto poradit stranku kde je lacne postovne aj dobre ceny ? pripadne link na ten ventilator vopred dakujem
    Však hore som ti napísal firmu, ktorá ponúka stovky ventilátorov. Síce nebudú mať nápis AMD, ale rozmer 70x70 je bežný:

    http://tntrade.sk/pc-technika-ventil...0mm_c2727.html

    a sú tam aj 4 pinové konektory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.