Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku v mesiaci, keď sa končí MD a začína RD

Ahojte,
prosím skúsených mzdárov o radu:
Mám prípad, kedy mi materská trvá od 13.6. do 19.12.2010 a od 20.12.2010 začína RD.
Nárok na dovolenku je teda aj počas materskej, ale čo s decembrom?
Ak beriem do úvahy, že sa materská považuje za čas, ako keby bol riadne odpracovaný,
tak v decembri netrvala 21 dní, t.j. by nemal byť nárok na dovolenku - ale kde to má oporu
v zákone?
Zároveň mi rodičovská netrvala v tomto roku viac ako 100 dní, t.j. nekrátim o 1/12.

V roku 2011 táto osoba nastúpi 1.9. do práce, t.j. ročný nárok jej krátim za prvých 100 dní
o 1/12 a za každých ďalších 21 dní o ďalšiu 1/12.

Len stále neviem, čo s tým decembrom 2010 - je tam nárok na 1/12, alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kaja.K Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím skúsených mzdárov o radu:
    Mám prípad, kedy mi materská trvá od 13.6. do 19.12.2010 a od 20.12.2010 začína RD.
    Nárok na dovolenku je teda aj počas materskej, ale čo s decembrom?
    Ak beriem do úvahy, že sa materská považuje za čas, ako keby bol riadne odpracovaný,
    tak v decembri netrvala 21 dní, t.j. by nemal byť nárok na dovolenku - ale kde to má oporu
    v zákone? A obdobie pred jej začiatkom je odpracované? AK áno, a trvalo od začiatku roka, je nárok na celú dovolenku za KR.Zároveň mi rodičovská netrvala v tomto roku viac ako 100 dní, t.j. nekrátim o 1/12.

    V roku 2011 táto osoba nastúpi 1.9. do práce, t.j. ročný nárok jej krátim za prvých 100 dní
    o 1/12 a za každých ďalších 21 dní o ďalšiu 1/12. Áno.
    Len stále neviem, čo s tým decembrom 2010 - je tam nárok na 1/12, alebo nie?
    V texte.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    ďakujem za odpoveď,
    áno, obdobie je odpracované, t.j. podmienka 60 dní splnená.

    Ale kde v zákone nájdem to, že materská sa považuje ako odpracovaný čas, a zároveň že ju nemám krátiť,
    ak netrvá menej ako 21 dní v danom mesiaci?
    ďakujem

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Ano, tam sa pise o krateni len v pripade rodicovskej dovolenky, ktora trva v roku viac ako 100 pracovnych dni (to mam vazne pocitat len pracovne dni, ak zamestnanec robi klasicky po-pia?). Teda o materskej ani slovo. A kedze rodicovska v roku 2010 trvala menej ako 100 dni, nebudem ju teda kratit, a ma narok na plny rocny narok dovolenky - je tak?
    No len teraz ako s tym kratenim - beriem fakt len pracovne dni v mesiaci a tak napocitam tych 100 dni?
    dakujem :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kaja.K Pozri príspevok
    Ano, tam sa pise o krateni len v pripade rodicovskej dovolenky, ktora trva v roku viac ako 100 pracovnych dni (to mam vazne pocitat len pracovne dni, ak zamestnanec robi klasicky po-pia?). Teda o materskej ani slovo. A kedze rodicovska v roku 2010 trvala menej ako 100 dni, nebudem ju teda kratit, a ma narok na plny rocny narok dovolenky - je tak?
    No len teraz ako s tym kratenim - beriem fakt len pracovne dni v mesiaci a tak napocitam tych 100 dni?
    dakujem :-)
    Už v mojom prvom príspevku som napísala, že má nárok na celú dovolenku za KR, nič jej teda v roku 2010 nekrátiš. A v roku 2011 za dni na RD(pracovné), za prvých 100 dní o jednu dvanástinu, a ďalších 21 dní rovnako o jednu dvanástinu.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    Oki, už mi je to jasné :-)
    Ďakujem veľmi pekne za radu aj za trpezlivosť ;-)
    Mzdy som nerobila vyše roka, a zrazu takáto otázka...

    Pekný deň prajem!

    lefa je offline (nepripojený) lefa

    lefa
    Dobry den,
    kedze sa mi neda zadat nova tema / neviete preco ? /,
    zadam svoju otazku v tejto teme.
    Zamestnakyna konci matersku dovolenku 30.9.2011
    /piatok/.
    Od 3.10.2011 / pondelok /bude cerpat riadnu dovolenku do 28.11.2011.
    Následne bude cerpat rodicovku dovolenku.
    Prosim o konkretne kody a datumy,ktore je potrebne zadat do zdravotnej poistovne .
    Dakujem.Pekny den.

    Nárok na dovolenku v mesiaci, keď sa končí MD a začína RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.