Zavrieť

Porady

Ako získať prídavky na dieťa v anglicku

Dobrý deň,
prosím vás má niekto z vás skúsenosť ako získať prídavky na dieťa v anglicku, a ako postupovať tu na slovensku.
Otec pracuje v anglicku, dieťa žije s matkou na slovenku, prípadvky poberá matka na slovensku.
Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prídavky na dieťa v GB:
    Prídavky na dieťa sú nezdanené mesačné platby pre osoby, ktoré vychovávajú dieťa alebomladistvého. O prídavok na dieťa si môžete požiadať ak pracujete vo VB a vaše dieťa/deti sú v zahraničí. Ak ste pod dohľadom imigračnej kontroly nemusíte mať na to nárok. Aby vám vznikol nárok dieťa musí byť:

    * vo veku pod 16 rokov
    * má medzi 16 a 19 (v niektorých prípadoch 20 rokov) zúčastňuje sa povinnej školskej dochádzky alebo iného vzdelávania
    * ak má 16-17 rokov a opustil školu a je zaregistrovaný ako nezamestnaný, ktorý hľadá prácu alebo kurz
    http://www.eures.sk/velka-britania-8-1.html#5_5

    http://www.google.com/search?q=rodin...GHP_sk___SK432

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kmartin03 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím vás má niekto z vás skúsenosť ako získať prídavky na dieťa v anglicku, a ako postupovať tu na slovensku.
    Otec pracuje v anglicku, dieťa žije s matkou na slovenku, prípadvky poberá matka na slovensku.
    Ďakujem za každú radu
    Rozumiem správne? Matka dostáva prídavky na dieťa na Slovensku a ešte chce aj prídavky na dieťa z Anglicka? Snáď nechcete ísť proti zákonu?

    Ak sa poberajú rodinné prídavky duplicitne na Slovensku a v cudzine, ide o trestný čin podvodu. Takáto osoba je trestne stíhaná. Trestná sadzba je do dvoch rokov. Slováci, ktorí sa zamestnali v zahraničí a požiadali o prídavky na deti, musia túto skutočnosť oznámiť našim úradom do ôsmich dní. Úrady spolupracujú s takzvanými styčnými úradmi v členských krajinách únie. Takže asi by som to neriskovala.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Inak prikladám ešte stránku úradu, lebo zrejme existujú na to ich tlačivá, ktoré bude potrebné vyplniť.
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...l?page_id=1193

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skus si precitat aj linky, co som ti prilozila v predoslom prispevku

    jeden z nich, napr.
    Ak vaše dieťa nežije s vami v domácnosti, máte nárok na Child Benefit ak:

    * máte výdavky na opateru dieťaťa
    * výdavky na dieťa sú minimálne vo výške Child Benefit
    * niekto iný nepoberá Child Benefit za dieťa (ani nepoberá rodinné prídavky v inej krajine)

    Child benefit môžete poberať aj vtedy, ak vaše dieťa žije na Slovensku a zároveň spĺňate ostatné podmienky.

    http://www.imigrant.sk/c/35/child-be...-v-anglicku-uk

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    ....to bolo zrejme tým komentárom k našim "spoluobčanom", inak si tam dal užitočný článok o nich a o ich podvodoch, ktorí by si mali prečítať tí, ktorí špekulujú. Potom sem prídu žiadať právne rady, ako sa z toho dostať, ale zvyčajne je už neskoro.
    v žiadnom prípade nechceme prídavky duplicitne, ved preto som napísal aj to ze ako postupovať na slovenku - myslel som tým odhlásenie.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    kmartin03 Pozri príspevok
    v žiadnom prípade nechceme prídavky duplicitne, ved preto som napísal aj to ze ako postupovať na slovenku - myslel som tým odhlásenie.

    Tak potom je to v poriadku, len sme upozorňovali na to, ak by sa stala vec týkajúca sa duplicitného poberania príspevku. Treba ísť na úrad (ÚPSVaR), odkiaľ chodia rodinné prídavky a tam sa informovať o postupe.
    Ďakujem veľmi pekne, a ešte sa chcem opýtať, ako je to ak dieťa vo veku 8 rokov, a otec - zamestnaný vo VB nemajú rovnaký trvalý pobyt. Nevie niekto poradiťa aj v tomto?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Gabi...spýtaj sa Lubomíra , ten Ti to vysvetlí lepšie ....ja som už neužitočné dostal .....he ....a to som bol ešte mierny vo výrazoch ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.